מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
אוניברסיטת חיפה
פפה: סטודנטים יהודים אשמים בהתנכלויות נגדם

 http://www.nfc.co.il/Archive/001-D-127924-00.html?tag=08-37-19

  
מאת: עידן יוסף   |     |  Nfc 
 

אקדמאי ישראלי מהחוג למדעי המדינה באוניברסיטת חיפה האשים לובי יהודי בקמפוס בבריטניה בכך שחבריו משמשים כ"שגרירים של ישראל". ד"ר אילן פפה רמז כי קבוצות סטודנטים יהודיות מזמינות כעס מוסלמי בכך שהן מזדהות עם מדינת ישראל.

מוסף ההשכלה הגבוהה של הטייס מפרסם, כי פפה, שהגיע מאוניברסיטת חיפה לאוניברסיטת אקסטר באנגליה להשתתף במושב בנושא היסטורי, אמר שחלק מהסטודנטים היהודיים נעשו ל"שגרירים של ישראל". לדבריו, כעסם של המוסלמים אינו מכוון כלפיהם בשל היותם יהודים, אלא בשל התמיכה חסרת הפרופורציה שלהם במדינת ישראל, אותה רואים המוסלמים כמדינה עריצה. בכך התייחס לטענות כלפי התנכלות אנטישמית לסטודנטים היהודים.

האקדמאי הקיצוני מהשמאל עורר לא אחת את זעמם של ישראלים רבים כאשר חתר לגרום לכך שעל ישראל יוטל חרם אקדמי. הוא מאשים את ישראל ב"טיהור אתני" של פלשתינים, ופועל בלהט להשיב לישראל את הפלשתינים שברחו במלחמת השחרור מהארץ. רק לאחרונה הודיע בנסיכות קטאר במפרץ הפרסי על כוונתו לרדת מישראל יחד עם בני משפחתו ולהשתקע בבריטניה. הוא נימק זאת באיומים שהוא מקבל על חייו.

בתגובה לחקירה של ועדה פרלמנטרית חוצת מפלגות בנושא האנטישמיות, שפורסמה בשבוע שעבר, הביעה ממשלת אנגליה דאגה מכך, ש"בניגוד לצורות גזענות אחרות, חלקים בחברה מקבלים אנטישמיות במקום להוקיעה". הממשלה גם הביעה דאגה מהגל הגואה של אנטישמיות באוניברסיטות בבריטניה. פרופסור פפה המעיט בערך הטענות הללו. לדבריו, סטודנטים יהודיים אינם נלקחים לתשאול על-ידי האם-אי פייב (שירות הביון הבריטי, ע.י.). מוסלמים מרגישים לחץ אמיתי מהגוף הלאומי, ואילו סטודנטים יהודיים נמצאים בצד המנצח. "הש?מ?ים שסובלים גזענות היום הם מוסלמים, לא יהודים", אמר.

מיטץ' סימונס, מראשי התאחדות הסטודנטים היהודים, אמר: "אנחנו מודאגים שהוא ישתמש במעמד שלו כדי להשפיע על הוויכוח, ושהשקפותיו ייהפכו לרווחות וללגיטימיות יותר ויותר. מיכאל הריס, נשיא חברת הסטודנטים היהודיים של מנצ'סטר, אמר שהיה זה "מדאיג מאוד" שאיש עם ההשקפות האלה שובץ. ג'ופרי אלדרמן, עמית מחקר באוניברסיטת לונדון בחוג למדעי ההיסטוריה, שמתאר את עצמו כ"ציוני חסר בושה", אמר כי אלו שהתנגדו לשיבוץ של פפה פועלים "על קרקע לא מוצקה" משום שלטענתו אין לחסום שיבוץ של אנשים רק מפני שהם מחזיקים בדעות לא פופולריות.

אקדמאים אחרים קבלו שהביקורת הזאת של ישראל בקמפוס נעשית לעיתים קרובות מדי והפכה למתקפה כללית על יהודים. דוד הירש, מרצה לסוציולוגיה בגולדסמיתס, אוניברסיטה של לונדון, אמר: "יהודים שמסרבים להזדהות כאנטי-ציוניים מטופלים כאילו הם גזענים. יש נתיב ישיר מכך ליצירה של אטמוספרה אנטישמית".

חזרה ל "אוניברסיטת חיפה"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 254177410שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb