מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
אירלנד: קריאות נגד חרם אקדמי על ישראל
אלעד אברהם  03/10/2006 
Scoop
   
 

עיתון הטיימס האירי פרסם בשבוע שעבר מכתב ובו חתימותיהם של 61 בכירים באקדמיה האירית בראשות פרופסור ג’יימס באוואן, יו"ר התנועה הסולידרית האירית-פלשתינית. במכתב קראו החותמים להחרמת ישראל באיחוד האירופי ולהחרמת מכוני המחקר הישראליים (בהם אוניברסיטאות) "עד שישראל תציית להחלטות האו"ם ותפסיק את הכיבוש בשטחים הפלשתינאים".

במכתב טענו החותמים כי "אנו מרגישים שזהו הזמן לשים לב לקריאות הפלשתינים לקחת צעדים משמעותיים ללחוץ על ישראל שישלימו עם החוק הבין לאומי לזכויות אדם". באירלנד ואף בישראל לא התרגשו מדיי מהקריאה, כיוון שהיא לא קיבלה גיבוי משום גורם רשמי.

מלקולם גאפסון, חבר בליגת הידידות האירית - ישראלית, ויליד אירלנד, טען שהמכתב שיצא לאור באירלנד לא מייצג את הרוח האירית: "כמו כל ניסיונות החרמים גם הניסיון הזה נוגד את עקרונות החופש האקדמי", אמר גאפסון והוסיף: "על המכתב הזה לא לקח אף גוף אקדמי אחריות. ישנם מספר קבוצות שעובדות מאוד קשה באירלנד בשביל להוציא לאור סיפורים חסרי כיסוי על ישראל. אלה הם אנשים שרואים בזה הזדמנות להראות את המסרים האנטי-ישראליים והאנטישמיים שלהם, וישנם אנשים אחרים עם דעות אנטישמיות רדומות שמתעוררים כל פעם שקורא סיפור כזה.

"הממשלה האירית לא תומכת בשום מהלך שמטרתו לבודד את ישראל או מכוני מחקר ישראליים", אמר דובר השגרירות האירית בתל אביב. "המטרה שלנו היא תמיד לדיאלוג. אנחנו מעוניינים למצוא פתרון טוב למצב וחרם יהיה בלתי מועיל", הוא הוסיף.

"זאת הייתה קריאה שנובעת מדעה קדומה, אמר הרב הראשי באירלנד, ד"ר יצחק כהן, על ניסיונות החרם האקדמאים והוסיף: "להחרים אקדמאים שעושים עבודה בין לאומית בישראל למען כל החברה זה מהלך שנובע מדעה קדומה. הם (המחרימים) מאמצים נקודת מבט אקדמאית של אנטישמיות, שגודלת בצעדים מהירים באירופה".

כאמור, בארץ ובעולם לא התייחסו יותר מידיי ברצינות לעצה האירית, אך בקרב גורמים יהודים באירלנד נדלקת נורה אדומה ולשים לב לעלייה הגואה בקרב האנטישמיות באירלנד, ולצידם עומדת ליגת הידידות האירית-ישראלית שמגנה עליהם ועוזרת להם להתמודד עם גורמים אנטישמיים.

http://scoop.co.il/article.html?id=3969
חזרה ל "חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 254046342שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb