מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
סוף לכיבוש

    אנו, ארגון פרופסורים ישראלים לצדק ולשלום פונים אל חוקרים, אקדמאיים, מלומדים ומורים בישראל וברחבי העולם ומבקשים לנקוט בעמדה איתנה וברורה כנגד כיבוש והתכחשות לזכויות. כמובן, כוונתנו לכיבוש המתמשך של שטחים בידי בריטניה, בשעה שברור לכל כי לבריטניה אין כל זכות להיות בהם.  אנו תובעים כי יוטל חרם על כל האוניברסיטאות הבריטיות, כמו גם על כל האקדמאיים באוניברסיטאות אלו, עד אשר אנשים ומוסדות אלה ישמיעו בקול רם ונהיר את דרישתם הפומבית להסיר, ללא תנאי, כל כיבוש בריטי מעל שטחים אלה.  אנו דורשים מכל המקורות הפיננסיים, באשר הם, להשהות כל  מימון המוקדש למחקר אקדמי בבריטניה ולהחרים את בריטניה בכל הקשור לכבוש הבלתי-חוקי הזה.

 

 

    בניגוד ל"כיבוש" הישראלי של שטחים ביהודה, בשומרון ובחבל עזה (אשר ספק אם הם כבושים כלל ועיקר), הרי ש"הכיבוש" הישראלי נמשך זה 40 שנים בלבד, בשעה שכיבושיה של בריטניה האריכו ימים משך מאות בשנים. ניקח לדוגמא את הכיבוש הבלתי חוקי בעליל של ג'יברלטר. שם בריטניה משמרת התנחלות בלתי חוקית בהתרסה בוטה כנגד סטנדרטים בינלאומיים של לגיטימיות וזכויות לאום. יתרה מזאת, בריטניה הקימה שם גדר ביטחון בלתי חוקית, אשר מונעת את הכניסה לגיברלטר מבעלי כל לאום שאיננו בריטי. הקמתה של גדר אפרטהייד זו מהווה פעולה נפשעת המפרה  זכויות אדם ויש להרסה מייד. ועד שכך אכן יקרה, על העולם כולו להחרים את בריטניה ולהטיל חרם על מוסדותיה האקדמיים.

 

 

      וכמובן ישנה ההתיישבות נוספת, הלא חוקית בעליל, שהקימה בריטניה על השטחים שכבשה באיי פוקלנד, השייכים לארגנטינה! היש דוגמא טובה יותר לתוקפנות קולוניאלית מתמשכת מצד האימפריאליזם של אירופה הלבנה נגד ה"עולם השלישי"?!

 

 

    אולם התנחלויותיה  הבלתי חוקיות של אנגליה הוקמו גם במקומות אחרים.  אנגליה ממשיכה להחזיק בהתיישבותה באיי התעלה, בשטח, שללא ספק שייכים  לצרפת. נכון שאנגליה סיימה את כיבושה של הונג קונג והודו, אך אין בכך תירוץ להתנחלויותיה במקומות אחרים. אחרי ככלות הכול, ישראל פינתה את סיני, אולם העובדה הזו לא מנעה מאיחוד האוניברסיטאות והקולג'ים הבריטיים, המייצג יותר מ-120,000 מחנכים ברמה אקדמית, מלהצביע ב-30 במאי בעד העברת החלטה הקוראת להטיל חרם על אוניברסיטאות ועל אקדמאיים ישראלים, וגם פנייה לאיחוד האירופי להשהות כל מימון למחקרים הישראלים. ומה באשר לכוחות הכיבוש האנגליים באפגניסטן ובעיראק?  אמת הדבר, כי אפגניסטן ועיראק היו מובלעות טרוריסטיות, אולם ממתי דבר זה משרת כלגיטימציה לשיגורם של כוחות כובשים? נראה כי פרופסורים בריטיים אינם סבורים שלישראל יש זכות כלשהי להשתמש בכוח נגד טרוריסטים התוקפים את אוכלוסייתה – אי לכך מדוע זה מותר לכוחות בריטיים לעשות זאת?!

 

   כמובן, המקרים החמורים ביותר של כיבוש האנגלי הבלתי חוקי של שטחים השייכים לאחרים נמצאים בוואלס, בסקוטלנד ובאירלנד. אלה הם כיבושים, אשר נכפו על אוכלוסיות מדוכאות אלה באמצעות כוח הזרוע. ובאירלנד, הכיבוש הניב תמותה ברמת ג'נוסייד. כיבושים אלה נמשכים מאות בשנים!

 

    אדישותם של אקדמאיים בריטיים לכיבושים ברבריים מתמשכים אלה ומניעת הזכות להגדרה עצמית מהסקוטים, מהוולשים ומתושבי צפון אילרנד, היא בלתי נסלחת בעליל, בדיוק כמו גם כישלונם של אקדמאיים מסוימים בדרום אפריקה, בתקופת האפרטהייד, להשמיע קולם נגד העוולות שם.

 

    יתרה מזאת, אנגליה עצמה היא חברת אפרטהייד גזענית. לא רק הוולשים, אלא גם מוסלמים, שחורים ואסיאתים סובלים מהפליה ומנחיתות בתוך בריטניה. שכרם נמוך יותר מזה של אנגלים לבנים והם חווים אפליה גם בדיור! אוניברסיטאות אנגליות נחלו כישלון בתיקון פערים אלה. אם הגינוי והחרם נגד דרום אפריקה היו מוצדקים, עד כמה מוצדק חרם היא במקרה זה? לאמתו של דבר, 27 פרופסורים בריטיים אכן תמכו בקריאתנו להטיל חרם בינלאומי על האוניברסיטאות שלהם! חייבים לתמוך באנשים גיבורים אלה !!

    

 

    אכן, זמן רב מדי ישבנו בשקט. הגיעה העת. אנא, הצטרפו אלינו בקריאה להטלת חרם בלתי מוגבל בזמן על אקדמאיים ועל אוניברסיטאות בריטיים, עד אשר כל המקרים האלה של כיבוש יגיעו לקיצם!

 

 

סטיבן פלאוט, יושב ראש

פרופסורים ישראלים לצדק ולשלום

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חזרה ל "חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 256878642שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb