מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
על אפליה ורגישות

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/733/141.html

חגיגות יום העצמאות עוררו שוב את שונאי ישראל בבריטניה. לא במפתיע, העוולות שהם מייחסים לה גם לא נכונות וגם לא פרופורציונליות לעומת הכיבוש בטיבט או הטבח בדרפור

גדי טאוב | 14/5/2008 5:27     
בעודנו נמצאים באווירה של חגיגות יום העצמאות, בבריטניה נמשך ומתעצם מסע ההשמצה והדה-לגיטימציה נגד המדינה היהודית. הגרדיאן, עיתון מכובד שנוקט קו אנטי ישראלי קיצוני, פרסם מכתב של מספר יהודים, ביניהם ישראלים לשעבר, שבו הסבירו למה אינם חוגגים את יום העצמאות שלנו.

 


הם מנו את פרשת דיר-יאסין, את 750,000 הפליטים של מלחמת העצמאות (שאותה השוו לשואה, לא פחות), והוסיפו את הטענה המופרכת, שישראל מנהלת מדיניות של "טיהור אתני" נגד הפלשתינים.
הם שכחו להזכיר שדיר-יאסין היתה פעולה של האצ"ל והלח"י, שמנהיגי הציונות גינו בכל פה, ושבעיית הפליטים היתה, כפי שמסכם המחקר המקיף ביותר על הנושא, ספרו של בני מוריס "לידתה של בעיית הפליטים הפלשתינים", תוצאה של מלחמה ולא פרי תכנון מוקדם. המלחמה, אם צריך להזכיר, היתה יוזמה של הצד הערבי, שדחה את החלטת החלוקה של האו"ם והצהיר על כוונות מפורשות של רצח עם.

אם בעיית הפליטים היא מה שדן את ישראל למעמד של מדינה מוקצה, אז גם
צ'כוסלובקיה ופולין, שגירשו מיליוני גרמנים, הודו ופקיסטן שביצעו חילופי אוכלוסייה מאסיביים בכפייה, וגם כל ארצות ערב שהיהודים גורשו מהן - צריכות להיות מנודות. והרשימה עוד ארוכה. אם דיר-יאסין היא מה שהופך את ישראל למוקצה, אז אולי צריך לדון לכף חובה גם את צרפת.

בדיר-יאסין נרצחו, על פי ההערכות המחמירות ביותר כ-250 איש, וזה אכן נורא. אבל צרפת הרגה באלג'יר יותר מחצי מיליון מוסל ?מים, בערך פי עשרה מכל המוסלמים שנהרגו בכל מלחמות ישראל יחד.

המדינה המתועבת עלי אדמות
 

בינתיים, גם איגוד המרצים הבריטי מעלה מחדש להצבעה הצעה לחרם אקדמי על ישראל. החרם הוא יוזמה של מיעוט תקיף באיגוד, שמנסה לסתום פיות. לאחרונה סתם המיעוט את הפה לאחד ממתנגדי החרם, דיוויד הירש, בתואנה שעבר על תקנון הרשימה. הוא גם הודיע שיבטל את זכות ההשתתפות ברשימה לכל מי שיביא מדברי הירש המוחרם.

מקריאת חילופי הדברים סביב החרם מתברר, שלדעת התומכים בו ישראל היא כנראה המדינה המתועבת ביותר עלי אדמות. עוד מתברר שהקריטריונים שעל פיהם שופטים אותה לא חלים, משום מה, על הכיבוש בטיבט עם מיליון וחצי קורבנותיו בנפש, על הטבח בדרפור, על סוריה, על החמאס, על ברית המועצות לשעבר, או על כל

משטר אחר.

ובינתיים גם המהגר החדש לבריטניה, ד"ר אילן פפה, נתן ראיון לעיתון שהוא הדבר הכי קרוב לנאו-נאציות שמתאפשר במסגרת החוק בגרמניה, הנשיונל צייטונג. מתברר שד"ר פפה רגיש כל כך לזכויות אדם, שגינויה של ישראל, אפילו תוך שיתוף פעולה עם אלה, הופך כשר בעיניו.

על פי ההיגיון הזה, לו פעל ד"ר פפה בשנות הארבעים, אולי היה צריך להצטרף לצד הגרמני במלחמה בתקווה להגיע לארץ ישראל עם הוורמכט ולמנוע את הזוועה המוסרית המ ?כונה מדינת ישראל.
פעם היה אפשר לומר שהביקורת על ישראל באנגליה גובלת באנטישמיות. עכשיו צריך להיות עיוור כדי לא לראות שהיא מזמן חצתה את הגבול.

 

 

 

 

 
חזרה ל "חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 254046949שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb