מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
פורום קוראים
ישראל ברטל

Israel Bartal <israelb@savion.huji.ac.il>

 יום ג' , י' בסיוון תשס"ט

 

הריני מודה לארגונכם החשוב על משלוח העתקי המאמרים והמכתבים שאתם מואילים לשלוח אלי מזה זמן. תרומתכם לחיזוק הדמוקרטיה במדינת ישראל גדולה ורבת משמעות. אתם מציגים בפני קוראיכם את מיגון הדעות המאפיין את האקדמיה הישראלית במיטבה. קריאת החומר שאתם מפיצים מלמדת עד כמה גדולים במדינתנו חופש הדיבור, הסובלנות והכבוד לדעות הזולת. בעוד שבארצות השכנות עוקבים השלטונות אחרי כל מה שנאמר ונכתב בתקשורת ובמוסדות ההשכלה הגבוהה ונוהגים להפחיד את הכותבים ולאיים עליהם בדרכים שונות, הרי בארצנו לא זו בלבד שכל אדם חופשי להביע דעתו, אלא שדעות אלו זוכות להפצה ולפרסום בכל רחבי העולם תודות לפעולתכם הברוכה.  המשיכו במפעלכם רב הערך, שלחו אל ידידי ישראל בעולם את החומר שאתם אוספים ופרסמו ברבים את גדולתה של מדינת ישראל כאי של חרות, סובלנות ודמוקרטיה המוקף משטרים חשוכים, פונדמנטליסטיים, שונאי זרים ואויבי המחשבה החופשית.  

 

ישראל ברטל

 

תגובת המוניטור:

שלום לישראל ברטל,

תודה על פנייתך ועל תשומת הלב.

אין לי מושג מהו הרקע הפוליטי שלך וטוב שכך.

אענה לך רק לעצם העניין.

"גדולתה של ישראל כאי של דמוקרטיה חרות וסובלנות"

בוקר טוב אליהו! גדולה זו קיימת כבר 60 שנה ואם רק עכשיו הפנמת את זה, אז איפה היית כל השנים? ובמיוחד אם אתה כורך זאת בשבח ופיאור האתר שלנו אתה מפספס את הגדולה האמיתית שבסיפור והיא החידוש שצריך להתייחס אליו.

מדינת ישראל מתמודת עם קבוצה גדולה של אזרחים ששמה לה מטרה לחסל אותה כמדינה יהודית ו/או דמוקרטית. איך זה קורה? אירגונים אירופאים ואמריקאים משחדים יהודים ישראלים בצורה של אירגוני "שלום", כדי שהאש והפיגועים ישארו פה ולא יגיעו אל אמריקה ואירופה. כל הסיפור הוא אחד: כסף. בגלל כסף יש לך פה אירגוני שמאל רבים וחזקים כלכלית שקוראים לביטול יהדותה של ישראל בכלל ולפירוק התנחלויות בפרט, כשהמטרה האמיתית המוסתרת שלהם שתפרוץ מלחמה גם ביהודה ושומרון כפי שפרצה בעזה. ככל שהאש רבה בארץ כך שקט שורר ביבשות האחרות. בגלל השוחד הכספי הזה הדבר עלול להתממש בקרוב. הגדולה של מדינת ישראל, כאן, היא שלמרות כל זאת, וזה גם היופי באתר שלנו, (כאן אני צריכה לצטט אותך ואת כל הדברים היפים שציינת לגבי מדינת ישראל והאתר שלנו שמופיעים למטה) מתקיימים בה חופש ביטוי וחירות, ואדם הוא חף מפשע אלא אם הוכח אחרת בבית משפט. ההתערבות שציינתי של האירגונים האנטישמים ("פורד" למשל ידוע ככזה) היא מעשה שלא יתואר אבל הוא חוקי ו'מוניטור האקדמיה ישראלית' בא להשפיע על דעת הקהל ולהוקיע את הבגידה הזו. כל זה, רק בדרך דמוקרטית ובחופש ביטוי לכולנו.

כל טוב,

דנה ברנט, עורכת.  

חזרה ל "פורום קוראים"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 256643455שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb