מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
אוניברסיטת תל אביב
השטחים הכבושים באוניברסיטת תל-אביב

 http://www.scoop.co.il/article.html?id=16743
 
  
ישי פרידמן  2008-04-28 10:14 
כ-150 חתימות של סטודנטים ועובדים מאוניברסיטת תל אביב הועברו לנשיאה, פרופסור צבי גליל, בבקשה לציון הכפר שיח מוניס בשטחי האוניברסיטה ובפרסומיה 
 
ברוכים הבאים לשייח' מוניס     
 
 
 
 
אוניברסיטת תל אביב לשיטת אותם חותמים הינה שטח כבוש, אמנם, משנת 48' אבל כיבוש הוא כיבוש. ולכן מבקשים אותם פרופסורים וסטודנטים להנציח את "העוול" שנעשה בשטחים הכבושים באוניברסיטת תל אביב. החותמים מציינים גם את שמם של בעלי הבית הקודמים משפחת

אבו-כחיל משיח מוניס שנאלצו להיהפך לפליטים כתוצאה מהמלחמה בשנת 48'.

החותמים מזכירים שהשנה ימלאו 60 שנה להקמת המדינה אבל דא עקא שהשמחה לא יכולה להיות שלימה כיון שמדובר גם ב-60 שנה לאירועי הנכבה ויש להתחשב ברגשות הפלסטינים ולא להתכחש ל"אמת ההיסטורית" כהגדרתם. יש לציין, הם מזכירים במכתב, שהחניון באוניברסיטה הוקם למעשה מעל בית הקברות של הכפר.

היוזמה לבקשה היא בעצם חידוש או עירור של יוזמה דומה שנעשתה לפני כמה חודשים על ידי עמותת "זוכרות" שהיא תנועת שמאל קיצוני הפועלת להחזרת הפליטים הערבים לישראל ולהעלאת המודעות לאסון הפלסטיני קרי הנכבה בחברה הישראלית. ליוזמה של עמותת זוכרות הצטרפו פעילי שמאל נוספים מהאקדמיה והמכתב נשלח בשם כולם אל נשיא אוניברסיטת תל אביב פרופסור צבי גליל.

נקודה נוספת שמזכירים חותמי המכתב, היא, שרבים מהמחקרים שיצאו מבית מדרשה של האוניברסיטה התל אביבית נעשו על "עוולות הכיבוש" ולכן זה טבעי ביותר להציב אנדרטת זיכרון לזכר הכפר שיח מוניס דווקא שם במקום ש"מלמדים על הכיבוש."     

 

חזרה ל "אוניברסיטת תל אביב"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 256982363שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb