מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
אוניברסיטת בן גוריון
פרופ' ישראלי המבקר בניו זילנד: "יש להחרים את ישראל"
פרופ' ישראלי המבקר בניו זילנד: "יש להחרים את ישראל"
פרופ' ג'ף הלפר: "ישראל אף פעם לא רצתה שלום"; "55% מהמחבלים המתאבדים הם ילדים שבתיהם נהרסו בידי ישראל"; "הילדים הישראלים מחונכים באמצעות דימויים שליליים של הערבים"
מאת: עומר כרמון |    עודכן: 15:01 09/08/2004 חדשות מחלקה ראשונה

בשיאה של המתיחות הדיפלומטית בין ישראל לניו זילנד שהוליכה להטלות סנקציות דיפלומטיות על ישראל, וימים אחדים לאחר שהקהילה היהודית במדינה האשימה את ממשלת ניו זילנד באחריות לחילול בתי קברות יהודים, הגיע לניו זילנד הפרופסור הישראלי, ג'ף הלפר.

הלפר (58), פרופסור באוניברסיטת בן גוריון שבנגב וראש "הוועד הישראלי נגד הריסת בתים", הגיע כדי לקדם את מכירותיו בניו זילנד של סרט תיעודי בכיכובו. ביום א' (8.8.04) העניק ראיון לעיתון ניו זילנד הראלד (העיתון שחשף לראשונה את דבר מעצרם של 'סוכני המוסד').

"הישראלים אינם יודעים כלל היכן נמצאת הגדה המערבית או רמאללה", אמר הפרופסור הישראלי, "ישראל אף פעם לא רצתה באמת בשלום עם הפלשתינים. אהוד ברק לא הציע בקמפ-דיוויד שום הצעה נדיבה. הישראלים רק מחפשים תירוצים כדי לא לעסוק בגורלם של הפלשתינים".

"60% מהפלשתינים בגדה המערבית וברצועת עזה הם ילדים. הם סובלים מטראומות בשל האלימות הישראלית. 11 אלף בתים נהרסו מאז שנת 1967. 55% מהמחבלים המתאבדים הם ילדים שבתיהם נהרסו בידי ישראל".

"העם הפלשתיני סובל מטראומות. ישראל הרסה את תשתיותיו והשאירה אדמה חרוכה".

"הגעתי לישראל בשנת 1973. חונכתי בארה"ב. בשונה מהילדים הישראלים חונכתי לתוך חברה פלורליסטית. הילדים בישראל מחונכים באמצעות דימויים שליליים של הערבים".

"כדי לשנות את המצב, על ארה"ב לשנות את מדיניותה כלפי ישראל. רק החרמתה של ישראל ובידודה, כפי שהיה בזמן שלטון האפרטהייד בדרום אפריקה, יביא לשינוי אמיתי במצב", טען הלפר.
 

חזרה ל "אוניברסיטת בן גוריון"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 253776338שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb