מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
מאמרים כלליים
פסטיבל חופש הביטוי

 http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/648/231.html

 
  
 
קודם אחמדינג'אד, אח"כ אירווינג ועכשיו מועדון ויכוחים באוקספורד. בן-דרור ימיני על השיח האנטי-ציוני 
 
19/10/2007 
 
 
 
 אלה ימים נהדרים לחופש הביטוי באוניברסיטאות היוקרתיות בעולם. חגיגה. בעקבות ההרצאה המאלפת של רום הודו אחמדינג'אד בקולומביה - הרצאה שגרמה לגיחוכים כאשר סיפר ש"באיראן אין הומואים", ולמחיאות כפיים כאשר הציע למחוק את ישראל, הגיע עכשיו תורה של אוניברסיטת אוקספורד הבריטית. הרי לא ייתכן שאחמדינג'אד יגנוב להם את ההצגה. ולכן, במסגרת פסטיבל חופש הביטוי, מתעקשים הסטודנטים שם על הרחבת דעת בדמות שורה ארוכה של מכחישי שואה ושונאי ישראל.

ראש וראשון לאנטישמים המודרניים הוא, איך לא, מכחיש השואה דיוויד אירווינג. הרצאה באוקספורד תהיה יריית הפתיחה שלו במסגרת השיבה לבריטניה, אחרי שבילה בכלא באוסטריה. כדי להבהיר לנו ששנאת ישראל והכחשת שואה הולכים יחד, הצהיר אירווינג לאחרונה שלא רק שיהודים אחראים למה שקרה להם במלחמת העולם השנייה (יפה מצדו שהוא מודה שקרה להם משהו), הוא גם הבהיר ש"הבעיה היהודית" היא הגורם לרוב המלחמות בעולם במאה השנים האחרונות. אל דאגה, קולומביה, לעולם לא תצעדי לבד. אוקספורד תמיד היתה במצעד הזה.

האם אכן מדובר בחופש הביטוי? האם מדובר בצימאון אדיר למידע חשוב? ובכן, באוקספורד לא הסתפקו בהזמנת אירווינג. הם פתוחים, הוגנים ומאוזנים. ולכן הם אינם מסתפקים בהיסטוריון ימני. הם מזמינים גם שלושה ועוד שלושה. משמאל. וכך הם מתכננים לנו, ביום שלישי הקרוב, כנס שנושא את הכותרת, שימו לב, שימו לב: "הבית הזה מאמין ש'מדינה אחת' היא הפתרון היחיד לקונפליקט הישראלי-פלשתיני". ממש כך. מילה במילה.
 
 
 
 לורד האו-האו הישראלי
 
  
 
 מי זה "הבית הזה"? ובכן, זה מועדון הוויכוחים של אוקספורד. מועדון ותיק ויוקרתי. שמא נחשוב - "ויכוח"? הצחקנו אותם. אין ויכוח. יש קביעת עמדה מראש. מהצד התומך בהצהרה שלעיל מופיעים שלושה, שהמוכרים ביניהם הם אבי שליים, ישראלי לשעבר, אנטי-ציוני מדופלם, שמלמד בבריטניה, ואילן פפה, שנדמה שכבר אין שום צורך להציג אותו לקהל הישראלי. לא רק לבריטים יש "לורד האו-האו". גם לנו. וכנס כזה לא יכול בלעדי הלורד הזה, ששנים רבות חי על חשבון משלם הישראלי כדי להטיף לחיסול מדינת ישראל. אבל תהיה גם שלישייה שמחזיקה בעמדה "מנוגת דת".

ומי מופיע שם? נורמן פינקלשטיין. שפשפתי את העיניים. פינקלשטיין? הוא הצד השני? הרי מדובר באדם שרבים חושבים שהוא מכחיש שואה. אולי זה מוגזם. אבל אין ספק שהוא הדבר הקרוב ביותר לתואר מכחיש שואה יהודי. ודעותיו על ישראל? התואר "אנטי-ציוני" קטן עליו. ספק אם אפשר להכניס סיכה בינו לבין הלורד האו-האו הישראלי. סליחה, אילן פפה.

ויכוח, מיותר לציין, לא יהיה שם. שהרי קצת קשה יהיה למצוא שם מחלוקת. זה בערך כמו לזמן את ברוך מרזל ואיתמר בן-גביר ולקרוא לזה "דיון". ההיסטוריה חוזרת. אותו מועדון ויכוחים יוקרתי באוקספורד, ששולל היום את זכות הקיום של ישראל לטובת פתרון נוסח אחמדינג'אד, הודיע לפני שבעה עשורים שהוא "בשום נסיבות לא יילחם למען המלך והמדינה". אז הם נתנו כרטיס ירוק להיטלר. היום הם מצטרפים לפתרון הסופי של אחמדינג'אד. וכן, אסור לשכוח. הם בעד חופש ביטוי.
 
 
 
 תעשיית השקר העולמית
 
  
 
 אילן פפה מצד אחד. פינקלשטיין מצד שני. נאורים שכמותם. אחדות הניגודים. וזה מרתק. משום שכל מי שמנסה להפריד בין השמאל הרדיקלי העולמי לימין הרדיקלי העולמי-מלאכתו תהיה קשה. בכל מה שקשור לישראל וליהודים, יש להם אותם ניסוחים. פעם היהודים, עכשיו מדינת היהודים, הם המקור לכל הצרות בעולם. כך אצל אנטישמים. כך אצל אנטי-ציונים. הנימה הזאת, בצורה ישירה ועקיפה, מפרנסת אלפי פרסומים. ואל נא נאמר שוליים. סקרים באירופה חושפים את התוצר של תעשיית השקר העולמית. ישראל, לפי הסקרים, היא אכן הסכנה המרכזית לשלום העולם. פסטיבל חופש הביטוי עובד שעות נוספות. יש לו הישגים.

ולא רק שם. בדבר אחד מאוחדים אנשי שמאל וימין קיצוני: הם בעד פתרון של מדינה אחת גדולה. לא רק באנגליה. גם אצלנו. כדאי לזכור: מלאכתם של אנטי-ציונים נעשית על ידי אולטרה-ציונים. ובעצם מדובר באותה מלאכה. מדינה אחת. 
  
 
 

חזרה ל "מאמרים כלליים"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 256879723שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb