מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
מאמרים כלליים
פרובוקציה מדעית כדיסציפלינה אקדמית

פרובוקציה מדעית כדיסציפלינה אקדמית

בקרב אוכלוסיית המרצים יש מצבור לא קטן של שוטים מופלגים. המדען המתאר אירועים היסטוריים פרי דמיונו הקודח, או עמיתו הקורא להחרמת ישראל אינם מציגים תזות מלומדות אלא מחפשים עוד כותרת

יריב בן אליעזר | 25/8/2009 15:21 

הקלישאה אומרת "ראו אותך בעיתון – משמע אתה קיים". לכן יש שעושים שמיניות באוויר כדי שיכתבו עליהם בעיתון, או יראו את קלסתרם בטלוויזיה. הנחת היסוד שלהם היא שפרובוקציה "טובה" תעורר סערה תקשורתית והם ייהנו מפירותיה כל עוד יאייתו את שמם נכון.

מרצה עלום שם למדע המדינה קורא לממשלות ולגופים חברתיים בחו"ל להשהות את קשריהן עם ישראל, כדי להפעיל עליה לחץ. הוא גורס כי הקהילה הבינלאומית חייבת להחרים את ישראל כדי שיתממש  פיתרון שתי המדינות בארץ- ישראל.( "מעריב" 23.8.09). תאומו עלום השם של הלז, שגם הוא מרצה למדע המדינה , גורס כי בן- גוריון הכריז על עצמאות המדינה ב- 14 במאי 1948, מכיוון שפחד כי מנחם בגין יעשה זאת בעצמו. על-פי התזה המבריקה הזאת בן- גוריון חשש מההכרזה על עצמאות ישראל, אולם מכיוון שבגין איים להכריז על המדינה במקומו- התעשת בן- גוריון, וכל היתר "היסטוריה". ("הארץ" 21.8.09).

בשנותי הרבות באקדמיה גיליתי לאכזבתי שאוכלוסיית המרצים מתפלגת כמו האוכלוסייה הכללית בתכונותיה ובכלל זה יש בה מצבור לא קטן של שוטים מופלגים. תואר הדוקטור המוענק לאדם בגין מאמץ אינטלקטואלי מרוכז אינו מעניק לבעליו חסינות בפני אווילות. אמנם  בציבור רווחת הדעה כי כל אנשי האקדמיה הם "העלית שבעלית", אך סוד גלוי הוא שאין זו אקסיומה ולבטח – אין הוכחה אמפירית בצדקתה.

המדען המתאר אירועים היסטוריים פרי דמיונו הקודח, או עמיתו הקורא להחרמת ישראל
מסיבות פוליטיות אינם מציגים תזות מלומדות וממוסמכות. משקלן המדעי שווה בערכו לקביעה שמרצים למדע המדינה מעדיפים לאכול סנדוויץ' עם גבינה צהובה.

קשה להאמין שהתשוקה לסנדוויץ' עם גבינה צהובה היא עילה לקידומו האקדמי של מרצה עלום שם במדע המדינה. ללא ספק היא מגבירה את סיכוייו לזכות בתואר "אוויל אקדמי "משריש".

 

 

חזרה ל "מאמרים כלליים"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 256643703שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb