מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
משלחת מאוניברסיטאות בישראל תצא לבריטניה כדי למנוע עוד חרם אקדמי 04/05/2007

 
 
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=855752&contrassID=2&subContrassID=21&sbSubContrassID=0

 

--------------------------------------------------------------------------------
 
עודכן ב- 04:34 04/05/2007

מאת שרלוט הליי

משלחת של שבעה אנשי אקדמיה ישראלים משש אוניברסיטאות תיסע לבריטניה בהמשך החודש כדי להיאבק בחרם חדש שגורמים באקדמיה בבריטניה הציעו להטיל על
אוניברסיטאות ישראליות. במשלחת מתכוונים להיפגש עם חברי "איגוד האוניברסיטאות והמכללות" (UCU), המונה 120 אלף חברים, לקראת הצבעה בנושא הצפויה להתקיים בקונגרס הראשון של האיגוד, שיתקיים בסוף מאי. ה-UCU נוסד לפני כשנה לאחר מיזוג "איגוד מרצי האוניברסיטאות" (AUT) ו"האיגוד הארצי של המרצים במוסדות להשכלה גבוהה" (NATFHE).

זו אינה הפעם הראשונה שמאיימים בבריטניה בחרם אקדמי. ב-2005 החליט AUT להחרים את אוניברסיטאות בר אילן וחיפה, אולם ההחלטה בוטלה כעבור חודש. כמו כן, לפני שנה, העביר NATFHE החלטה להחרים את כל אנשי האקדמיה הישראלים שלא "יביעו בגלוי אי הסכמה עם המדיניות של ישראל".

ד"ר יונתן ריינהולד, מרצה בכיר בחוג למדעי המדינה באוניברסיטת בר אילן, החבר במשלחת שתצא לבריטניה סיפר כי מטרת המשלחת היא הצגת תמונה מציאותית של האקדמיה בישראל. לטענתו, "אם ישנה קבוצה אחת שמחזיקה את הנושא על סדר היום אלה הם האקדמאים. זהו אחד התחומים שבהם ישראלים ופלשתינאים מקיימים שיתוף פעולה פעולה נרחב על בסיס שוויוני". ריינהולד הוסיף כי: "החרם מנוגד לעיקרון האוניברסלי של חופש אקדמי ולאמנות שבריטניה חתומה עליהן. התקדמות האקדמיה תלויה בהערכת בני אדם על פי איכות עבודתם".

אם ההצעה תתקבל היא עלולה למנוע מאנשי אקדמיה הקשורים למוסד ישראלי להגיע לשנת שבתון בבריטניה או להשתתף בכנסים, אומרת אופיר פרנקל העומדת בראש "המועצה האקדמית הבינלאומית לחופש אקדמי" (IAB), שגיבשה את המשלחת הישראלית. המועצה, הפועלת בחסות אוניברסיטת בר אילן, הוקמה ב-2005 אחרי ש-AUT החליט להחרים את אוניברסיטאות בר אילן וחיפה.
 
 
כל הזכויות שמורות ,"הארץ" © 

--------------------------------------------------------------------------------
 
 


 


 
חזרה ל "חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 253753395שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb