מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
האוניברסיטה העברית
דיווח מיוחד על חדירתם של פעילי תעיוש בראשותו של עמיאל ורדי (לימודים קלאסיים, האוניברסיטה העברית)

סיכום אירוע חדירת פעילי תעיו"ש לישוב מעון בשבת
 יז' אדר א' 23.2.08:

שבת בצהריים, שמש נעימה מוציאה אותנו לטיול שבת בסמוך ליישוב להראות קצת פריחות לילדים.
יצאנו ארבעה חברים וילדותינו הקטנות (גילאים 4-6), לעבר החורשה הסמוכה לישוב בתצפית לעבר המדבר.
בעודנו בתוך הישוב הבחנו בקבוצת אנשים שיושבת על גבעה המצויה בתוך תחום היישוב, אך משהו במראה שלהם נראה לנו מוזר (הם לא לבשו חולצות לבנות...). המשכנו בטיול והגענו לתצפית. מולנו ראינו עדר צאן של רועים ערבים רועה בוואדי. הילדות נופפו להם לשלום, ואנו הבחנו שחברי הקבוצה מתקדמים לעבר העדר וחוברים לרועים ותוך כדי כך שהם מצלמים אותנו במצלמות וידאו. העדר כולו החל להתרחק לכיוון מזרח ואיתו הקבוצה הקטנה.  כשמיצינו את שהותנו שם התחלנו לשוב לעבר בתי היישוב כשלפתע הבחנו שהקבוצה המוזרה, הולכת אחרינו בצעדים מהירים לעבר בתי היישוב. הבנו מייד שאלו פעילי שמאל שככל הנראה ברצונם ליצור פרובוקציה ברחבי היישוב, ושניים מהחברים ביקשו מהם לא להיכנס ליישוב ואף הבהירו להם שזהו שטח פרטי. אנשי הקבוצה השיבו להם : "שיעופו להם מהעיניים" וש"השטח הוא ציבורי ובכלל הוא כבוש ולכן זו זכותם לעשות מה שבא להם בתוך היישוב ואם הם רוצים להיכנס אף אחד אינו רשאי להתערב בכך".
הם המשיכו לצעוד במהירות לעבר הישוב ושני החברים מלווים אותם תוך הבהרות חוזרות ונשנות שהם מפירים חוק בכניסתם ליישוב, ואף בבקשה שלא ינסו ליצור פרובוקציה כי ביישוב מתארחים אורחים רבים בשבת בר מצווה של אחד מילדי הישוב, ומהומה שתיגרם תפריע מאוד לחיי התושבים.
אני וחברי העדפנו שלא לפנות אליהם כלל בכדי לא להבהיל את הבנות שלא הפסיקו לשאול למה הם רוצים להיכנס ליישוב? ומה עשינו להם?
בהיותי חבר בכיתת הכוננות של היישוב, אני נושא עימי מכשיר "מירס" לקשר בין חברי כיתת הכוננות. יצרתי קשר בעזרתו עם הרבש"ץ, והודעתי לו על חדירת פעילי השמאל ליישוב. המשכנו בדרכנו מתוך מחשבה שבכך יסתיים העניין. לאחר כמה דקות קיבלתי קריאה במכשיר במירס מהרבש"ץ שנשמע במרדף או עימות כל שהוא,  בה הוא מזעיק את כל חברי כיתת הכונות של היישוב להגיע מיד לעבר מגרש הכדורסל בו נערך באותה שעה מפקד של תנועת הנוער בני עקיבא וכל ילדי היישוב נכחו בו או בקרבתו באותו זמן. רצתי למקום וראיתי את חברי הקבוצה ובראשם פעיל רזה ומשופם שנראה כמוביל החבורה-


מאוחר יותר התברר לנו ששמו עמיאל ורדי והוא ד"ר להיסטוריה ומרצה באוניברסיטה העברית בירושלים. (גילינו זאת מכיוון שהצלמת, ביתו של הרבש"ץ, הינה תלמידתו של ד"ר ורדי באוניברסיטה).
אל ד"ר ורדי התלוו עוד חמישה פעילים, חלקם אף אינם תושבי הארץ.


אחד הפעילים ניסה בכל זמן שהותו לרוץ כנגד הכיוון אליו התבקש לגשת, וכשניסה לרוץ לכיוון שבו עמדו ילדי הישוב, נבלם ע"י חבר כיתת הכוננות בהוראת הרבש"ץ, והושב אל חבריו שעמדו במקום שבו התבקשו להמתין. הדבר חזר על עצמו כמה פעמים, ובכל פעם הושב אל חבריו אך ורק ע"י חברי כיתת הכוננות, מבלי להפעיל אלימות כל שהיא נגדו, למעת אחיזה בו וליווי אל חברי הקבוצה.
הטענות על יריקה לעבר הפעילים או מכות מחברי היישוב הינן שקריות!  אך ורק חברי כיתת הכוננות של היישוב באו במגע עם הפעילים, וכל זאת מבלי לנסות ולעצור אותם באופן אישי אלא לכנס אותם במקום אחד ולחסום בפניהם את הדרך אל תושבי היישוב.
אותו פעיל קילל נמרצות את החיילים ששהו במקום בעברית ובצרפתית, וכן את יו"ר המזכירות שהגיע למקום ועמד בקשר מול המשטרה וכוחות הביטחון שהוזעקו באמצעותו ליישוב.

אל המקום הגיעו שלוש ניידות משטרה, קב"ט המועצה, הסמח"ט, הסיור הגיזרתי וכוח צהלי נוסף.

מפקד המשטרה שניהל את  האירוע במקום, הודיע ליו"ר המזכירות שהוא מעוניין לקחת את הפעילים מחוץ לגבולות היישוב ואז לבדוק את נסיבות האירוע.
יו"ר המזכירות דרש בתוקף לעצור את הפעילים על הסגת גבול (הנחייה שקיבל מעורך הדין של היישוב שנוצר עימו קשר טלפוני בזמן האירוע.) ולפתוח נגדם בחקירה גם על התפרעות בשטח היישוב, אי ציות להוראות אחראי הביטחון בשטחי היישוב (הרבש"ץ), והתקהלות בלתי חוקית. מפקד הכוח המשטרתי במקום סירב, ויו"ר המזכירות הורה לאנשי היישוב לחסום את דרך היציאה מהיישוב עד שיעצרו הפעילים כראוי.
קצין המשטרה, הכריז בכריזה שההתקהלות של אנשי היישוב הינה בלתי חוקית והוא מתכוון לפעול לפיזור האנשים בכוח! (כלומר להזעיק ניידות יס"מ לפיזור האנשים).


בכל אותו זמן שהו הפעילים בתוך הניידת המשטרתית כשהם חופשיים לחלוטין, ויצרו  קשר עם ניידת צילום שצילמה את כל המתרחש מכיוון צומת הכניסה ליישוב, וכן עם כתבת "הארץ" מיכל גרינברג, בפניה תיארו שהם מותקפים ע"י המון של מתנחלים לאחר שהגנו על רועי צאן בסמוך ליישוב!
(פורסם כמבזק באתר "הארץ" במוצ"ש שעה 23:40)

כשהבין יו"ר המזכירות שמבחינת המשטרה אין שום מניעה להפעיל כוח כנגד תושבי היישוב, בביתם שלהם מול נשים ילדים ותושבים מבוגרים, הורה לאפשר לכוחות לצאת מהיישוב ולנהל את המשך ההדברות בחוץ.
האבסורד הגיע לשיאו: קצין המשטרה שהוזעק ע"י נציגי היישוב בכדי לעצור את הפרובוקטורים, מכריז על אנשי היישוב התקהלות בלתי חוקית בביתם שלהם! ואף מזעיק כוח מיוחד לפיזור מפגינים בכוח, וזאת למרות שבכל זמן שהותם של פעילי השמאל ביישוב לא נגע בהם איש מאנשי היישוב כלל!
יו"ר המזכירות ידע שהציבור לא יוכל לסבול שוב מראות קשים של שוטרים מכים אזרחים בביתם! כשבנוסף לכך במשך שמונת הימים שקדמו לאותה שבת נחת על הקהילה כולה אסון של התפוצצות בית אחת המשפחות ביישוב מדליפת בלון גז בביתם, ובזמן שהם שוכבים במצב אנוש בבית החולים, מורדמים ומונשמים, נאלץ יישוב שלם (שחלק מתושביו הוגדר כנפגעי חרדה בשל המראות של האירוע),  להפר את זמן המנוחה היחידי שלו בשבת, בבלימת פרובוקציה של פעילי שמאל בתוך שטח היישוב, מול עיני ילדי היישוב המבועתים, תוך חילול שבת פומבי (בהוראת רב היישוב) של נציגי היישוב של שיחות בסלולארי וצילום התמונות כראיה משפטית,   והכנסת ניידות משטרה למרכז היישוב!
אכן ידעו אותם פעילים כיצד ליצור את הסיטואציה ההזויה הזו, לפגוע בבטן הרכה של ציבור שאין לו עניין כלל עם המאבקים ההזויים שנכפים עליו. ועוד מול המשטרה שלנו כאילו אנו מפירי הסדר הציבורי.
אכן הצלחתם להפתיע אותנו בעזות החוצפה והשנאה היוקדת שיש בכם אל אחיכם שלכם כהגנה (מילה שלא שייכת למציאות של אנשי היישוב, שלא פועלים דבר מול ערביי האזור, מחוץ לשטחי היישוב!) על רועים ערביים שלא נצרכו להגנה הזו מעולם כיוון שלא הופרעו מעולם כשרעו מחוץ לשטחי היישוב.
אנו פונים אליכם בבקשה אמיתית וכנה להפסיק את מחול השדים שאתם מנסים לגרור אותנו אליו. אין לנו שום כוונה להיכנס אליו, ולפגוע בנפשנו ונפש ילדינו. וכל מי שינסה להמשיך זאת נמשיך לפעול נגדו בכל הדרכים המשפטיות העומדות לרשותנו! אנו אזרחים שומרי חוק אותו לא טרחתם לברר כשפלשתם ליישוב שמוגדר שטח פרטי, אין לנו דבר וחצי דבר עם ערביי האזור, (שבונים את בתיהם בצורה בלתי חוקית לחלוטין באין פוצה פה לעומתם, ורועים עדרי צאן ללא פיקוח וטרינרי או של אגף הרעייה של משרד החקלאות), כל זמן שלא יפגעו בשגרת חיינו, או יסכנו את חיינו וחיי ילדינו.

כשתשכילו להתבונן בעין אמיתית על המציאות, נשמח מאוד להזמינכם להתארח  ביישובנו, לא כפולשים מתלהמים, אלא כברי שיח משותף.

  

חזרה ל "האוניברסיטה העברית"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 256645133שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb