מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
מאמרים כלליים
כך פועלת הדמוניזציה - בן דרור ימיני, מעריב 19.11.04

כך פועלת הדמוניזציה - בן דרור ימיני, מעריב 19.11.04 

תפסיק להתעסק כבר עם מטורפי השנאה העצמית, מבקשים ממני לעתים אחדים מקוראי המדור הזה. אף אחד לא יודע עליהם, ואתה נותן להם במה. לקוראים הללו אני חייב הבהרה.

 
ניקח את הדוגמה של אילן פפה, שכבר הוזכר במדור הזה פעמים אחדות. הוא אחד הארסיים והרעילים שבחבורה המצומצמת של הלוקים בשנאה עצמית בדרגה חמורה. על דעותיו מיותר להתווכח. אם כן, מדוע המדור הזה עוסק בו ובשכמותו? ובכן, מדינת ישראל, כדמוקרטיה, אינה יכולה להעמיד את פפה לדין. היא אפילו מנועה מלפטר אותו, למרות שהוא חי על חשבון משלם המסים כאיש סגל באוניברסיטת חיפה. הסנקציה היחידה שנותרה בשיח הציבורי היא לחשוף את הנזק. ומדובר בנזק חמור. בעולם הרחב האנשים הללו משפיעים. בקמפוסים השפעתם עצומה.
 
הפעם דברים אמורים בכך שפפה הרחיק את עדותו לאוסטרליה. שם הוא מספר לאוסטרלים ש"יש קונצנזוס במרכז הפוליטי בישראל בנוגע להסדר: השתלטות על כמה שיותר מפלשתין והעברת הפלשתינים משם". אין ולא היה כזה קונצנזוס. זו דמוניזציה נגד מדינה שלמה. האנטישמים מרוצים מטקסטים כאלה. רוב הישראלים, לפי כל הסקרים, תומכים בוויתור על חלק ניכר מהשטחים. אין "מרכז פוליטי" בישראל שתומך בהעברת הפלשתינים מפלשתין, אבל שקרים מהסוג הזה מופצים ברחבי העולם בכלל, ובקמפוסים בפרט. אלה פיגועים חוזרים ונשנים בתדמיתה של ישראל.
 
עצימת עיניים, כפי שממליצים חלק מהקוראים, לא תפתור את הבעיה. חשיפה, לפחות, תיצור מודעות לבעיה. אם החשיפה הזאת תגרום לדה-לגיטימציה של אנשים כאלה, ותציב אותם במקומם האמיתי, אז הפרסום השיג את שלו.

המתנחבלים
אין ספק שיש בתוכנו מי שמאוד מתאמצים להפוך את השקרים של פפה לאמת. הם לא נזקקים לקונצנזוס, שלא קיים, אלא מנסים לחמוס ולנשל את הפלשתינים. השבוע הם שוב הראו את כוחם, ויש להם כוח, נגד חקלאים שעסקו במסיק הזיתים.
 
צריך להודות בדבר נוסף: למרות השפעתם הלא מבוטלת של אנשים מסוגו של פפה על תדמיתה של ישראל בעולם, הנזק של מתנחבלים בודדים לישראל גדול הרבה יותר. אין כמעט כלי תקשורת בעולם שלא מספר או משדר את תמונות החקלאים הפלשתינים המנועים מלמסוק את עצי הזית שלהם. לפני ימים אחדים, ביושבי בפריז, זפזפתי בין תחנות השידור האירופיות. היו הרבה תוכניות על המזרח התיכון, בעקבות העידן שאחרי ערפאת. אין כמעט תוכנית שלא הקדישה שניות ארוכות להתנכלות המתועבת של אנשי הימין הקיצוני, התנכלות שמשום מה, לא זוכה לריסון הנדרש מצד צה"ל.
 
כדאי לומר למחבלים שבתוכנו: אתם לא פועלים בשם הישראליות, ולא בשם היהדות, ולא בשם הלאומיות, ולא בשם הפטריוטיות. אפילו לא בשם הימין או המתנחלים. אתם חברי כת משיחית, קטנה ומסוכנת, שפעולותיה הן הדלק הטוב ביותר של תעשיית השנאה לישראל. יש להצטער רק על דבר אחד: על כך שצה"ל לא פועל נגדכם כפי שהוא פועל נגד המחבלים. אתם אולי לא רוצחים את הישראלים (למעט חברכם הנערץ יגאל עמיר), אבל אתם בוודאי רוצחים את שמה של ישראל.

50 אלף מיליטנטים
פחות משלושה שבועות עברו מאז רצח תיאו ואן-גוך בהולנד, שעליו כתבתי כאן לפני שבועיים. והולנד גועשת: מעצרים, שריפות מסגדים וכנסיות, ואווירת עימות. הולנד נאלצת להתייצב מול האיסלאם המיליטנטי.
 
הרוצח השאיר מניפסט על גופתו של הנרצח. לבודקי הטקסט התברר מיד שלא הוא ניסח את המכתב, שאינו אלא מניפסט אידאולוגי של האיסלאם הגזעני והמיליטנטי. ומה כולל המניפסט? לא תאמינו: ציטוטים מעוותים ומסולפים מתוך בבא קמא ובבא מציעא. אפילו המשפט "טוב שבגויים הרוג", כהוכחה לכך שהיהדות היא רק גזענות - מופיע שם. אגב, המשפט הזה הוא משפט מפתח אצל כל קבוצה אנטישמית. העובדה שיש תלי תלים של פרשנויות השוללות את הפירוש הגזעני ומסבירות את הרקע הספציפי, לא ממש מעניינת את האנטישמים.
 
המניפסט מופנה בעיקרו להירשי עלי, חברת הפרלמנט המוסלמית, שהפכה למבקרת נוקבת של האיסלאם המדכא. הטענה העיקרית בו היא שהירשי משרתת את "אדוניה היהודים". בסיום המניפסט, יש קריאה להשמדת אמריקה, אירופה, הולנד והירשי עלי.
 
מחקר סטטיסטי ראשון מגלה שכחמישה אחוזים בלבד מקרב המוסלמים בהולנד תומכים באיסלאם המיליטנטי. מיעוט מבוטל, וטוב שכך. כשעוברים למספרים, מתברר שמדובר ב-50 אלף מתוך מיליון. 50 אלף חיילים של בן-לאדן, וזה רק במדינה אחת, בלב אירופה.

חזרה ל "מאמרים כלליים"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 253904447שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb