מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
האוניברסיטה העברית
עופר ניימן (מדעי המחשב) במאמר תגובה למאמר של בן-דרור ימיני

http://www.kibush.co.il/show_file.asp?num=23994        
  
 
מגזין הכיבוש - התנגדות לכיבוש

 פשעי מלחמה – היזהרו מדמגוגיה : מאמר תגובה של פעיל בתנועת יש-גבול
למאמר[המצורף למטה] של בן-דרור ימיני
 
מאמר תגובה לעיתון 'מעריב'
מאת עופר ניימן
13.12.2007

פשעי מלחמה – היזהרו מדמגוגיה

תנועת יש-גבול, לפי בן-דרור ימיני, נמצאת עם הניאו-נאצים 'באותה סירה של עיוות מוסרי'. לא פחות. אין בכוונתנו להיגרר להשתלחויות כגון זו. כבר בראשית דברנו חשוב להבהיר: אנו מגנים פשעי מלחמה מכל צד, כולל פיגועים נפשעים שמבצעים ארגונים פלסטינים. מר ימיני, לעומת זאת, מתעלם ואף מלמד סנגוריה על פשעי מלחמה מובהקים שמבוצעים בשמנו כאזרחים. מר ימיני גם אינו בוחל בהצגת תומכיה הרבים של תנועת יש-גבול כמי שחוברים לאויבי המדינה. אילו צדק, לא היה יואב מיש-גבול עושה ימים כלילות למען ילדים עולים מאתיופיה ב'גבעת המטוס', ורם מיש-גבול לא היה נרתם למאבקם של מורי ישראל. את כולנו אפשר למצוא במאבקים חברתיים.

מה דינו של מקרה שחאדה? ההרג ההמוני של כחמישה עשר אזרחים, מחציתם ילדים, והפציעה ההמונית (כ-150 פצועים, ובהם נכים לכל חייהם) לא היו רק תוצאה 'מצערת' של הטלת פצצה בת טון על שכונה צפופה מאין כמותה שבתיה רעועים וצמודים זה לזה. הם היו תוצאה צפויה מראש של הטלת הפצצה הזו. יודגש שלפי המשפט הפלילי - הרג המוני של אזרחים, כשהתוצאה צפויה מראש, מכונן פשע, ולעתים אף את עברת הרצח. הכשל המוסרי של מר ימיני יתחוור אם נציב במקומו של שחאדה בכיר ישראלי החשוד בתכנון פעולה שצפויה להרוג המוני חפים מפשע. האם מוצדקת הפצצה של שכונה בישראל, שבה ייהרגו וייפצעו מאות אזרחים, רק כדי להרוג את אותו חשוד? לא ולא. להבדיל ממר ימיני, איננו מתירים את דמם של חפים מפשע בהתאם לשיוכם האתני.

מקרה שחאדה איננו יחיד במעללי חיל האוויר. יתרה מזו, עדויות רבות ומפורטות של חיילים וקצינים בצה'ל פורסמו בנוגע למעשים שאין מנוס מלהגדירם כ'פשעי מלחמה'. חיילי 'שוברים שתיקה' ראיינו מאות חיילים, שהעידו בין היתר על ירי מכוון בילדים ועל עינויים. דוגמה אחת מני רבות היא עדות צנחן על חייל בחברון שירה בדם קר בתושב העיר שפרק סחורה מרכב, התגאה בכך, ונעזר במפקדיו שהסתירו את האירוע. למרבה הצער, המערכת המשפטית בישראל, אליה עתרנו ונעתור, כמעט שאינה חוקרת עדויות אלו. באין דין ודיין, כאשר ראיות מושמדות ועדויות מטויחות, הופכים מעשי הנבלה לנגע מערכתי, ומדינת ישראל כולה, כמו חזבאללה וארגונים פלסטינים, מוכתמת בפשעי מלחמה. כישראלים אנו מחויבים לפעול נגד הפשעים הללו. מחויבותנו מודגשת לאור העובדה שאלפי פלסטינים הועמדו לדין בישראל בגין ביצוע פשעי מלחמה, אך אף ישראלי בכיר לא הועמד לדין על פשעי מלחמה, ואף חייל או קצין לא הועמד לדין בשנים האחרונות על רצח אזרחים בשטחים. אם מדינת ישראל שופטת חשודים פלסטינים, נתיני הכיבוש ומשוללי אזרחות, בודאי אין מניעה שאזרחים ישראלים יישפטו בבריטניה.

מר ימיני מציג מצג שווא ולפיו רק נגד ישראלים הוצאו בבריטניה צווי מעצר בגין פשעי מלחמה. לא כך הדבר. לדוגמה, הרודן הצ'יליאני פינושה, שנחשד ברצח אלפים, נעצר בלונדון בשנת 1998, מה שהוביל להעמדתו לדין במולדתו. ועל זרדאד, מנהיג אפגאני שהורשע באחריות לחטיפה ולעינויים, גזר בית משפט בריטי עשרים שנות מאסר. הסתה והשוואתנו לנאצים לא יועילו. עידן החסינות מהעמדה לדין בגין פשעי מלחמה הולך ונעלם. על כך צריך כל אדם הגון לברך.

עופר ניימן

הכותב פעיל בתנועת יש-גבול.

להלן המאמר של בן דרור ימיני :

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/668/790.html 

פושעי מוסר בתוכנו

בן דרור ימיני חושב שיש בארץ נכים מוסריים אשר לא מבקשים את הרוצים במותנו אלא את רודפיהם

9/12/2007

בשלהי מלחמת העולם השנייה, כשתבוסת הגרמנים כבר היתה ברורה, המשיכו הבריטים בהפצצות מסיביות על ריכוזי אוכלוסייה גרמנית. 'השריפה', ספרו של יורג פרידריך, מתאר את הזוועות שגרם להק המפציצים הבריטי, שבראשו עמד ארתור האריס (Bomber Harris), ושמעליו עמד וינסטון צ'רציל האגדי. רוב הגרמנים סירבו להיכנס למלכודת. אשמתם ברורה, רובם תמכו בנאצים, וגם אם חפים מפשע נהרגו ללא הצדקה, הפניית אצבע מאשימה כלפי הבריטים אינה מקובלת עליהם.

אבל יש גרמנים שהכיוון הזה דווקא מצא חן בעיניהם. בעיקר מחוגי הניאו-נאצים. הם דווקא היו רוצים לרדוף את הצ'רצ'ילים ואת ההאריסים. להעמיד אותם לדין כפושעי מלחמה. שהרי הניאו-נאצים, כידוע, מתנגדים לפגיעה בחפים מפשע. הם חסים על נשים וקשישים. צדיקים שכמותם.

לא מדובר בהיסטוריה. מדובר בכאן ועכשיו. גם בינינו יש מי שעסוקים ברדיפת הצ'רצ'ילים וההאריסים שלנו. לא שיש מה להשוות. בארבעים שנות כיבוש לא ביצעה ישראל משהו שמתקרב לטבח או לפעולת נקמה, דוגמת הפצצות הענק של בריטניה על אוכלוסייה אזרחית.

ביום אחד, רק אחד, של הפצצות, חיסלו הבריטים יותר נשים וילדים
מכל הפלשתינים שנפגעו בארבעים שנות כיבוש. ישראל לא העזה, ואסור שתעז, לעשות כמעשה צ'רציל או האריס. אבל זכותה של ישראל לרדוף אחרי מי שרצו ורוצים לעשות לה מה שהנאצים עשו ליהודים.

אחד מהם היה חסן שחאדה. בפעולה נגדו, שנדחתה כדי למנוע פגיעה בחפים מפשע, נפגעו בכל זאת חפים מפשע. מצער. מאוד מצער. אבל לא היתה שום כוונת טבח. למעשה, מדובר בפעולה שאפילו יש לה היתר לפי פרוטוקול 1 (תוספת משנת 1977 סעיף 52.2, לאמנת ז'נבה הרביעית). נאמר שם, ש'מטרות צבאיות הן אלה שלהן תרומה אפקטיבית לפעילות הצבאית'. יש שם היתר, למעשה מפורש, לפעולה בנוסח חיסול שחאדה.


רדיפה שיטתית אחרי מי שנאבק בטרור

רשעים מתוכנו חברו לרשעים מהעולם, חלקם אנטישמים, חלקם 'רק' אנטי-ציונים המבקשים לבצע בנו 'פוליסייד' (השמדת מדינה ועם). הם עוסקים ברדיפה שיטתית אחרי כל מי שנוטל חלק במאבק נגד הטרור. בשבוע האחרון אלו היו השר אבי דיכטר, שנמנע מנסיעה לאנגליה כדי לא להיעצר, ועכשיו זו גם הרדיפה אחרי דן חלוץ. לא את הנאצים החדשים רודפים אנשי 'יש גבול' ודומיהם, אלא את הלוחמים בהם.

אנשי 'יש גבול' ואחרים, שרודפים אחרי קציני צה'ל, אינם ניאו-נאצים. אבל הם באותה סירה של עיוות מוסרי. הם הופכים את היוצרות. הם פוטרים את הפושעים, ורודפים אחרי המגיבים. רשמית הם ידקלמו שהם נגד הריגת חפים מפשע. מעשית, אין אף צו נגד איש חמאס בבריטניה. אבל השר אבי דיכטר אינו יכול לנסוע לשם.

ועוד תזכורת, מההיסטוריה הקרובה יותר: רק לפני שמונה שנים ניהלו כוחות נאט'ו מלחמה נגד מילושביץ. ב-12 במרץ, 1999, הם הרגו, בטעות כמובן, 12 אזרחים. ב-14 באותו חודש הם הרגו 70 פליטים. ב-15 במרץ נהרגו 27 כאשר הופצץ גשר.ב-13 במאי נהרגו 100 אזרחים בכפר קוריסה.ב-30 במאי הופצץ בית אבות ו-20 מיושביו נהרגו.

זו רשימה חלקית של פגיעה באזרחים. זה קרה במרכז אירופה. נאט'ו פרסם הודעות השתתפות בצער. איש לא חשב שצריך להעמיד את הטייסים או מפקדיהם או שולחיהם לדין. כי במלחמה יש טעויות. ומילושביץ, כידוע, לא ביקש לחסל או להשמיד את אירופה. אבל שחאדה, וסביבתו ובני ביתו ואלה שנתנו לו מחסה, ביקשו ומבקשים להשמיד את ישראל.

זה לא אומר שהבריטים, למשל, פטורים מדיון מוסרי על הרג של למעלה מחצי מיליון אזרחים גרמנים, רובם קשישים, נשים וילדים בהפצצות על ריכוזי אזרחים. זה לא אומר שיש הכשר מראש לכל פעולה נגד נאצים או חמאסניקים, ואלה שמצויים בסביבתם. הטענה היא, שמעשיה של ישראל, בכל מבחן השוואתי, היסטורי וצבאי, הם גם חוקיים, גם בעלי הצדקה מוסרית, והם גם זניחים לעומת כל פעולה אחרת של האירופים, מהעבר הרחוק והקרוב. ואלה שמלבים את עלילות הדם נגד ישראל, ראויים רק להגדרה אחת: פושעים מוסריים.

 

חזרה ל "האוניברסיטה העברית"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 256881461שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb