מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
מי אנחנו
מחרים את ישראל, אך לומד באוניברסיטת ת"א

 http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/879/667.html?hp=1&loc=4&tmp=5831

מחרים את ישראל, אך לומד באוניברסיטת ת"א

עומר ברגותי, ממובילי החרם האקדמי על ישראל בעולם, נרשם ללימודים לתואר ד"ר באוניברסיטת ת"א. 10,000 כבר חתמו על עצומה להדיחו

אפרת זמר  | 17/4/2009 7:57    

הוא אמנם פעיל בולט בתנועה שקראה להנהגת חרם אקדמי ותרבותי על ישראל - אבל זה לא מנע מעומר ברגותי להירשם לאוניברסיטת תל אביב, במטרה להשיג תואר דוקטור בפילוסופיה. עמיתיו הסטודנטים כבר התארגנו כדי לתבוע מהאוניברסיטה להדיחו.

 

ברגותי, שהשלים תואר ראשון ושני בחו"ל, לומד בימים אלה באוניברסיטת תל אביב לצורך מעבר למסלול דוקטורט. ברגותי הוא אחד המייסדים של הוועד הפלסטיני למען חרם אקדמי ותרבותי של ישראל, המכונה Coltural Boycott of Israel Campaign for the Academic and Palestinian (PACBI).

ברגותי הוא נואם מבוקש בכנסים שונים בעולם שעוסקים בסוגיה הפלסטינית, שם הוא תוקף את "האפרטהייד הישראלי" וקורא לחרם על ישראל. בכנס שנערך לאחרונה בספרד קבע ברגותי ש"פשעי ישראל נגד הפלסטינים הגיעו לשפלים חדשים", וכינה את מבצע עופרת יצוקה "טבח ברברי" ו"רצח עם".

בהצהרת הארגון אותו יסד נטען כי האקדמיה הישראליים ואנשיה תרמו למדיניות הכיבוש הישראלית והאפליה כלפי הפלסטינים באופן ישיר או על ידי "הסכמה שבשתיקה". הארגון קורא ל"חרם מקיף על כל מוסדות ההשכלה הגבוהה ומוסדות התרבות בישראל, כתרומה למאבק לסיום הכיבוש הישראלי". כמו כן, הארגון מפרט כי יש להחרים פעילות אקדמית משותפת, לפעול להפסקת התרומות למוסדות ישראליים ועוד.

מעניקים לאויב ישראל את האמצעים להשגת דוקטורט

בימים אלו מוחתמת עצומה הקוראת להנהלת האוניברסיטה לסלק את ברגותי משורותיה, ולא לאפשר לו להשלים תואר במוסד האקדמי אותו הוא קורא להחרים. על העצומה חתמו כבר למעלה מעשרת אלפים איש, והיא תוגש לחבר הנאמנים של האוניברסיטה בחודש הבא.

"אנחנו תוהים לגבי המוכנות של אוניברסיטת תל אביב להעניק לאויב ישראל את האמצעים להשגת דוקטורט", נכתב בעצומה. "כאזרחים של מדינת ישראל אנחנו חשים אכזבה מכך שמוסד אקדמי, אשר נתמך גם

בתשלומי המסים שלנו, רואה לנכון לאפשר לאדם כזה להשתמש בשירותיה ובאמצעיה".

מאחורי העצומה עומד ארגון "מוניטור האקדמיה הישראלית", ארגון שעוסק בשנים האחרונות באיתור אנשי אקדמיה בעלי דעות אנטי-ישראליות.

"המצב הזה מגוחך", אומרת מנהלת הארגון דנה ברנט. "סטודנט פלסטיני שקורא לחרם על מדינת ישראל מתקבל ללימודים מתקדמים. יש עוד סטודנטים ומרצים ישראלים שתוקפים את ישראל, אבל יש גבול שברור שלא עוברים אותו".

 

ברגותי: לימודיי באוניברסיטת תל אביב הם עניין אישי

גורמים בהנהלת האוניברסיטה אישרו כי בימים אלה בוחנת האוניברסיטה כיצד להתמודד עם הפרשה. "יש חופש אקדמי, והוא לא הראשון באקדמיה הישראלית שמתנגד למדיניות ישראל", אמרו בהנהלה. "אבל מצד שני הוא מוביל חרם על האקדמיה ומתבטא בצורה רדיקלית".

עומר ברגותי אמר אתמול: "לימודיי באוניברסיטת תל אביב הם עניין אישי, ואין לי עניין להגיב".

רק לפני מספר חודשים התחוללה סערה סביב מינויה של אל"מ פנינה שרביט ברוך, שהייתה ראש המחלקה לדין בינלאומי בפרקליטות הצבאית בזמן "עופרת יצוקה", לתפקיד מרצה בפקולטה למשפטים. למרות ההתנגדויות הרבות, זכתה שרביט ברוך לתמיכת האוניברסיטה, וכעת היא מרצה בפקולטה.

חזרה ל "מי אנחנו"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
התגובות שלכם
    1.  ללא נושא
     מאת , נשלח בתאריך 29-04-2009
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 255207451שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb