מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
מוסדות אחרים
הטענה על רצח-עם - עלילת דם

 http://www.omedia.co.il/Show_Article.asp?DynamicContentID=15515&MenuID=719&ThreadID=1014008

טענת האקדמאי האנטי-ציוני ד"ר פפה, שישראל מבצעת רצח-עם, מתעלמת מהמחבלים ההרוגים וממניין הקורבנות הישראליים
ד''ר רבקה שפק ליסק 6/2/2008 אומדיה
 

אילן פפה, לשעבר מרצה באוניברסיטת חיפה לשעבר, מאשים את ישראל בג'נוסייד של העם הפלסטיני. הפירוש בעברית למונח ג'נוסייד הוא רצח עם. מונח זה התקבל במשפט הבינלאומי כהגדרה כוללת להשמדת עם, כלומר, רציחת בני אדם בשל השתייכותם לקבוצה גזעית, אתנית או דתית, ללא קשר לאשמה אינדיבידואלית, אך ורק מתוך מטרה לחסל את הקבוצה כליל.

 

 

אמנה של האו"ם פרטה מהם מרכיבי הפשע של רצח עם: הריגת בני אדם הנמנים על הקבוצה; גרימת נזקים חמורים בגוף ובנפש; יצירת תנאי חיים שיגרמו לחיסולם הפיזי המלא או החלקי; כפיית אמצעים למניעת ילודה והוצאת ילדים מרשות הוריהם והעברתם לקבוצה אחרת.

המקרים המפורסמים והמחרידים ביותר לרצח עם שאירעו לאחרונה הם:

רואנדה: ב-1993 בני שבט הוטו רצחו כ-20 אלף מבני שבט הטוטסי. בני שבט טוטסי הגיבו ב-1994 במבצע רצח המוני, כשרצחו תוך 100 ימים כמיליון מבני שבט הוטו.

דארפור, סודן, שם מתנהל רצח עם מאז 1958 בהפסקות. מיליציה מזוינת של ערבים-מוסלמים, הנתמכת על ידי ממשלת סודן, עורכת טיהור אתני בקרב התושבים האפריקנים הלא-מוסלמים באזור דארפור בסודן. עד אפריל 2007 נטבחו 450,000 אפריקנים.

אילן פפה, לשעבר מרצה באוניברסיטת חיפה, וכיום מרצה באוניברסיטה באנגליה הוא פוסט-ציוני מוצהר, וניתן להגדירו אף כאנטי-ציוני. הוא מאשים את מדינת ישראל, במאמר שפורסם לאחרונה בטיימס של טהרן, וקודם לכן בעיתון "אינדפנדנט" הבריטי, בביצוע רצח-עם שיטתי בבני העם הפלסטיני.

פפה מביא נתונים מספריים להוכחת טיעונו. הוא כתב שמשנת 2000 עד 2007 הרגה ישראל 4000 פלסטינים, ומתוכם 2000 ילדים, ופצעה 20,000 איש. כלומר, במשך 7 שנים נהרגו בממוצע כל שנה לפחות 600 פלסטינים ומתוכם 300 ילדים.

בדיקת הנתונים שפרסם ארגון "בצלם" נותנת את התמונה הבאה: בין השנים 2000-2007 נהרגו 4,396 פלסטינים, ומתוכם לפחות 1494 היו אנשי מיליציות לוחמות בצה"ל, קרי מחבלים. כלומר, ב-7 שנים נהרגו בידי צה"ל 2,902 אזרחים פלסטינים. בדו"ח הארגון נכתב שבמשך אותם שנים נהרגו 867 ילדים, ולא 2,000. כלומר נתונים אלו מספיקים עבור פפה בשביל לקבוע כי ישראל הורגת אזרחים פלסטינים במסגרת תוכנית לחסל פיזית את העם הפלסטיני ועל ידי יצירת תנאי חיים שנועדו להביא לחיסולם הפיזי.

עם כל הצער על אובדן חיים של בני אדם ללא הבדל גזע, מין ודת, לטעון עם הנתונים שמביא פפה שישראל עוסקת ברצח עם זוהי עלילה מרושעת. באינתיפאדה החמושה משנת 2000 חלק ניכר מההרוגים הם מחבלים ולא אזרחים. מנגד, הפלסטינים הביאו להירצחם של למעלה מ-1000 ישראלים באותו פרק זמן, כשהיעד הראשוני שלהם הוא בפירוש אזרחים ולא כוחות צה"ל.

משנה

האשמת ישראל ברצח עם מתעלמת, כמובן, מהמציאות האמיתית. התנועה הציונית וישראל מעולם לא הכריזו שרצונם "לזרוק את ערביי הארץ לים", ובוודאי שמעולם לא קראו מנהיגי ישראל לרצוח ערבים או פלסטינים.

מאידך, ערביי הארץ ומנהיגיהם הכריזו שזהו רצונם המפורש והיו גם הכרזות של המופתי חאג' אמין אל-חוסייני, שקרא בנאומיו ברדיו בתקופת מלחמת העולם השנייה להרוג ביהודים. זאת, כחלק משיתוף הפעולה שלו עם הנאצים. כזכור, גויסו פלסטינים ליחידות לוחמות בצבא הבוסני שעסקו גם ברצח יהודים. בימינו, יש עדויות על אנשי דת פלסטינים הקוראים בגלוי בדרשות במסגדים להרוג ביהודים.

בין ישראל לפלסטינים מתנהלת מלחמה, לא רצח-עם. זהו מאבק בין שני עמים על אותה טריטוריה. לא רק ערבים-פלסטינים נהרגו במלחמה זו. גם יהודים רבים נהרגו ונרצחו. בתקופת שלטון המנדט בארץ נרצחו במאורעות 1919-1920 ב- 1929 וב-1936 מאות רבות של יהודים.

גם בין האירועים הללו היו מקרי רצח לא מעטים. במלחמה שהתנהלה בין השנים 1947- 1949, שפרצה ביוזמת הערבים והפלסטינים, נהרגו 6,000 יהודים. בכל המלחמות שניהלו הערבים והפלסטינים נגד ישראל נהרגו כ- 22,000 יהודים. על פי נתוני ב"צלם", בין 2000-2007 הרגו הפלסטינים 705 יהודים ו -119 ילדים יהודים. 325 נהרגו מתוך אנשי כוחות הביטחון של ישראל.

בקיצור, פפה שמציג עצמו כאיש אקדמיה רציני, שהתמחה במסגרת לימודיו בשיטות מחקר מהימנות ככל האפשר, והתזה שלו היא שמדובר ברצח העם הפלסטיני בידי ישראל, מונע על ידי תפישת עולם המעוותת את התזה שלו. תפישת עולמו בנויה על התזה שהיהודים הם קולוניאליסטים, וגזלו אדמה לא להם. לכן, את ישראל יש לחסל ולהקים מדינה אחת מהים לירדן עם רוב פלסטיני ומיעוט יהודי. מטרה זו, בעיניו, מקדשת את האמצעים, ולגיטימי ליחס לישראל פשעים כדי להביא לדה-לגיטימציה שלה. גבלס כבר הוכיח בעבר שאם חוזרים על שקר מספיק פעמים הוא משתרש בתודעה הכללית כאמת.

ד''ר רבקה שפק ליסק  6/2/2008
חזרה ל "מוסדות אחרים"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 257038703שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb