מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
אנשי אקדמיה ישראלים חסרי אחריות מתעלמים מהצרכים הבטחוניים ומאשימים את ישראל, לא פלסטין, בהתדרדרות בשטחים הפלסטינים. "חופש אקדמי למי?"
"כאקדמאים וכאזרחי מדינת ישראל, יהיו דעותינו הפוליטיות אשר יהיו, אנו רואים את עצמנו אחראים להיאבק למען החופש האקדמי של עמיתינו הפלסטינים ושלנו. אנו קוראים לממשלת ישראל לכבד ולקיים את הזכות לחופש התנועה, ההוראה והלימוד האקדמיים במדינת ישראל ובשטחים הנתונים לשליטתה. חופש אקדמי אינו ניתן לחלוקה. מדינת ישראל, ואנו כאזרחיה, אחראים ישירות לקיומו של חופש זה.

מינויו של הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ המואשם בביצוע פשעי מלחמה הן נגד העם הפלסטיני והן נגד העם הלבנוני לתפקיד
חלוץ אחראי על הריגת ופציעת אלפי פלסטינים כאשר היה מפקד צבא הכיבוש הישראלי ומשהיה מפקד חיל האוויר הישראלי הוא זה שפיקח על חיסולו של צלאח שחאדה אשר התבצע תוך שימוש במטוסי 16 F והביא להריגת 13 אזרחים פלסטינים, מתוכם 9 ילדים ו- 3 נשים, ופציעת 150 אזרחים נוספים.
1916 nurit peled-elhanan israel nuritpeled@gmail.com
1807 Noga Kadman Israel
1673 Shir Hever Israel shir@alt-info.org
1650 Ron Hoz Israel hoz@bgu.ac..il
1646 Ephraim Nimni UK e.nimni@gmail.com
1639 Teddy Katz Israel te_katz@magal.org.il
1622 Uri Horesh Israel/US urih@mail.utexas.edu
1619 Dorothy Naor Israel dor_naor@netvision.net.il
1550 Noa Epstein Israel noa@yifc.org
1232 Anat Matar Israel
718 ofer neiman Israel

שנות הכיבוש הארוכות לא בלמו את המאבק הפלסטיני לשחרור לאומי, והכיבוש נמשך ונמשך.
ניב גורדון סמ"ר
אלעד אוריאן סמ"ר
גדי אלגזי טר"ש
יגאל ברונר סמ"ר
מייק דהן סמל
רן הכהן סמל
דב חנין סמ"ר
עידן לנדו סרן
ישי מנוחין רס"ן
מאיר מרגלית
אורי רם סגן
יוסי שורץ סרן

נלקח מאתר 'סירוב'
אנו חברי סגל מהאוניברסיטאות מביעים בזאת את תמיכתנו והערכתנו לסטודנטים ומרצים המסרבים לשרת כחיילים בשטחים הכבושים. שרות זה כרוך לעתים קרובות מדי בביצוע פקודות שאין להן מקום בחברה דמוקרטית המאמינה כי כל אדם נברא בצלם.
מזה 35 שנה, מוחזק עם שלם של שלשה וחצי מליון איש ללא זכויות אדם בסיסיות. הכיבוש והשליטה על עם אחר הביאו את מדינת ישראל אל המצב בו היא נמצאת היום.
ללא הצהרה ישראלית על סיום הכיבוש המלווה במעשים - ולו גם מעשים חד-צדדיים, אין מלחמה זאת מלחמה על הבית כי אם על המשך הדיכוי והמשך מפעל ההתנחלויות.
אנו מביעים בזאת את נכונותנו לעזור ככל יכולתנו לסטודנטים שכתוצאה מסירובם לשרת בשטחים יתקלו בקשיים לימודיים, כלכליים או מינהליים ואנו קוראים לקהילת האוניברסיטה לתמוך בסרבנים.
סטודנטים מוזמנים ליצור קשר עם כל אחד מהחתומים למעלה.

מגזין "הכיבוש" - הזדהות עם טלי פחימה
ביום שלישי, ה-28 בספטמבר, בשעה 18:00, ייתקיים דיון בבית המשפט העליון בירושלים בערעור על מעצרה המנהלי של טלי פחימה. חשוב להיות שם, למחות, להזדהות, ולעודד את טלי, שזו ההזדמנות היחידה שלה לפגוש חברים ותומכים.

עצומה

675 תומכים כבר חתמו על העצומה.

תשוחרר טלי פחימה - פעילת השלום
"...לצערנו בית המשפט העליון החליט שלא לשחרר את טלי פחימה מהמעצר המינהלי אותו גזר עליה ללא משפט שר הביטחון שאול מופז. השופטת פרוייצ'קה עיינה ב"חומר החסוי" במעמד השב"כ בלבד והחליטה במלוא עליונותה להשאיר את המעצר המינהלי על כנו. עוד הפליאה השופטת לעשות כאשר הציעה להמיר את המעצר המינהלי במעצר-בית מינהלי עם שומר מטעם השב"כ 24 שעות ביממה, אבל על חשבון טלי פחימה... הבנתם את זה? מטילים על "האסיר" שמעולם לא הואשם בכלום ולא נשפט ולא נגזר עליו דבר, לכלוא את עצמו בביתו ולשלם לסוהר את שכרו. עוד אחד מנפלאותיה של המדינה היהודית-הדמוקרטית. לחופש יש מחיר. השופטת לא משחקת משחקים עם השב"כ, היא לא פחות פטריוטית מהם. היא יודעת בדיוק את מצבם הכלכלי של טלי פחימה והוריה, ולכן הציעה את ההצעה הנדיבה הזאת ביודעה שהם לא יעמדו בה. אבל מה אכפת לה? עכשיו היא תוכל לומר שהיא הלכה לקראתם בטוב ליבה השיפוטי העליון. אני מקווה שטלי לא תתפתה להצעה הזאת שחלילה לא רק תכניס אותה להקפאה בדעת הקהל הציבורית, אלא גם תמוטט את בני משפחתה מבחינה כלכלית ונפשית. כל תומכיה מקווים שהיא תעמוד במסכת העינויים הזאת והשב"כ יחד עם בתי המשפט שלו ירדו לאט לאט מהעץ, כי הם יודעים כפי שכולנו יודעים, שאין להם שום דבר ממשי ביד. אנחנו חייבים להמשיך ולתמוך ולהפיץ בכל שפה ודרך את הדברים האלה בארץ ובעולם. אנא אם עוד לא חתמתם ועוד לא תרמתם (כל סכום יעזור), עשו זאת בהקדם וגייסו עוד חותמים ותומכים. כבר למעלה משבע מאות חתמו וארגונים בעולם החלו להפיץ את דבר המעצר והמאבק לשחרורה של טלי פחימה..."

תערוכת מחסום watch: חופש הביטוי או חופש הביטול / מאת נפתלי רז
אין מחלוקת על העובדות: נשות תנועת מחסום watch, המשגיחות על המחסומים בגדה המערבית, ביקשו להעביר לבאר-שבע תערוכת צילומים מרשימה מהמחסומים שהציגו בת”א. הפעילות הדרומיות, בראשות חגית בק הבלתי נלאית, קיבלו אישור להצגת התערוכה בבניין “המרכז למורים”, השייך לעיריית באר-שבע. הפתיחה נועדה ליום א’ 2.4.06. הפעילות הסדירו פתיחה חגיגית בהשתתפותו של שגריר האיחוד האירופי בישראל ועם רב-שיח עתיר משתתפים, הדפיסו והפיצו הזמנות ופוסטרים, הכניסו כתבות למקומונים בדרום, ותלו את התמונות במרכז למורים. ביום חמישי 30.3, שלושה ימים לפני הפתיחה, הורה ראש העירייה יעקב טרנר לבטל את התערוכה, לדבריו בשל תלונות שקיבל מהורים שכולים, ואב-הבית של המרכז למורים הסיר את התמונות. פעילות מחסום watch ניסו לבטל את רוע הגזירה. כותב שורות אלה החל בהחתמת עצומה לביטול הביטול, בהתבסס על תפוצת הודעות הדואר-האלקטרוני שלו בהודעות השמאל “חמשת הדגלים”. טרנר נותר בסירובו, והפעילות פנו לייעוץ משפטי. למחרת הגישה בשמן עו”ד גבי לסקי עתירה לבית המשפט לעניינים מנהליים בבאר-שבע. בעתירה, שנדונה ביום א’ 2.4, העמיד השופט ניל הנדל מול חופש הביטוי - “חופש ביטוי של מוסד ציבורי” (?), ודחה את העתירה. לאחר התייעצות קלה, החליטו פעילות מחסום watch לערער לבית-המשפט העליון. הערעור נדון ביום ד’ 5.4, בפני כבוד שופטי בית-המשפט העליון נאור, רובינשטיין וארבל. השופטת נאור ניסתה להגיע לפשרה לפיה תקצה העירייה מבנה אחר שלה לתערוכה. נציגת העותרות הסכימה, אך עו”ד אלישע פלג שייצג את עיריית באר-שבע חמק בהציעו מבנים אחרים בבאר-שבע, שאינם של העירייה. לכך סירבה נציגת העותרות, והשופטים בחרו להישאר בשאלה הצרה של קיום התערוכה במרכז למורים. בהתבסס על היות המבנה מרכז פדגוגי – דחו השופטים את העתירה.

האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
מבקרים: 256900029שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
blueweb