מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
מי אנחנו
כל מה שרצית לדעת על מוניטור האקדמיה הישראלית ולא העזת לשאול

 אז מהו ה"מוניטור"?

 -          זהו אתר אינטרנט החושף אקדמאים ישראלים קיצונים המנצלים לרעה את החופש האקדמי כדי לפעול למען שלילת זכותה של ישראל להתקיים כמדינה יהודית. את המטען האנטי-ציוני שלהם הם לוקחים עמם לחדר ההרצאות ולא מהססים לפרוק אותו מעל כל במה בינלאומית. כל זאת כאשר משכורתם משולמת מכיסו של משלם המסים.

 באמת יש כאלה? אתם לא מגזימים? כמה הם בכלל?

 -          תתפלאו, הם לא מעטים, כמה מאות ובהחלט קולניים. תוכלו למצוא אותם בכל אוניברסיטה בארץ. קחו למשל את פרופ' אורן יפתחאל מאוניברסיטת באר-שבע הנוהג להוקיע את ישראל כמדינת אפרטהייד. או את ד"ר ניב גורדון מאותו מוסד הסבור כי ישראל נעשית מדינה פשיסטית. או את פרופ' משה צימרמן מירושלים שהשווה את התורה ל"מיין קאמף". או את ד"ר פול וקסלר מתל-אביב הקורא להטיל חרם אקדמי על כל האוניברסיטאות בישראל. או את רן הכהן, חברו לאותו קמפוס, המצדיק את התקפות ה"חיזבאללה" על ישראל. או את פרופ' בנימין בית הלחמי מחיפה הטוען כי הציוניות סבורה שהיא "גזע אדונים". או את...

 הבנו. הבנו. אז הרשימה הרבה יותר ארוכה ממה שחשבנו...מיהי, לדעתכם, האוניברסיטה הגרועה ביותר מבחינת מספר המשמיצים העובדים בקרבה?

 -     התחרות היא קשה ואפילו צמודה, אך נראה לנו כי המועמדת הקרובה ביותר להניח על ראשה את הכתר המפוקפק הזה היא אוניברסיטת הנגב. יש בה לא מעט קיצוניים הסבורים כי לישראל אין זכות קיום במתכונתה הנוכחית וכי הטרור הערבי נמצא בצד הנכון של המתרס. אין צורך לציין כי בן גוריון, על שמו נקרא הקמפוס, מתהפך בקברו 24 שעות ביממה. ידועה לשמצה במיוחד היא המחלקה למדעי המדינה ממנה נפלט בשנה שעברה המרצה היחיד שהגדיר את עצמו כציוני. יחד עם זאת, גם חיפה ותל-אביב מועמדות רציניות לתואר.

 אומרים על ה"מוניטור" כי למעשה הוא מנהל צייד מכשפות המזכיר את תופעת המקרתיזם בארצות-הברית בשנות החמישים. אתם פשוט מנהלים רשימות שחורות נגד כל מי שאין אתם מסכימים לדעתו.

  -  ובכן, אין שקר גס מזה. קראנו לא מכבר מאמר ב"הארץ" שחזר על ההאשמות הללו. לצערנו כותבת המאמר הפגינה את בורותה ברבים. המקרתיזם אופיין בפעילות שנעשתה מאחורי הקלעים, כאשר אנשיה נהגו להגיש לשלטונות רשימות של חשודים. אנו פועלים לחלוטין בגלוי ואיננו מסתירים דבר, אחרת לא היינו מעלים לאוויר אתר אינטרנט. אנו גם לא מבקשים שיינקטו אמצעים נגד האקדמאים הסורחים ואיננו קוראים לפיטוריהם.

 אבל אתם קוראים לתורמים של אותן אוניברסיטאות להפסיק את תמיכתם!

 -     ממש לא. זה יהיה שקר גס. איננו רוצים שהתורמים יסגרו את הברזים ויפגעו בהשכלה הגבוהה בארץ. אנו מבקשים כי יהיו מודעים לעובדה שהמוסדות הנתרמים מעסיקים אנשים הפוגעים בתדמיתה ובכלכלתה של המדינה בכל הזדמנות מצויה. תארו לעצמכם איזה נזק גרמה פעילות החרם. היא אמנם נכשלה עד כה, אולם נושאי הצלב שלה היו מרצים ישראלים שעשו שימוש בוטה בישראליותם על מנת לפגוע לא רק במדינה, אלא במעסיקיהם ואפילו בעמיתיהם למקצוע היושבים לידם באותו פרוזדור בפקולטה! האם התורמים לא צריכים להיות מודעים לכך? לתורמים יש קשר טוב עם הנהלת האוניברסיטה, שישתמשו בו ויתנו דעתם.

 אז אולי אתם מנסים לסתום את פיות אלה המתנגדים לדעתכם?

 -  בדיוק ההיפך. הם מנסים לסתום את פינו. הם אלה הטוענים כי אסור לנו להשמיע ביקורת. כאשר אנו מביעים את דעתנו עליהם בדרך הדמוקרטית ביותר, הם מאשימים אותנו בצייד מכשפות. שימו לב לצביעות: להם מותר להשמיע שקרים על ישראל ולנו אסור לגנות אותם על כך בפומבי. המוסר הכפול הזה אופייני לדרך החתרנית בה הם פועלים בתוך ומחוץ לחדרי ההרצאות. כדי להסיר ספק, איננו מלינים על דעותיהם הפוליטיות. הם יכולים להתנגד למדיניות ישראל כלפי העולם הערבי ככל העולה על רוחם. אין לנו סדר יום פוליטי. אנו מזעיקים את דעת הקהל בארץ על כך שהם שוללים את עצם קיומה, מעודדים את האויב למעשי טרור ו...

 מעודדים לטרור...עד כדי כך?

 -   כן, עד כדי כך....היכנסו לאתר שלנו ותיווכחו. הכול בכתובים. מה תגידו על מרצה מבאר-שבע אשר בעיצומו של גל ההתאבדויות הפלסטיניות נגד אזרחי ישראל, הלך ל"מוקטאעא" והצטלם עם יאסר ערפאת לאות הזדהות? ומה תגידו לפרופסור הנכבד מירושלים שקרא לפלסטינים באותה תקופה להגביר את פעולות הטרור שלהם כדי לסחוט ויתורים מישראל? אכן, קשה להאמין שאלה הם פני הדברים, אבל אלו הן העובדות לדאבוננו.

 בכל זאת, הפעילות שלכם דורשת אמצעים כספיים... מהיכן מגיע המימון? מהממשלה?

 -  בודאי שלא. אנו למעשה בן הדוד הצעיר של ארגון CAMPUS WATCH הפועל בארצות-הברית. זהו ארגון התנדבותי והוא נסמך על תרומות פרטיות. הוצאת דיבה על ישראל היא תופעה בינלאומית וקיימת גם באוניברסיטאות רבות בהן מלמדים מזרח-תיכון. כמו בארץ גם שם עובדת שיטה של "חבר מביא חבר" והמשותף לכל החברים הללו היא האידיאולוגיה על פיה ישראל נולדה בחטא וחיה בחטא.

 אז מה הלאה?

 -  אנו אך בראשית הפעילות שלנו ויש לפנינו עבודה רבה. השלב הבא יהיה לערב מספר גדול ככל האפשר של סטודנטים מתנדבים כדי שיגבירו את המודעות לתופעה הזאת בקרב חבריהם לספסל הלימודים. ראוי כי הסטודנטים יידעו מי עומד לפניהם בכיתה. אנו מעבירים להם מידע וכל אחד יעשה בו כרצונו.

 האם תוכלו להצביע על תוצאות חיוביות לפעילות שלכם?

 -   כן, כבר עתה אנו רואים תמורה למאמץ שאנו עושים. מרצים קיצונים לא מעטים הורידו פרופיל. יש כאלה שהבינו את חומרת מעשיהם וחדלו להשמיע את דעותיהם הידועות. יש כאלה שעזבו לחו"ל, אף כי אין זאת כוונתנו. יש ביניהם כמה שלפחות חדלו לתת ביטוי להשקפותיהם הפוליטיות בתוך ההרצאה האקדמית. מימדי ההפקרות הזאת הצטמצמו, אך הדרך ארוכה. האקדמאים המיליטנטים יודעים היום יותר מתמיד כי לא יוכלו להתחמק עוד מהחשיפה לה הם ראויים. את המקל הם לא יוכלו להחזיק בשתי הקצוות לאורך ימים.

חזרה ל "מי אנחנו"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 256646894שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb