מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
האוניברסיטה העברית
ויקטוריה בוך / עכשיו, בבקשה

http://www.kibush.co.il/show_file.asp?num=8256
מגזין הכיבוש - פרשנות
8.9.05


אני מודה שהייתי מופתעת כאשר החלו לפנות את ההתנחלויות בעזה. ציפיתי למסכת הרגילה של פרובוקציות ישראליות, שאחריה מגיעות פעולות טרור פלסטינאיות, ושאחריהן מגיעה פלישה ישראלית לעזה, עם התעמולה הרגילה שחוזרת על עצמה ' רצינו לתת להם הכל אבל הם רק רוצים לזרוק אותנו לים'.

ברור שאופרת הסבון של ההתנתקות שימשה כיסוי לאונס של הגדה המערבית. לאחרונה, פעילות הסיפוח הישראלית תפסה תאוצה בעוצמה רבה. כעת כפרים פלסטינים שלמים נמצאים בשלבי הריסה, ותושביהם- מגורשים החוצה. מתנחלים מתבכיינים מרצועת עזה, מלאו את מסכי הטלוויזיה, כך שדעת הקהל התעלמה העלאתן של קירות החומה המטורפת, שסובבות את הגטאות הפלסטינים. מתנחלים חומסים שמסובסדים על ידי המדינה, אף הם לא הוצגו בצורה מספקת.

השמועות על הפלישה הקרבה לעזה, לא הוכחו. מימושן של הכוונות הטובות של שרון ראויות לציון. טניה ריינהרט טוענת שהפעם הדוד סאם היה מעורב וכפה על שרון לפעול. אני חושבת שזו דעה אופטימית מידי. אבל אם היא נכונה- תודה לך, דוד סאם, תודה.
יורשה לי בבקשה, כאזרחית ישראלית, לפנות אליך ואל הקולגות שלך בפוליטיקה בכל העולם, ולבקש עוד עזרה? יש צורך דחוף בה, עכשיו.
בבקשה תפציר בממשלת ישראל לצאת מהגדה המערבית, אל גבולות 67- עכשיו. לא לחכות עד שאבו מאזן 'ישם קץ לטרור'. כמו שאתה יודע, אבו מאזן לא יכול לשים קץ לטרור, בזמן שהצבא הישראלי, שולט בגדה המערבית ומונע מכוחות הביטחון שלו, כלי נשק. מדיניותה של ישראל בשטחים הכבושים וכל מה שקשור לתוכניות סיפוח שלה, אינם קשורים למאבק בטרור (להיפך),.

אם זה לא יעבוד, תבקש מישראל שתעניק אזרחות ישראלית לכל אלה שרוצים בה- עכשיו. תבהיר לישראל שהיא אינה יכולה לשמור לעצמה את הגדה המערבית, אלא אם כן היא תכיר בזכויותיהם של היושבים בה. תבקש גם שתשים קץ לגניבת האדמות המתמשכת, שנעשית בשמם של המתנחלים.

תבקש שעכשיו ממשלת ישראל תפתח את הגטאות הפלסטינים, שתשחרר אותם, ותרשה לעובדים לחזור לישראל. היות וממשלה זו חיסלה את הכלכלה הפלסטינית, עליה לקחת אחריות ולתת לפלסטינים מקומות עבודה. ואל תאמין לטיעון הנצחי שהטרור יתעורר כתוצאה מכך. קיים סיכוי גדול יותר שמובטל מיואש יבחר בטרור, מאשר אדם שעובד ושיש לו מה להפסיד. שום חומה לא תעצור אותו/ה, חיים נורמאלים ותקווה לעתיד, הם פתרון טוב יותר.
דוד סאם, בבקשה תשים קץ עכשיו להזרמת הכסף האמריקני המגוחכת והנשק, שמועברים לממשלה הישראלית. כרגע, העדיפות הראשונה של הממשלה היא הרחבת ההתנחלויות ובמקביל לכך, כליאת הפלסטינים. המדיניות הזו היא הרסנית עבור הפלסטינים, אבל היא גם קובעת את עתידה של ישראל. אז בבקשה תשים קץ לסבסודה. בטוח שנפגעי ההצפה בניו אורליאנס יכולים להשתמש בכסף הזה.

איחוד אירופי יקר, גם עזרתך נחוצה מאוד. אני מתכוונת לעזרה ולא עבודת צדקה. שרון מבסס בגדה את גן החיות הגדול ביותר אי פעם, שמיועד לבני אדם. התפקיד שהוקצה לך הוא לספק מזון לגן החיות הזה. האנשים שבגטאות הפלסטינים מסוגלים לתמוך בעצמם, זאת כל עוד הם יקבלו חזרה את שדותיהם ומקורות פרנסתם. בבקשה תנסה להפעיל לחץ על ישראל בנושא זה. ואל תפחד מכך שיאשימו אותך ב'אנטישמיות' עקב הפעלת הלחץ. חבריי הפלסטינים גם הם שמיים, מאוד זקוקים לעזרתך.

בבקשה, תעזרו עכשיו.
כבר כמעט מאוחר מדי.
 

חזרה ל "האוניברסיטה העברית"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 256647956שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb