מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
מי אנחנו
"השמאל הרדיקלי השתלט על השיח האקדמי בישראל"

http://www.scoop.co.il/print_article.html?id=12773

 
  
 
 
  
ישי פרידמן  2008-01-12 16:33 
קבוצה של אקדמאים ישראלים החליטו לצאת למאבק נגד "השתלטות השמאל הרדיקלי על המוסדות האקדמיים", כלשונם. הקבוצה הקימה אתר הסוקר את הפעילות והשיעורים של מרצים מהשמאל הרדיקלי באוניברסיטאות 
 
    
 
 
 
 
דווקא לאחר שהוסר החרם האקדמי הבריטי על ישראל, במכללת ספיר מרצה לקולנוע גירש סטודנט שבא לשיעור במדי צבא מהמילואים, ועכשיו במחקר לתואר שני במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית נקבע כי חיילי צה''ל הם גזענים כיוון שהם לא אונסים פלשתינאיות. נשמע הזוי? מישהו אמר הפרוטוקולים של זקני ציון? מסתבר שהאקדמיה בישראל מייצרת פעילות אנטי ישראלית לא מבוטלת. לכמה אקדמאים ישראלים

הסיפור הזה כבר נמאס.

מדובר על קבוצה של אקדמאים ישראלים שמעוניינים, לדבריהם, להחזיר את השפיות לאקדמיה. דנה ברנט ופרופ' סטיוון פלאוט החליטו שהגיע הזמן לנהל מאבק נגד השמאל הרדיקלי המכפיש את שמה של ישראל בעולם תחת כל עץ רענן. ברנט הקימה אתר אינטרנט, 'מוניטור האקדמיה הישראלית' הסוקר את פעילות אנשי האקדמיה המשתייכים לשמאל הרדיקלי באוניברסיטאות השונות. באתר אפשר לקרוא על הפעילות האנטי ישראלית שמקיימים מרצים כדוגמת אילן פפה הקורא לביטול אופייה היהודי והציוני של מדינת ישראל ופרופ' ניב גורדון מאוניברסיטת בן גוריון שהלך להגן בגופו על יאסר עראפת במוקאטעה בזמן האינתיפאדה ועוד 'רדיקלים' למיניהם. באתר מובאים מאמרים של אותם המרצים וגם מאמרים מתורגמים החושפים את דעותיהם הקיצוניות והאנטי ישראליות. מטרת האתר היא להעלות את המודעות לכל מה שקשור לפעילות האנטי ישראלית והפוסט ציונית של השמאל הרדיקלי באוניברסיטאות ובמוסדות אקדמיים.

דנה ברנט מספרת על הסיבה להקמת אתר 'המוניטור': "אנחנו קבוצה של אנשים שכבר הרבה זמן מרגישים שהשמאל הרדיקלי השתלט על האקדמיה בישראל. באקדמיה תמיד נשבו רוחות של הזרם השמאלני במפה הפוליטית, אבל בשנים האחרונות נחצו קוים אדומים והשמאל הרדיקלי השתלט על השיח האקדמי. אנחנו מעוניינים להעלות את המודעות לגבי הפעילות האנטי ישראלית שמקיימים אותם מרצים שמקבלים משכורת ממדינת ישראל ואחר כך קוראים למדינת ישראל פושעת מלחמה".

ברנט מדגישה שהאתר עוסק במרצים שמשמיצים באופן קבוע את מדינת ישראל בעולם: "אנחנו עוסקים באנשי אקדמיה שכותבים מאמרי שטנה כנגד מדינת ישראל, העושים שימוש ציני בחופש האקדמאי כדי להעביר את תפיסתם הפוליטית הקיצונית בתוך כותלי האקדמיה."

קבוצת המוניטור מתכוונת לקיים דיון פתוח ביום ד' כ"ח בטבת (16 בינואר) בבית ציוני אמריקה בת"א, שיעסוק בנושא של השפעת השמאל הרדיקלי בישראל.

 

 

חזרה ל "מי אנחנו"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
התגובות שלכם
  1.  ללא נושא
   מאת eli, נשלח בתאריך 17-01-2008
  2.  נא פרסמו כל שם מרצה!
   מאת י, נשלח בתאריך 21-01-2008
  האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
  מבקרים: 256878769שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
  blueweb