מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
מוסדות אחרים
"אין פלא שנתנו לפפה לפרסם בטהרן טיימס"

 
כך הגיב פרופ´ שמעון שטרית למאמר של ד"ר פפה בעיתון איראני בו האשים את ישראל בביצוע רצח עם בעזה וטיהור אתני בגדה
רן פרחי, אומדיה 31/1/2008
 

במאמר שהתפרסם תחילה בעיתון הבריטי "אינדפנדנט" ושלשום ב"טהרן טיימס" מאשים ד"ר אילן פפה את ישראל בביצוע פעולות של רצח עם (genocidal policies ) ברצועת עזה.

לטענת ד"ר פפה, לשעבר מרצה באוניברסיטת חיפה, וכיום חי בבריטניה, האסטרטגיה של ישראל לגכי הרצועה הייתה הפיכתה ל"גטו", אך לדבריו מהלך זה אינו עובד, ו"היהודים יודעים זאת היטב מההיסטוריה שלהם". לכן ישראל נקטה לדבריו בצעדים יותר "ברבריים" ולדבריו העתיד צופה לתושבי עזה: "גטואיזציה, דמוניזציה ובידוד".

פפה מגלה הבנה לירי הטילים לעבר מערב הנגב כשהוא מגדיר אותו כתגובה להפיכת עזה ל"כלא", וכמענה למעצר פעילי ג'יאהד וחמאס בגדה. במקרה של פפה אין נפגעים ישראלים ואין אזרחים ישראלים מותקפים. אצלו "עזה משיבה אש". עם זאת פפה מביע חשש כי "תגובת "עזה" תוליך את ישראל לביצוע

מהלכים דרסטיים יותר "של רצח עם", וכי עלולה, מבחינת הציבור הישראלי לבוא דרישה לביצוע פעולות "ענישה כמו ב-48'". אולם פפה מסכם, שלמרבה האירוניה "מכונת הרצח הישראלית" נחה לאחרונה.

פפה מציג תוכנית-על ישראלית לביצוע טיהור אתני וטרנספר בגדה, באמירה כאילו ישראל פועלת לסיפוח חצי מיהודה ושומרון תוך דחיקת רגלי הפלסטינים. אין אצלו אזכור לפעולות הפוכות באופן רדיקלי שנוקטת ממשלת ישראל כמו הקפאת הבנייה ביו"ש.

את מאמרו חותם פפה באמירה כי הדרך היחידה "לעצור את ישראל" היא באמצעות "החרמתה, נישולה והטלת סנקציות עליה". לדבריו, נקודת החולשה של אותה "מכונת רצח" (ישראל ר.פ) היא בדעת-הקהל. לדבריו, עדיין ניתן להקשות על הישראלים ליישם את "האסטרטגיה העתידית שלהם שהיא מחיקת העם הפלסטיני באמצעות טיהור אתני בגדה או רצח-עם בעזה".

"כל המהלכים שישראל עשתה בעזה עברו תחת עין בוחנת וקפדנית של המערכת המשפטית: היועץ המשפטי לממשלה ובג"צ. לכן מה שטוען פפה הם דברי הבל וחסרי בסיס. חבל שאנשים כמוהו זכו לתפקידים אקדמאיים, שנותנים להם סוג של לגיטימיות בחוץ לארץ. אין פלא שציטטו אותו בטהרן". כך הגיב לאומדיה פרופ' שמעון שטרית, לשעבר שר המשפטים.

פרשן אומדיה מוסיף כי אין טעם להתעמת עם הנתונים שמציג פפה כיוון שהוא מראש אינו מבחין בין מחבלים לבין אזרחים ברצועה, וגם משום שהוא מגלה הבנה מוחלטת לכל פעולות הטרור של ארגוני הטרור לרבות ירי הקסאמים על אזרחי ישראל.

לכן העובדה שהוא מתעלם במאמרו המתפרסם בינואר 2008 מדו"ח בצלם 2007 ומציין רק את זה של 2006 אינה משמעותית. זאת למרות ירידה של 50% במספר ההרוגים הפלסטינים האזרחים ב-2007 בהשוואה ל-2006. ב-2006 היו 348 אזרחים בין ההרוגים שהם 54% וב-2007 ירד המספר ל-131, שהם 35% מהם.

חזרה ל "מוסדות אחרים"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 253818341שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb