מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
אוניברסיטת בן גוריון
ניב גורדון בבקשה לתמיכה כלכלית בתעיוש

 

מבית-לחם לדרום הר-חברון:

בקשה ל מימון להמשך הפעילות השוטפת של תעאיוש.

 

 

אנו זקוקים לעזרתכם הכספית. בשעה של התקפות על עזה, האלימות בגדה המערבית נמשכת, גם אם היא פחות גלויה לעין. מזה חמש שנים שתעאיוש, בשיתוף עם פעילי ארגונים אחרים, מקומיים ובין-לאומיים, נאבקת במגמה המתמשכת לגרש את הפלסטינים תושבי המערות בדרום הר-חברון. במסגרת נסיונותיהם של המתנחלים לאלץ את הפלסטינים באזור זה לנטוש את בתיהם ואדמותיהם, הם לא בחלו בהרעלת בורות מים וצאן, בעקירת זיתים ובאלימות פיזית כלפי פלסטינים ופעילי שלום וזכויות אדם. בשנה האחרונה אנו עדים לניסיון נישול נוסף ממערב לבית-לחם ומדרומה, באזור בו גדר ההפרדה סוגרת על 20,000 פלסטינים במובלעת שנועדה בסופו של דבר להיות מסופחת לישראל (ראו מפה מצורפת). תושבי המובלעת ינותקו משירותים רפואיים, ממוסדות חינוך וממקורות תעסוקה.

 

בחודשים האחרונים הצטמצמו המשאבים הכספיים של תעאיוש ואנו נתקלים בקשיים לממן  הוצאות בסיסיות כגון תחבורה אל אזורי הפעילות והוצאות אחרות הקשורות לפעילותנו באזורים אלה. לפיכך אנו פונים אליכם בבקשה לשלוח תרומות ובכך לתמוך בפעילותנו.

 

במסע התרמה זה אנו מנסים לגייס סכום של 12,000$. המחאות לפקודת "תעאיוש" (בשקלים, דולארים או אירו) ניתן לשלוח לניב גורדון, משעול מוצא 7, דירה 56, באר-שבע.

לבירורים נוספים nevegordon@gmail. com

 
דרום הר-חברון-- ילדים

היחסים ההדוקים שביססנו עם הילדים בדרום הר-חברון הם הבסיס לקשרינו עם המבוגרים והקהילה ככלל. יכולתם של ילדים אלה לקיים אורח חיים סמי-נורמלי הוא המפתח לעצירת הגירוש המאיים על יושבי המערות הפלסטינים. אם הילדים לא יוכלו להמשיך את לימודיהם בבית הספר, הוריהם ינטשו את מגוריהם באזור.

 

לפני מספר שנים התחלנו ללוות את הילדים  בדרכם אל ומבית-הספר, זאת משום שבדרכם הם הותקפו שוב ושוב בידי המתנחלים.  בזמן האחרון החלו כוחות הבטחון לקחת את  הילדים תחת אחריותם וללוותם בדרך לבית הספר. אלא שליוויים אלה אינם סדירים ומדי פעם אנו נאלצים לשוב ללוות את הילדים כדי להבטיח שהצבא ימשיך לעשות את המוטל עליו. הצלחנו גם לארגן מכונית להסעת ילדי סוסיא לבית ספרם בטוואנה מדי בוקר ולהחזרתם לביתם בתום הלימודים. בראשית כל שנה אנו משתדלים  לצייד את הילדים בילקוטים וציוד לבית הספר.

 

בארבע השנים האחרונות ארגנו קייטנות קיץ לילדי האזור. קייטנות אלה, שזכו להצלחה רבה, הן  קרן אור ושביב תקווה עבור ילדים אלה.

 

חקלאות

דרך נוספת למנוע את גירושם של תושבי המערות היא להבטיח את יכולתם לעבד את אדמותיהם. בשנים האחרונות נוהגים המתנחלים באזור להרעיל את צאנם של חקלאים אלה, לעקור את מטעיהם ולשרוף את יבוליהם. אנו רואים זאת כחלק מתפקידנו להצטרף למאבק הפלסטיני המתמשך להיצמד לאדמותיהם ולעבדן.

 

בכל אחת משלוש השבתות האחרונות יצאו פעילי תעאיוש לסייע לחקלאים בחריש ולהגן עליהם מפני התנכלויות המתנחלים.  שש חלקות נחרשות בממוצע מידי יום פעילות שכזה. כדי להגיע למקום אנו זקוקים לשני טרנזיטים שעלות כל אחד מהם 500 ₪, כך שהעלות המינימלית של פעולה כזו היא 1000 ₪.

 

במהלך כל השנה פעילי תעאיוש נוסעים לדרום הר-חברון לפעילות דומה לפחות פעם בשבוע. בהתאם לעונות השנה אנו מסייעים  בחריש, שתילת עצי זית, מסיק וקציר. עלות התחבורה לאזור היא כ-4500 ₪ לחודש.

 

 

 

התנכלויות

המתנחלים מתנכלים לפלסטינים תושבי האזור באופן יומיומי. השארנו בידי נציגים מבין התושבים טלפון סלולרי שיכול לשמש את התושבים במקרי חירום. אנו משלמים כ-350 ₪ בחודש על הוצאות הטלפון.

 

אנו גם מלווים פלסטינים תושבי האזור לתחנת המשטרה בחברון כדי להגיש תלונות כנגד המתנכלים להם. בהיעדר הליווי של מתנדבים ישראלים גישתם של פלסטינים לתחנת המשטרה היא כמעט בלתי אפשרית.

 

סיוע הומניטרי כפעולת התנגדות פוליטית

אף שכארגון בעל מטרות פוליטיות אנו משתדלים להימנע מפעולות הומניטרית גרידא,, מדי פעם אנו מרגישים צורך להעניק לתושבים הפלסטינים גם עזרה כספית ישירה. כשעצי הזית נעקרים, אנו משתתפים בהוצאות רכישתם של שתילים חדשים ומסייעים בנטיעתם; כשכבשים מורעלות, אנו עוזרים לתושבי המערות לרכוש כבשים חדשות. פעולות אלה, שעלותן גבוהה, נועדו לחזק את אחיזתם של התושבים באדמתם.

 

אזור בית-לחם

בנוסף לפעילות בדרום הר-חברון, אנו פעילים גם באזור בית-לחם וצפון הר-חברון. כפי שניתן לראות במפה המצורפת, 20,000 פלסטינים מן הכפרים בתיר (4,065 תושבים), חוסאן (5,500), נחאלין (6,200), וואדי פוקין (1160), וולאג'ה (1,644) אל ג'בעה (900) וכ-250 המתגוררים מחוץ לכפרים, יבודדו בקרוב מן העולם במובלעתם בין הקו הירוק לבין גדר ההפרדה. הם מנועים מלהיכנס לשטחי ישראל ובקרוב, עם סיום בניית גדר ההפרדה, תוגבל גישתם גם לבית-לחם, עיר המחוז בה הם תלויים לשיווק תוצרתם, תעסוקתם, שירותי הרפואה, חינוך, ואספקה. הכפרים שממזרח ומדרום למובלעת, בעיקר אל-ח'דר, בית-ג'אלה, בית-אומר, סאפה וסוריף, יאבדו את אפשרות הגישה לאלפי דונם של אדמה חקלאית שברשותם. במשך שבועות רבים קיימו פעילי תעאיוש עם תושבי האזור פעילות מחאה נגד הקמת הגדר.  עם התושבים יש להלחם על זכותם להגיע לאדמות הגזולות ולעבדן. לעיתים קרובות אנו מביאים איתנו לפעולות כאלה גם שתילי זיתים ומשתתפים בהוצאות הציוד החקלאיים. לצערנו פעילות זו אינה זוכה להד תקשורתי וכוחות הצבא והמשטרה מגיבים בדרך כלל לפעילות מחאה והתנגדות  באלימות רבה.

 

הפקדת ערבויות

במהלך הפעילות  נעצרים פעילים-- פלסטינים, ישראליים ובין-לאומיים, בידי המשטרה. לאחרונה החלה המשטרה לדרוש הפקדת ערבויות כספיות כבדות כתנאי לשחרורם. לדוגמא, לפני מספר שבועות נעצרו ארבעה פעילים, ותעאיוש נאלצה לשלם 6000 ₪ כדי לשחררם, וזאת בנוסף למחיר ההסעה לפעולה ושאר עלויות הקשורות ישירות לפעילות (ראו : http://www.palsolid arity.org/ main/2006/ 11/03/khadr- olive-action/). השימוש בהפקדת ערבות כספית כדרך לקנוס את הפעילים על פעילותם הופך נוהל רגיל שנועד לחבל בפעילותנו.

 

משום כך אנו זקוקים לעזרתכם.אנו רוצים להמשיך ולפעול. המחאות לפקודת "תעאיוש" (בשקלים, דולארים או ארו) ניתן לשלוח לניב גורדון, משעול מוצא 7, דירה 56, באר-שבע.

לבירורים נוספים nevegordon@gmail. com

 

חזרה ל "אוניברסיטת בן גוריון"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 253762732שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb