מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
אוניברסיטת תל אביב
[אוניברסיטת תל אביב, ראש קתדרת ברנקו וייס לחקר התפתחות הילד וחינוכו, בבית הספר לחינוך] דניאל בר-טל: ההשלכות הפיסיכולוגיות של הכיבוש על הכובש


---------- Forwarded message ----------
From: Keren Sereno <keren.sereno@mail.huji.ac.il>
Date: 2009/12/3
Subject: [Social Science- IL]: הזמנה להרצאה של פרופ' דניאל בר-טל בסנימטק ירושלים , 07/12 19:00 בנושא ההשלכות הפיסיכולוגיות של הכיבוש על הכובש"והארץ שינתה את פניה"  - השפעת הכיבוש והמלחמה על החברה בישראל

המכללה החברתית כלכלית וסינמטק ירושלים שמחים להזמינכם לסדרת הרצאות וסרטים שיבחנו באופן ביקורתי את ההשלכות החברתיות, הכלכליות והתרבותיות של הכיבוש על החברה הישראלית.  הסדרה תתקיים אחת לחודש והיא כוללת: סרט, הרצאה  ודיון.

 

מחיר  הכרטיס  36 ₪,  למינויים – חינם. כרטיס הנחה בסך 20 ₪ בכתובת sea.yam.ac@gmail.com  ובטלפון 050-7667158. 

יש להזמין לא יאוחר  מיום קודם לאירוע

 

 

יום שני, 7 לדצמבר, בשעה 19:00

אז איך מתמודדים עם הכיבוש הזה?

מרצה: פרופ' דניאל בר-טל

מבית הספר לחינוך באוניברסיטת תל אביב

אף שכיבוש מתמשך של עמים או חברות איננו תופעה שכיחה בימינו,ניתן לומר כי במקרים שבהם הוא מתקיים הוא בעל השלכות קשות ביותר על כלל הצדדים שלוקחים בו חלק. ההרצאה תבחן את ההשלכות הפסיכולוגיות של הכיבוש על מערכת התפיסות והאמונות של הכובש-- החברה היהודית בישראל. יתוארו מנגנונים שחלק ניכר מבני חברה כובשת מפתחים בכדי להימנע מהקשיים הפסיכולוגיים שמעוררים האתגרים הללו: מנגנון פסיכולוגי דינאמי ומנגנון פסיכולוגי חברתי, שבמרכזו מערכת של אמונות חברתיות. לבסוף, יוצגו מחשבות על הקשר שבין מנגנונים אלו לבין החתירה לסיום הכיבוש.

פרופ' בר-טל עומד בראש קתדרת ברנקו וייס פרופסור לחקר התפתחות הילד וחינוכו, בבית הספר לחינוך, אוניברסיטת תל-אביב. תחומי מחקר שלו נוגעים בפסיכולוגיה חברתית-פוליטית והוא מתמחה בחקר אספקטים פסיכולוגים של סכסוכים ותהליכי שלום. הוא שימש כנשיא של החברה הבינלאומית לפסיכולוגיה פוליטית. כתב וערך 15 ספרים ופרסם יותר ממאה ושבעים מאמרים ופרקים בספרים. זכה בפרסים בינלאומיים שונים על עבודתו המדעית.

הסרט "מחבואים" (צרפת, 2005, מיכאל הנקה)

  יוקרן לפני ההרצאה

 
 
חזרה ל "אוניברסיטת תל אביב"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 254124116שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb