מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
איגוד המרצים הבריטי החליט שלא להטיל חרם אקדמי על מוסדות ישראלים

 http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20070928_12536&origin=ibo&layer=career&layer2=coupon&layer3=General
 
 
21:37 | 28.9.2007 תמרה טראובמן  
 

חרם אקדמי על ישראל "אינו חוקי" ו"אי אפשר ליישמו" - כך הודיעה הערב (שישי) סאלי האנט, מזכ"ל איגוד מרצי האוניברסיטאות והמכללות בבריטניה (UCU). זאת, לאחר שהאיגוד אימץ השנה החלטה המעודדת חרם כזה. לפי חוות דעת משפטית שנמסרה לאיגוד, יש לבטל גם את הדיונים שתוכננו בקמפוסים בסוגיית החרם. ועדת האסטרטגיה והכספים של האיגוד אימצה את המלצות חוות הדעת המשפטית.

 
במאי השנה, באסיפה השנתית של האיגוד, הצביעו חברי האיגוד בעד הצעה לפיה יופץ בקרב חברי האיגוד נייר עמדה מטעם איגודים פלשתיניים, הקורא לחרם אקדמי על ישראל. עוד הוחלט אז כי בסניפי האיגוד בקמפוסים השונים יתקיימו דיונים ציבוריים בסוגיית החרם האקדמי. ההצעה להחרים את ישראל נומקה ב"שיתוף הפעולה" של האקדמיה הישראלית עם הכיבוש המתמשך בשטחים.

ואולם ההחלטה גררה גינויים נרחבים, כולל מצד ראש ממשלת בריטניה לשעבר, טוני בלייר, נשיאי אוניברסיטאות העלית בבריטניה ואקדמאים רבים מצפון אמריקה.

בחוות הדעת המשפטית שנמסרה לאיגוד נכתב כי קריאה לחרם אקדמי, במישרין או בעקיפין, או יישום חרם כזה, אינה חוקית.

האנט הוסיפה כי לפי הייעוץ המשפטי שקיבלה, חברי האיגוד חופשיים לדון ולהתווכח על מדיניות ישראל, אך האיגוד "אינו יכול להשקיע משאבים בניסיון לבדוק דבר שאי אפשר ליישמו ושאינו חוקי".

אופיר פרנקל, מנכ"ל "המועצה הבינ"ל לחופש אקדמי", גוף שהוקם באוניברסיטת בר אילן במסגרת המאבק בחרם הבריטי, בירכה על החלטת האיגוד. לדברי פרנקל, "סוף-סוף הבין ה-UCU שחרם אקדמי אינו אמצעי לגיטימי להבעת מחאה פוליטית".
 
 
 

חזרה ל "חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 254045738שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb