מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
אוניברסיטת תל אביב
מחאה
 

מחאה

שלום וחג עצמאות שמח לכולם,

לאחר התלבטויות רבות במשך תקופה ארוכה, החלטתי לעשות מעשה.
כסטודנט שנה ג' באוניברסיטת ת"א, נתקלתי במשך השנתיים האחרונות בתופעה הולכת ומחריפה של שימוש בשטח הקמפוס כבמה לתעמולה אנטי-ישראלית. היום, ימי חגיגות ה-60 למדינת ישראל, הוקם אוהל הסברה הקורא לציין את יום ה"נכבה" הפלסטינית בשער הראשי לאוניברסיטה.

 
אני, בועז גרוס, ישראלי ויהודי, איני מוכן לראות כיצד המוסד האקדמי בו אני לומד, ומכאן גם מייצג, מהווה שופר לקבוצות וארגונים המכנים בגלוי ובקול גדול את הקמת מדינת ישראל – אסון.
לדעתי, שימוש שכזה בשטחי האוניברסיטה, ולעיתים אף בכיתות הלימוד, מהווה ניצול פושע של הדמוקרטיה הישראלית, של חופש הביטוי ושל הנטייה הקיימת בכולנו, משום מה, להיכנע אל מול אויבינו הקוראים להשמידנו במדינתנו – מדינת היהודים.
אנא אל תפרשו מכתב זה כקריאה נגד ערביי ישראל ו/או האומה הערבית ככלל. אני חושב שיש לפעול במלוא הכוח לצמצום הפערים בין הציבור היהודי לערבי, ולשים קץ לאפליה ולגזענות השוכנת בלב שני העמים מזה דורות. עם זאת, זוהי מדינת היהודים, וערביי ישראל הם מיעוט לאומי, מיעוט שווה זכויות כבכל מדינה דמוקרטית, אך אין להרשות לחלק ממנו (ואני מקווה שזהו אכן רק חלק), להעמיק את הקרע והאיבה בינינו ע"י זריעת מחלוקות נוספות.
זוהי מדינת היהודים, ואוניברסיטת תל אביב היא אוניברסיטה ישראלית. אם לא נשמור על הדמוקרטיה שלנו מפני אותם אנשים, מימין ומשמאל, יהודים וערבים, המשתמשים בה שימוש ציני ונבזי, אנו נאבד אותה – ואת עצמנו.

מיום זה ואילך, מחאתי מתחילה: בכל יום אשר אני אראה פעילות תעמולתית הקוראת נגד הערכים הציוניים והלאומיים אותם אני מעריך ועליהם גדלתי, אני אפעיל את זכותי הדמוקרטית להצביע – ברגליים ובפה. לא אשתתף בשיעורים ואבלה את היום בשכנוע חברי ללימודים לעשות כמוני, עד אשר הנהלת האוניברסיטה תחדל משיתוף הפעולה עם שונאי המדינה.

 

בועז גרוס
החוג לארכיאולוגיה ותרבויות המזרח הקדום
אוניברסיטת תל אביב
    

חזרה ל "אוניברסיטת תל אביב"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 253618434שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb