מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
"יהודים עומדים מאחורי הקריאה לחרם אקדמי"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3413234,00.html

11:38 , 15.06.07
   
    
 
  
העיתון "ג'ואיש כרוניקל" פירסם תחקיר לפיו יהודים וישראלים בקהילה האקדמית בבריטניה יזמו את הקריאה להטיל חרם אקדמי על ישראל. פרופ' חיים בראשית, הדמות הראשית מאחורי המהלך: "אני יהודי וישראלי - אבל עד מתי יימשך הכיבוש?"
חגית קלימן, לונדון


מהרסייך ומחרבייך ממך יצאו? מי שעומד מאחורי הקריאות שנשמעו בבריטניה לחרם אקדמי על ישראל הם יהודים וישראלים - כך טוענים עורכי תחקיר של העיתון "ג'ואיש כרוניקל" שהתפרסם אתמול (יום ה'). מהתחקיר עולה שהסיבה לעמדה הקיצונית של אותם יהודים אקדמאים היא רצונם העז לסייע במאבק הפלסטיני לסיום הכיבוש.

 

על פי הפרסום, חלק הארי של האקדמאים היהודים שדוחפים להטלת החרם, פעילים מאוד בארגון המרצים הבריטים שיזם את המהלך. הסברות בבריטניה היו כי מי שעמד מאחורי הקריאות לחרם בינלאומי על ישראל היו קבוצות שמאל קיצוניות וארגונים איסלמיים קיצוניים, אך מהתחקיר עולה ששלושה גורמים היו שותפים ליוזמה ואיחדו כוחות: מקבץ של אקדמאים וחברי איגודים מקצועיים, קבוצה של יהודים שפעילה במסע הקורא להכרזת חרם על מוצרים ישראלים

וארגון נוסף.

 

הדמות הראשית מאחורי הקריאה להטלת החרם היא פרופסור ישראלי ששמו חיים בראשית, חוקר תקשורת ותרבות באוניברסיטה במזרח לונדון. פרופ' בראשית אמר ל"ג'ואיש כרוניקל" שההחלטה לקרוא להטלת חרם אקדמי לא היתה דבר קל בעבורו. "אני יהודי וישראלי ואין בכוונתי לפגוע בשום צד, אבל עד מתי יימשך הכיבוש? מה שאנחנו מבקשים זה לא נקיטת אלימות כלשהי. זו קריאה או פעילות אזרחית נגד הכיבוש הצבאי", הסביר בראשית.

 
 

בארגון הבריטי שתומך באוניברסיטאות ברשות הפלסטינית רשומים כמה חברים יהודים, ובהם בני הזוג האקדמאים הילרי וסטיבן רוז. במאמר שפירסם באינטרנט תקף פרופסור רוז את אלו שרואים בפעולתם פעילות אנטישמית וביקר את תקיפת ה"שליחים שבאים עם המסר". לדבריו, יש להתמודד עם המסר עצמו, שאומר שמעשיה? של ישראל "פשוט לא מתקבלים על הדעת".

 

 

 

 
חזרה ל "חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 253753430שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb