מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
האוניברסיטה העברית
תיק הרצח של עביר ארמין נסגר / נורית פלד אלחנן

   
To: hacampus-lo-shotek@yahoogroups.com, machsomorg@yahoogroups.com
From: "Victoria Buch" <vvbb54@yahoo.com>
Date: Tue, 7 Aug 2007 06:20:39 -0700 (PDT)
Subject: [Hacampus-lo-shotek] [Heb] Nurit Peled Elhanan- The file has been closed in the murder case of Abir Aramin

 

 
כמה עצוב להיווכח שמספר המשתמטים מן השירות בצבא הכיבוש הוא כה נמוך, ושבעצם אין שום פגיעה במוטיבציה של ילדי ישראל לעטות על עצמם את מדי הברוטליות.
פרופסור סטיוארט כהן מאוניברסיטת בר אילן מנחם אותנו בהכריזו שה'אשמה' נעוצה בריבוי מספר החרדים שאינם מתגייסים ומודיע שצבא ארצות הברית היה גאה באחוז משתמטים כה נמוך במלחמת וייטנאם. אולי כדאי דווקא ללמוד משהו מן האמריקאים של שנות הששים, או אף מן היהודים החרדים לשלום ילדיהם.
כשנודעו ממדי ה'השתמטות' הוזמנתי לתוכניתו של עודד שחר "פוליטיקה" בתור אם שלא תתיר לבנה (בן 15 היום) להתגייס. חוץ ממני, כך נאמר לי במסע שכנוע ארוך, הוזמנו רק גברים ורובם גנרלים שוחרי מלחמה  כמו אפי איתם ויוסי פלד. לאחר ששוכנעתי שחלקי בתוכנית חשוב ומכריע, הסכמתי. התחקירנית שאלה אותי מדוע לא אתיר לבני להתגייס. הסברתי לה שצבא שעוסק כבר ארבעים שנה בהתעללות שיטתית וגוברת באוכלוסייה אזרחית, (התעללות שמשום מה גם עיתונאי אמיץ כגדעון לוי מכנה אותה בשם המוזר "שיטור"), צבא שמחנך את חייליו שהרג ילדים פלסטינים ומגיניהם – כדוגמת ריצ'ל קורי וג'יימס מילר - איננו פשע, צבא שאיש ממצביאיו לא נענש ולא ייענש לעולם על פשעים נגד האנושות, איננו המקום הראוי לבני שחונך לאהבת אדם, שרבים מחבריו ומחברי אחיו והוריו הם פלסטינים הנתונים לאותו משטר טרור של עינויים יומיומיים. אחרי חצי שעה התבשרתי שעל אף תרומתי המכרעת אין מספיק כיסאות על הבמה.
ימים אחדים לאחר מכן התבשרנו במהדורת חדשות נידחת שתיק הרצח של עביר ארמין, שנורתה בראשה על ידי חייל מג"ב בצאתה מבית הספר, נסגר. מדינת ישראל לא השכילה, על אף האמצעים הטכנולוגיים המזהירים שיש בידה כשהיא מבקשת להסיר אשמה מחייליה היהודים, לקבוע אם החור שבראשה של עביר הקטנה אכן נגרם על ידי כדור או על ידי אבן. זאת על אף קביעתו של פתולוג בכיר, שעבד שנים רבות במכון לרפואה משפטית.
אחת הטענות נגד המשתמטים היא, שהם חדלו להאמין ב'ערכים' כגון הקרבה. הקרבתו של מי בדיוק? על איזה מזבח?לאיזה אל? חיילי ישראל נקראים להקריב ילדים, הורים, מתנדבים, ולעתים את עצמם על מזבח המגלומניה של קברניטי המדינה הזחוחים והמושחתים, שהצליחו להפוך את כל הארץ הזאת למזבח אחד גדול שעליו נטבחים ילדי זולתם לכבוד אל המוות. ילדים, עוברים ויילודים נשלחים יום יום בקור רוח לאכלס את ממלכת הילדים המתים הגדלה והולכת תחת רגלינו. ואיש לא אשם במותם, איש לא נענש מעולם על רצח ילד פלסטיני. המדינה דואגת למשרתיה, לפעמים. פעמים אחרות היא מקריבה אף אותם, באותו קור רוח ומאותן סיבות.
והרוצחים? מה איתם? האם הם יודעים שפשעו? האם הם מתהפכים בלילות על משכבם? האם טורדות אותם תמונות הגופות הקטנות המפרפרות וצונחות תחת רוביהם, פצצותיהם, פגזיהם? מן הסתם לא. הרי לא ידוע על אף חייל שבא והסגיר את עצמו והביע חרטה על מעשיו. זו ההצלחה הגדולה ביותר של החינוך הישראלי: ההפרדה בין דם לדם, בין ילד מת לילד מת, והחדרת הביטחון והאמונה שרצח פלסטינים וחבריהם איננו פשע.
כל מי שמתגייס לצבא יודע זאת ומוכן לזה. חצי העם! כמה מיליונים יש בחצי עם? כמה מיליונים של נערים ונערות שבכי של ילד, שייסוריה של יולדת, שתחנוניו של זקן ומוות של אלפי בני אדם תמימים פשוט לא מזיזים להם? כמה מיליונים של בני אדם שלא למדו מעולם לסרב לפקודות בלתי אנושיות בעליל גם אם הן חוקיות על פי חוקי הגזע של מדינתם, ולומר לא למנהיגים מושחתים ולגנרלים צמאי דם?
כל הכבוד לצהל. כל הכבוד לחינוך הישראלי היהודי, שמצליח להנחיל את ערכי הגזענות באופן כמעט מושלם, כמעט ללא התנגדות.
ואם אמנם ירצה יגאל בני להשתתף בתוכניות הצבאיות שכופים על תלמידי תיכון כבר מכיתה י', או חס וחלילה להתגייס לצבא הכיבוש וההתעללות, אראה בכך כישלון חינוכי נורא. כישלון אמהי נורא. ואם לא אעשה כל מה שביכולתי כדי למנוע ממנו להפוך לרוצח או לגופה בגיל 18 אדע שבגדתי בו ובייעודי כאם.
 


 

חזרה ל "האוניברסיטה העברית"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 253909389שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb