מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
אוניברסיטת חיפה
אילן פפה: אני יורד מהארץ

http://www.hazofe.co.il//web/newsnew/katava6.asp?Modul=24&id=56261&Word=&gilayon=3052&mador=

 

"הצופה"
חגי הוברמן

ד"ר אילן פפה מאוניברסיטת חיפה, גילה שלשום למשתתפים בכנס בבירת קטר, כי החליט לרדת מישראל ביחד עם משפחתו. ביתו החדש יהיה כנראה בבריטניה.
פפה שבשנים האחרונות משמיע עמדות אנטי ציוניות מסר למשתתפים בקטר כי הגיע למסקנה שאינו יכול להמשיך לחיות בישראל. "הוחרמתי באוניברסיטה שלי והיו ניסיונות להרחיק אותי ממקום עבודתי. אני מקבל בכל יום איומים על חיי. אינני נתפש כאיום על החברה הישראלית אולם העם שלי חושב שאני או משוגע או שדיעותיי אינן רלבנטיות. ישראלים רבים חושבים שאני שכיר חרב של הערבים" הוא צוטט כאומר באחד העיתונים הקטריים.
בהרצאתו חזר פפה על דבריו כי אין סיכוי לפתור את הסכסוך במזרח התיכון באמצעות שתי מדינות - ישראל ופלשתין. הוא מאמין כי הפתרון היחיד הוא להקים מדינה אחת - משותפת ליהודים, לערבים ולמיעוטים אחרים.
פפה בן ה-53 הוסיף כי רק לחץ בינלאומי על ישראל יכול להוביל לפתרון. "בשש השנים האחרונות הפכה ממשלת ישראל לתוקפנית ומדכאת יותר בשל התמיכה לה זכתה מממשל בוש. הם עכשיו מרגישים שהם יכולים לעשות כל דבר העולה בדעתם", צוטט פפה כאומר בקטר.

 

 

  
  
 

http://news.msn.co.il/news/Internal/Internal/200703/2007033013824.htm


עד שהפלסטינים יחזרו, הוא עוזב
ד"ר אילן פפה מאוניברסיטת חיפה, שהכעיס רבים לאחר שפעל להטלת חרם אקדמי על ישראל, הודיע על כוונתו לעבור להתגורר בבריטניה; "בישראל אני נחשב למשוגע וסוכן של הערבים"

30/03/07 13:27
מאת: עומר כרמון
 MSN 


 
ד"ר אילן פפה מהחוג למדעי המדינה באוניברסיטת חיפה, האיש שהכעיס בשנים האחרונות רבים בישראל כשפעל בלהט למען הטלת חרם אקדמי על ישראל, הודיע בנסיכות קטאר במפרץ הפרסי שבכוונתו לרדת מהארץ עם משפחתו.

"אני מקבל בכל יום איומים על חיי", הסביר ד"ר פפה. "בישראל חושבים שאני משוגע וסוכן של הערבים". לדבריו, בכוונתו לעבור לבריטניה, שם פעל רבות לשכנע את עמיתיו המלומדים להחרים את ישראל.

פפה מקדם את זכות השיבה של הפלסטינים

הד"ר פפה הגיע לקטאר יחד עם ח"כ יוסי ביילין (מר"צ) ובאסם עיד, לשעבר אחד מבכירי עמותת "בצלם", כדי להשתתף בכנס שאירגנה עמותה פלסטינית.

נושא הדיון היה: "האם הפלסטינים צריכים לוותר על מימוש ממלא של זכות השיבה?". יוסי ביילין ובאסם עיד טענו בכנס שהפלסטינים צריכים להתפשר. ד"ר פפה טען שאסור לוותר לישראל ועל הקהילה הבינלאומית לאלצה לממש באופן מלא את "זכות השיבה".

בהצבעה שנערכה בתום הדיון בין הצופים הרבים שמילאו את אולם הועידות בקטאר, זכתה עמדתו של פפה לרוב מוחץ של למעלה מ-80 אחוז.

הנציג הפלסטיני ויתר על זכות השיבה

באסם עיד הסביר לצופים בדיון, כי לאחר ארבעים שנים בהן התגורר במחנה פליטים ולנוכח השחיתות בהנהגה הפלסטינית, הוא סבור שכדי לשפר את מצבם, על הפלסטינים להתפשר ולהגיע להסדר עם ישראל.

"לי כבר אין יותר תקווה ואנרגיה", אמר עיד וזכה לביקורת קשה ביותר של כמה מהצופים בדיון. "כיצד אתה מכנה את עצמך פעיל זכויות אדם, כשאיבדת כל רוח לחימה?", הם שאלו בזעם. "אם יש פלסטיני ששמר על רוח הלחימה, הוא מוזמן להמשיך להילחם", ענה להם עיד.

ביילין: רק חזרה מוגבלת של פליטים

יוסי ביילין טען שהפלסטינים חייבים להיות מעשיים. "היהודים בישראל לא יסכימו לעולם למימוש מלא של זכות השיבה שישנה את המאזן הדמוגרפי בישראל", הסביר ביילין. "אפשר יהיה להסכים לחזרה מוגבלת של פליטים ולפיצוי לאלה שיוותרו על זכותם לשוב", הוא אמר. "בכל מקרה, לא יהיה הסכם קבע ללא פתרון מלא לסוגיית הפליטים".

פפה: אסור לפלסטינים לוותר

הד"ר פפה מתח ביקורת על דבריהם של ביילין ועיד. "זה בלתי מתקבל על הדעת לטעון שעל הפלסטינים לוותר על זכות השיבה", אמר פפה. "מה שהצליח בדרום אפריקה יכול להצליח גם בישראל. אם יופעל על ישראל לחץ בינלאומי, היא תשנה את מדיניותה הגזענית".

 

 
חזרה ל "אוניברסיטת חיפה"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 254177640שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb