מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
מי אנחנו
כל מה שרצית לדעת על מוניטור האקדמיה הישראלית ולא העזת לשאול
אז מהו ה"מוניטור"?
- זהו אתר אינטרנט החושף את אקדמאים ישראלים קיצונים המנצלים לרעה את החופש האקדמי כדי לפעול למען שלילת זכותה של ישראל להתקיים כמדינה יהודית. את המטען האנטי-ציוני שלהם הם לוקחים עמם לחדר ההרצאות ולא מהססים לפרוק אותו מעל כל במה בינלאומית. כל זאת כאשר משכורתם משולמת מכיסו של משלם המסים.

בן דרור ימיני, מעריב, על "אקדמיה מוניטור" שחשף עוד אירוע של נאציפיקציה בישראל
אין שום צורך להרחיק ללונדון כדי לגלות את פרוייקט הנאציפיקציה. רק לאחרונה חשף "אקדמיה מוניטור" עוד אירוע של נאציפיקציה בישראל: אריאלה אזולאי פרסמה תמונה של פלסטינים שעטו על עצמם בגדי אסירים, כשהם נעצרים על ידי חיילי צה"ל. אזולאי הוסיפה כיתוב לתמונה, שבו היא משווה בין התנהגות חיילי צה"ל לבין הנאצים. פרופסור ריצ'רד לנדס הגדיר את המניפולציות הפלסטיניות לנוכח מצלמות התקשורת כ"פליווד" (הוליווד מתוצרת התעמולה הפלסטינית). הפעם יש להם גם את הכיתוב של אזולאי.
אזולאי היא גם מרצה בבר-אילן וגם חברה בצוות של מרכז מינרבה באוניברסיטת תל-אביב, שבראשו עומד עדי אופיר. כמעט כל חברי הצוות שייכים לקצה הרדיקלי של המפה הפוליטית. המכנה המשותף של אופיר, אזולאי וחברי האסכולה שלהם הוא שלילה מוחלטת לזכות קיומה של מדינה יהודית, תוך השוואות בינה לבין הנאצים. וכפי שכבר ציין פרופסור אלחנן יקירה ("פוסט ציונות פוסט שואה") יש דמיון מדהים בין הרטוריקה הזו לבין זו של מכחישי שואה.

דנה ברנט בערוץ 7 - 13.2.13
דנה ברנט מדווחת על ירידה משמעותית בפרסום מאמרים משמיצים, של מרצים ישראלים ברחבי העולם

לונדון וקירשנבאום 14.2.13

מוניטור האקדמיה הישראלית בזמן השרון של מעריב
מרצה שמאלני קיצוני באקדמיה? תיזהר. דנה ברנט מאבן יהודה רודפת אחריך. ברנט, שתעשה הכול כדי למנוע מהשמאל הרדיקלי להרים ראש, מכריזה: "אנחנו יוצאים נגד מי שקורא להרוס אותנו"

דרישה לפטר מרצה שהפגינה למען המחבלת: ד"ר ענת מטר מהחוג לפילוסופיה באוניברסיטת ת"א, הפגינה למען שחרור המחבלת השובתת רעב. כעת דורשים הסטודנטים לפטרה
דנה ברנט מארגון מוניטור האקדמיה הישראלית, מספרת לערוץ 7, על האירוע האחרון שמסעיר את הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב.
לטענתה בשבוע שעבר במהלך יום האישה הבינלאומי, ביקשו מספר אנשים להפגין מחוץ לאוניברסיטה כנגד הטבח בסוריה, אך בפועל התקיימה ההפגנה בתוך הקמפוס, כאשר המפגינים מניפים שלטים בעד המחבלת, הנאא שלבי.
ברנט טוענת, שמדובר במחבלת ששוחררה בעסקת שליט ושבה לפעילות טרור, "הנאא שלבי, שמזוהה כפעילת הג'יהאד האיסלאמי, שוחררה במסגרת עסקת שליט בחודש אוקטובר ולאחרונה נעצרה שוב במסגרת מעצר מנהלי בטענה שהיא מהווה סכנה ביטחונית. החל מ-16 בפברואר היא שובתת רעב".
ברנט מספרת שהמרצה ד"ר ענת מטר, הונתה את הנהלת האוניברסיטה, "המפגינים אמרו שהם יפגינו בחוץ על נושא אחר, בפועל הם נכנסו לתוך האוניברסיטה וביניהם ד"ר ענת מטר שעמדה עם תמונה ענקית של שלדי. עד כה נאספו מאות חתימות של סטודנטים שקוראים לפטר אותה. במקום שהיא תעסוק בתחומי התמחותה, פילוסופיה, היא עסוקה בפעילות פוליטית כנגד מדינת ישראל".

אוניברסיטת ת"א: חד"ש ומק"י מחדשות הפעילות
דנה ברנט, מוניטור האקדמיה הישראלית, חושפת בערוץ 7 את הפעילות המחתרתית של אנשי השמאל, שהשתלטו לדבריה, בשבועות האחרונים על אוניברסיטת תל אביב והקימו את "האוניברסיטה החברתית" שם מתקיימות מדי יום הרצאות של אנשי שמאל קיצוניים.
לטענתה, מדובר בשורה של הרצאות בנושאים פוליטיים שיתקיימו במהלך החודשים הקרובים במסגרת אירועי "אוניברסיטה חברתית". ברנט מציינת שיש להם מערכת שעות אלטרנטיבית, שתאפשר כניסה חופשית לשלל הרצאות בנושאים פוליטיים וחברתיים. לדבריה התוכנית מתקיימת בתוך מבני האוניברסיטה בשעות שונות. למעלה מ-70 מרצים מהמוסד ומחוצה לו נתנו את הסכמתם לתוכנית, שהיא פרי יוזמתם של אנשי השמאל.
ברנט מדווחת שבמסגרת האוניברסיטה החברתית מרצים גם אנשי שמאל קיצוניים, "זו סדרת הרצאות שתתקיים עד לחודש פברואר. ההרצאות פתוחות לקהל הסטודנטים. רשימת המרצים כוללת גם כאלה שקראו בעבר להטלת חרם על האקדמיה הישראלית. מרצים כמו פרופ' עדי אופיר, רחל גיורא, דניאל בר טל, יהודה שנהב. דנה אולמרט בתו של ראש הממשלה לשעבר, משה צוקרמן ואסף אדיב אחיו של אודי אדיב".

מעריב 05.12.11
מרצה בכיר באוניברסיטת בר אילן, ד"ר מרדכי קידר, הודה בשיחה עם סטודנטים כי מרצים בעלי אג'נדה שמאלנית לא זוכים לקידום ולקביעות במוסד האקדמי שבו הוא מועסק, אלא רק מי שלא "גורמים נזקים".

גלובס, מוסף ג'י, 08.12.11
אקדמיה הדיקן מקארתי
פלורליזם אקדמי נוסח ישראל 2011
משהו רע עובר על חופש הביטוי. הביטוי התורן
לכך הוא עמותת "מוניטור האקדמיה הישראלית",
הקוראת באתרה לסטודנטים שנתקלו בפעילות
אנטי ישראלית בקמפוס לדווח לה. "מה שקורה
בישראל הוא שחבורה של שמאל קיצוני משתלטת
לאט–לאט ובשקט–בשקט על האוניברסיטאות
בארץ", כך דנה ברנט, עורכת האתר ומנכ"לית
העמותה, "הם מיעוט, אבל מיעוט שמשתלט".
ברנט מדגישה שמטרת העמותה היא "להחזיר
את האוניברסיטאות למצב של פלורליזם אמיתי".
אכן פלורליזם להתגאות בו. (עינב בן–יהודה)

אופירה סליקטר תרצה בתא הסטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון על האופן שבו מוצגת ישראל בקמפוס האמריקאי והשפעת ספרו של אדוארד סעיד ?אוריינטליזם? על לימודי המזה?ת.
אופירה סליקטר היא פרופסור למדעי המדינה בגראץ קולג? שבפילדלפיה. היא פרסמה תשעה ספרים, עשרות מאמרים וכן פרקים מתוך ספרים בנושאים שונים, כולל הגישות השונות לישראל באקדמיה האמריקאית. לפרופ? סליקטר ידע נרחב על האופן שבו מוצגת ישראל בקמפוס האמריקאי והשפעת ספרו של אדוארד סעיד ?אוריינטליזם? על לימודי המזה?ת. הפרדיגמה שנוצרה על ידי סעיד ומאמיניו מציירת את ישראל כתוצר קולוניאליסטי מערבי במזה?ת שמנצל ומנשל את האוכלוסיה הפלסטינית הילידית.
ההרצאה תערך על ידי ארגון "מוניטור האקדמיה הישראלית" בנר ראשון של חנוכה, יום ג' ה-20 בדצמבר בשעה 20:00 בניין 28 חדר 301

דר' מרדכי קידר הרצאה דה-לגיטימציה של ישראל בעולם ההרצאה תינתן בעברית ב-27 בנובמבר 2011 באוניברסיטת בן-גוריון בשעה 20:00 בבנין מספר 28 חדר 302

אנטישמיות קלסית מוסווית בעמדות אנטי ישראליות
ישראל: "הקולוניאליסטית האחרונה"
שיח זכויות האדם
מניפולציה תקשורתית
כספי הנפט והשפעתם
ההגירה האסלאמית והשלכותיה
האקדמיה כעלה תאנה


הציבור מוזמן, יוגש כיבוד קל

מרצים באוניברסיטת ת"א: להחרים את פרס ירושלים: פרופ' רחל גיורא וד"ר ענת מטר פנו לסופר הבריטי מקיואן שלא יקבל את פרס ירושלים על ספריו מידי "פושעי מלחמה"
אך יש מי שרוצים להשבית את השמחה ודורשים מהסופר המהולל להימנע מקבלת הפרס על ידי ראש העיר ניר ברקת. שני מרצים באונ' ת"א, פרופ' רחל גיורא וד"ר ענת מטר, חברי ארגון החרם הישראלי פנו לאגודת הסופרים הבריטית בדרישה לקרוא לסופר להחרים את הטקס, לטענתם אין זה ראוי לקבל את פרס ירושלים המזוהה עם מדינה כובשת שפוגעת באזרחים פלשתינים חפים מפשע.
דנה ברנט, מארגון מוניטור האקדמיה הישראלית, שחשפה את הדברים, אומרת לערוץ 7 כי מדובר בשני מרצים באוניברסיטת תל אביב שפעילים במטה למען החרם הבינלאומי על מדינת ישראל. לדבריה הסופר לא נענה עד כה לקריאות של המרצות הישראליות והודיע שהוא מגן על זכותו לקבל את הפרס, לדבריו הספרות יכולה לחבר בין העמים.
לטענת ברנט, שתי המרצות שיצאו בקריאה החמורה, פועלות נגד ישראל אך ממשיכות לקבל במקביל שכר אוניברסיטאי מלא כמו מרצות מהמניין. "באתי לאחת ההרצאות של פרופ' רחל גיורא. השער שלה צבוע בורוד והיא הולכת עם מחשוף עמוק. כשאתה רואה אותה ברור לך שלאישה כזאת לא יכול היות באמת קשר אמיתי עם פלשתינים. כל הדיאלוג שלה עם הפלשתינים, עובר דרך אירופה. המטרה שלהן זה להיות מוזמנות לכל מיני כנסים ואירועים פרו פלשתינים, מה שמקומם זו העובדה שהן ממשיכות לקבל משכורת מלאה מאוניברסיטת תל אביב".

המרצים שמתרועעים עם מנהיגי הפלסטינים - ארגון מוניטור האקדמיה הישראלית, חושף את שמותיהם של המרצים הישראלים שמתרועעים עם מנהיגי המחבלים
ארגון מוניטור האקדמיה הישראלית, חושף בימים אלה, שמות של מרצים שנוהגים להתרועע בזמנם הפנוי, עם מנהיגים פלשתינים בחלקם מחבלים בעברם וחלקם מעורבים בפעילות טרור עוינת גם היום.
לדברי דנה ברנט מדובר בקבוצה של מרצים קיצוניים חלקם מאוניברסיטת תל אביב וחלקם מסגל העברית בירושלים, שנוהגים לפקוד בסופי השבוע כפרים ערביים, "הם מפריעים לעבודת כוחות הביטחון כמו במקרה של בילעין ומקיימים שיחות שוטפות עם המנהיגים באותם כפרים".
ברנט חושפת את שמותיהם של קובי סניץ מתמטיקאי ממכון וויצמן, ועמיאל ורדי מרצה לספרות קלאסית בעברית, שצולם באותם כפרים. לדבריה אותם מרצים יוצאים נגד מדינת ישראל, ועוזרים לפלשתינים במאבקם, "אחרי שעוצרים אותם, הם מעלים סרטונים ליו טיוב כאילו הם לא עשו דבר".

שמאלנים החוצה: המרצה ד"ר מרדכי קידר עולה להתקפה
עד לפני שנתיים ד"ר מרדכי קידר כמעט שלא היה מפורסם בציבור. המרצה מהמחלקה לערבית באוניברסיטת בר-אילן ניהל חיי אקדמיה מפוהקים, לימד, הנחה סטודנטים והשתתף פה ושם בכנסים אקדמיים. לא משהו שיהפוך את החיים למעניינים ויכניס יותר מדי אדרנלין לדם.
ריאיון קצר בערבית ברשת אל-ג'זירה הפך את המזרחן ותושב רעננה לכוכב, בעיקר בקרב אנשי הימין. בערבית שוטפת הוא תקף את המראיין שביקר את ישראל על כך שהחליטה לבנות בירושלים המזרחית. "אנחנו בנינו בירושלים עוד כאשר אבותיכם שתו יין ועבדו אלילים", הוא הטיח בלי למצמץ במראיין ההמום, שכמעט חטף שבץ.
מאז אותו ריאיון השתנו חייו של קידר. הוא הפך למרואיין מבוקש, מאמריו ופרשנויותיו פורסמו בעיתונים, והחל מראשית השנה הוא מכהן כיו"ר "מוניטור האקדמיה הישראלית" – עמותה ימנית שעוקבת אחרי אנשי השמאל הקיצוני במוסדות האקדמיים בישראל.
וקידר, כמו קידר, למד להצליף בכל החוקרים המטילים ספק בטיעונים ובמסרים הציוניים. "אנשי השמאל הללו פועלים תחת החירות האקדמית ואין שפלות גדולה מזו", הוא תוקף בלשון לא ממש אקדמית. "אם הם חושבים שישראל היא מדינת אפרטהייד שמדכאת את הערבים, שיילכו למקום שהם אוהבים".

2 ראיונות עם עורכת מוניטור האקדמיה הישראלית בערוץ 7: "אוניברסיטת תל אביב תומכת במכפישי ישראל", "נמשיך להילחם במרצים שפוגעים במדינה"
1. חברי סגל בכירים באוניברסיטת תל אביב יוצאים נגד דברי המשפטן האמריקני, פרופ' אלן דרשוביץ בגנות מרצים ישראלים, המותחים ביקורת על ישראל ובכלל זה קוראים לחרם אקדמי.
את הדברים אמר הפרופ' דרשוביץ במוצאי שבת האחרונה, במהלך הטקס שבו קיבל תואר ד"ר לשם כבוד מהאוניברסיטה. בין השאר תקף דרשוביץ מרצים העושים שימוש בחופש האקדמי כדי לבקר את הממשלה.
בתגובה אומרת לערוץ 7 דנה ברנט עורכת מוניטור האקדמיה הישראלית, כי היא שמחה שלדרשוביץ היה מספיק אומץ כדי להגיד את האמת בפרצופם של המרצים, "דרשוביץ תמיד פעל לטובת ישראל והוא מכיר את התופעה של אנשי אקדמיה ישראלים שקוראים להטלת חרם אקדמי על ישראל".
2. מרצים באוניברסיטת תל אביב יוצאים בעצומה כנגד חבריהם באוניברסיטה שקראו להטלת חרם אקדמי על ישראל בעקבות אירועי המשט לעזה.

דנה ברנט, עורכת מוניטור האקדמיה הישראלית טוענת בראיון לערוץ 7 כי על אוניברסיטת תל אביב עובר תהליך חיובי והיא מקווה שבסופו יצטרפו כל המרצים למאבק כנגד אותם עשבים שוטים.

השמאל באקדמיה: הסערה. ישראל היום
דו"ח חדש של תנועת "אם תרצו" שפורסם שלשום ב"ישראל השבוע" וטוען כי השיח האנטי והפוסט ציוני כבש את האקדמיה, גרר אחריו גל של תגובות סוערות.
"השמאל הקיצוני השתלט על השיח האקדמי בישראל", אומרת הדוקטורנטית דנה ברנט מאוניברסיטת קינגס קולג', העוקבת אחר פרסומים אנטי ציוניים של אנשי אקדמיה שמאלנים. "תמיד האוניברסיטאות נחשבו למעוז השמאל אבל היום השמאל הקיצוני פשוט השתלט עליהן. זה כבר לא סתם שמאל אלא שמאל קיצוני אנרכיסטי", היא מוסיפה.
לטענת פרופ' אלי פולק ממכון ויצמן, התופעה אף חריפה יותר מהאמור בכתבה. "אני למשל הייתי יו"ר חוג הפרופסורים ששייך למחנה הלאומי וכאשר מצטרפים אלינו אנשים שהם בדרגה של מרצה חוקר בכיר אנו דואגים שהזהות שלהם בחוג תישאר בסוד כי אנחנו חוששים שהחברות שלהם תיפגע או שלא יהיה ביכולתם לקבל קביעות במסגרת אקדמית. אנשי השמאל טענו בכתבה ש'אם תרצו' היא תנועה מקארתיסטית, אבל הם בעצמם היו כאלה כל השנים".

בתוכנית ערב חדש בתאריך 12.05.10 התארחו ד"ר מרדכי קידר, יו"ר מוניטור האקדמיה הישראלית וד"ר שלמה זנד (מחבר הספר איך ומתי הומצא העם היהודי) ושוחחו על חופש ביטוי אקדמי
- האם מותר לפרופסורים לקרוא לחרם נגד ישראל ונגד האוניברסיטה שבה הם מלמדים? זאת לאור התבטאויותיו הקשות של פרופסור אלן דרשוביץ נגד אנשי סגל מאוניברסיטת תל אביב שנטלו חלק פעיל בקריאות לחרם נגד ישראל.

מוניטור האקדמיה הישראלית מוזכר במאמר "שנואים", עיתון העיר תל אביב
גם מרצים באוניברסיטאות מספרים על השתקה. היא מופעלת באמצעות אתר האינטרנט של ארגון Israel-academia monitor המתעד בשיטתיות כל אקדמאי, מסטודנט ועד פרופסור, שלדעת מפעיליו 'פוגע באינטרסים ציוניים יהודיים'. כלומר: חותם על עצומות, משתתף בכנסים, מתראיין לתקשורת וכותב מאמרים המבקרים את מדיניות הממשלה כלפי הפלסטינים. 'על בסיס המעקב הזה, הארגון מגיש מדי שנה דו'ח לחבר הנאמנים של האוניברסיטאות השונות בצירוף האזהרה ש'זה מה שאנשים עושים עם הכסף שלכם'' מספר ד'ר עמיאל ורדי, מרצה בחוג ללימודים קלאסיים באוניברסיטה העברית ופעיל בתעאיוש.
'כן, אנחנו בהחלט עוקבים אחרי אנשי אקדמיה שרוצים להרוס את מדינת ישראל', מאשרת עורכת האתר של הארגון, דנה ברנט, 'לפי הרושם שעולה מהדברים שהם כותבים או אומרים בכנסים בינלאומים ובראיונות בתקשורת. אקדמאים שקוראים בכנסים בעולם לחרם נגד ישראל, או אקדמאים שמשתפים פעולה עם ארגונים פרו-ערביים כמו עדאלה ובצלם - כולנו צריכים לדעת מה הם עושים. אנחנו בהחלט חושבים שרק מעצם התיעוד הזה אותם אקדמאים הפחיתו את הפעולות שלהם'.

מקרתיזם או קריאה להפגנת אחריות מקצועית?
כמעט 20 אלף חותמים (נכון ל-20 באפריל 2009) כבר הוסיפו את שמם לעצומה הקוראת לאוניברסיטת תל-אביב שלא לקבל את עומר ברגותי ללימודי תואר שלישי בפילוסופיה. ברגותי, יליד 1964 ובעל תואר שני בהנדסת חשמל מאוניברסיטת קולומביה, הוא אחד הדוברים המובילים בעולם נגד מדינת ישראל. שמו קשור בעיקר בארגון הקורא להטלת חרם על מוסדות תרבות והשכלה גבוהה בישראל (Palestinian Campaign for the Academic and Cultural Boycott of Israel), שעם מייסדיו הוא נמנה. יוזמי העצומה, ובראשם דנה ברנט והארגון "מוניטור האקדמיה הישראלית", מתכננים להגישה לראשי אוניברסיטת תל-אביב במעמד הכינוס של חבר הנאמנים של האוניברסיטה בחודש הבא.

מחרים את ישראל, אך לומד באוניברסיטת ת"א
עומר ברגותי, ממובילי החרם האקדמי על ישראל בעולם, נרשם ללימודים לתואר ד"ר באוניברסיטת ת"א. 10,000 כבר חתמו על עצומה להדיחו

התבנית המתקלפת של הנוף - יצחק לאור מזכיר במאמרו ב'הארץ' את מוניטור האקדמיה הישראלית
קדמן ראויה לכל שבח, לא רק משום שהמחקר מעניין, ואוסף לתוכו את השברים והמחקרים החלקיים שנכתבו על הגיאוגרפיה הנמחקת וזו שנכתבה במקומה, אלא משום שבתחומי האקדמיה, גם היותר אמיצים ברחו לתוך החורים הנוחים, והפעילות הביקורתית מתרחשת תחת פיקוחו של אתר ההלשנה "אקדמי מוניטור", אשר פעילותו בעיקרה אנגלית, מצד הפטריוטים, כלומר יהודים אמריקאים, המעודדים את הגולשים לשלוח מכתבי הלשנה. דוקטורט כמו זה של קדמן ראוי לכל שבח. מעין הוכחה למשהו שנשכח: החופש האקדמי איננו (רק) קייטנה, ומחקרים יכולים לעסוק בממשי, לא רק בתפל, כמו שבדרך כלל משתבללים כל המחקרים ההם.

מוניטור האקדמיה הישראלית בחדשות: סטודנטים נגד פרופ' זנד
סטודנטים נגד פרופ' זנד
סטודנטים באונ' ת"א מהתנועות "אם תרצו" ומוניטור האקדמיה הישראלית הפגינו בעת שפרופ' שלמה זנד הרצה על ספרו "מתי הומצא העם היהודי" וטענו כי החופש האקדמי אינו עילה להסית ולשקר

"השמאל הרדיקלי השתלט על השיח האקדמי בישראל"
קבוצה של אקדמאים ישראלים החליטו לצאת למאבק נגד "השתלטות השמאל הרדיקלי על המוסדות האקדמיים", כלשונם. הקבוצה הקימה אתר הסוקר את הפעילות והשיעורים של מרצים מהשמאל הרדיקלי באוניברסיטאות

השמאל הרדיקאלי – מסכן את ישראל והיהדות
מהרסיך ומחריביך ממך יצאו...
דיון על הנושא יתקיים ביום ד' ?כ"ח טבת, תשס"ח (ה-16 בינואר 2008) בשעה 18:00 בבית ציוני אמריקה, רח' דניאל פריש 1 תל אביב
יו"ר ומרצה: פרופ' שלמה שרן – האקדמיה בישראל – האויב מבפנים
ד"ר מנפרד גרשטנפלד – אקדמאים נגד ישראל – היבט עולמי
פרופ' נח מלגרום – מנגנוני הכחשה של חברה במצוקה
פרופ' סטיוון פלאוט - תקשורת ואקדמיה בישראל
אריה סתיו – השמאל הקיצוני הישראלי – מן הדיסוננס הקוגניטיבי אל הכשל המוסרי, ושמא להיפך?

איך כל אקדמאי נהפך לצ'ה גווארה
לחיבור המסמך האחרון נעזר הכותב בחומרים של גוף המכונה "מוניטור של האקדמיה הישראלית", התר אחרי השמאלנים הזרועים באוניברסיטאות בישראל. המבצע מתנהל באנגלית, ובעמוד הראשי של האתר יש פנייה לתורמים, המזהירה אותם לאן הולכים כספי התרומות שהם מעבירים למוסדות האקדמיה בישראל.
זה היה יכול להיות עצוב, לולא היה פאתטי עד גיחוך. המקארתים הישראלים המבקשים לבלום תרומות לאנשים המסוכנים שהסתננו לאקדמיה הם אותם אנשים שזעקו, בצדק, נגד החרם האקדמי שהטילה האקדמיה הבריטית על ישראל. רוממות החופש האקדמי היתה אז בגרונם. עתה התחלפה העמדה הנאורה בשימוש חסר אחריות בכינויים "אנטישמי" ו"אנטי ציוני", המוצמדים לבכירי האקדמיה הישראלית, ובניתוחים פסיכולוגיסטיים עלובים את מניעיו החולניים של השמאלן היהודי המצוי.

היום בחדשות עם קרן נויבך 15.5.07

ההטיה הפוסט-ציונית בקמפוסים בישראל
האתר "מוניטור" אוצר בתוכו מידע חשוב על הטיה פוסט-ציונית המתקיימת במספר קמפוסים בישראל. האתר הפופולארי בקרב הסטודנטים מעורר שיח פנים-אקדמי עירני ומודע לתופעת הניצול הציני בידי מי שהופכים את האקדמיה לקרדום לחפור במדינתם

אנשי אקדמיה: תכירו את המרצים ה"פוסט-ציונים"
אנשי אקדמיה רבים משלבים בהרצאותיהם תכנים פוליטיים נגדהמדינה. "המטרה היא לגרום לסטודנטים להתחיל לחשוב מחדש", מסביר אחד מהם, אבל יש מישמתנגד לכך וטוען כי מדובר בהפצת שקרים. כדי להלחם בתופעה, אף הוקם אתר המציג את כלאותם מרצים על מנת "לחשוף בפני הציבור הרחב את המתרחש במימונו באוניברסיטאות"

האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
מבקרים: 256615529שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
blueweb