מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
אוניברסיטת תל אביב
על פרופ' חיים גנץ וענת מטר מאוניברסיטת תל אביב: "מרצים: למנוע העסקתה של אל"מ פנינה שרביט-ברוך שהכשירה הלחימה"

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1058731.html

מאת עפרי אילני

פורסם ב - 09:03 26/01/09

בעקבות חשיפת "הארץ": באוניברסיטת ת"א מוחים על כך שראש המחלקה לדין בינלאומי בצה"ל, שאישרה לפגוע באזרחים, תרצה בחוג למשפטים

מרצים באוניברסיטת תל אביב מוחים על הכוונה למנות את ראש המחלקה לדין בינלאומי (דבל"א) בפרקליטות הצבאית, אל"מ פנינה שרביט-ברוך, למרצה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. המחאה התעוררה בעקבות הפרסום במוסף "הארץ", שלפיו קציני דבל"א בראשות שרביט-ברוך העניקו הכשר לפעולות של צה"ל שגרמו לפגיעה באזרחים, ואישרו פעולות כמו הפצצת מסדר הסיום של קורס השוטרים.

בחודשים הקרובים עומדת שרביט-ברוך לפרוש מצה"ל ובסמסטר הבא תלמד משפט בינלאומי בפקולטה למשפטים של האוניברסיטה.

המינוי הצפוי מעורר התנגדות בקרב מרצים באוניברסיטה. בראש המוחים עומד הפרופ' חיים גנז, מרצה בכיר בפקולטה למשפטים ובמרכז מינרווה לזכויות האדם. במכתב לדיקאן הפקולטה למשפטים, פרופ' חנוך דגן, כתב גנז כי שרביט-ברוך "פירשה עבור הצבא את דיני המלחמה לצורך יישומם במלחמת עזה האחרונה באופן שהכשיר ביצועם של מעשים החשודים כפשעי מלחמה". לדבריו, "משפטנות טריק המכשירה הרג המוני למדי של חפים מפשע פוגעת בערכים הפנימיים הראויים של האקדמיה המשפטית. וחשוב מכך - היא פוגעת בערכים הראויים של ישראל".

הד"ר ענת מטר, מרצה בחוג לפילוסופיה, אמרה ש"הזדעזעתי לגלות שמחצית מתלמידי שנה ב' במשפטים ילמדו השנה את עקרונות היסוד של המשפט הבינלאומי ממי שעזרה להלבין הרג אזרחים, ביניהם מאות ילדים".

דיקאן הפקולטה למשפטים, חנוך דגן, מסר בתגובה לפניית "הארץ": "מבלי להתייחס לעובדות הנטענות בכתבה, איני סבור כי על הפקולטה למשפטים לבחון ולהעריך את עמדותיהם המשפטיות, הפוליטיות והמוסריות של מוריה כל עוד אלו נמצאות במסגרת החוק ובמסגרת המקובל בחברה דמוקרטית. להיפך: הפקולטה משתדלת תמיד לחשוף את תלמידיה למגוון דעות והשקפות ומעודדת דיון אקדמי מושכל גם בשאלות שנויות במחלוקת.

חזרה ל "אוניברסיטת תל אביב"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 257037753שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb