מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
אוניברסיטת תל אביב
הסטודנטים זכאים שלא לעבור תעמולה שמאלנית על ידי מרצים באוניברסיטה

http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=ld20100509_45871&from=haaretz

 
 
 
 
דרשוביץ: הסטודנטים זכאים שלא לעבור תעמולה שמאלנית על ידי מרצים באוניברסיטה
 
14:03 | 09.5.2010 ליאור דטל, דה מארקר 
 

פרופ' אלן דרשוביץ, העו"ד הפלילי הידוע, תקף בנאומו בטקס חלוקת תארי ד"ר של כבוד שנערך אמש (שבת) באוניברסיטת תל אביב, מרצים "העושים שימוש בחופש האקדמי ויהדותם" כדי לבקר את מדיניות הממשלה. דרשוביץ, דובר נלהב בחו"ל של ישראל, אמר כי למרות החופש האקדמי על המרצים "מהשמאל הקיצוני" אסור לכפות את דעותיהם על הסטודנטים. דרשוביץ, התייחס בהתאם גם למרצים המחזיקים דעות ימניות, אך אמר כי כיום הדעות השמאלניות באקדמיה פופולריות יותר.

"על האוניברסיטאות לשחק תפקיד חשוב במערכת הבלמים והחסמים במדינה, כפי שהמדינה עושה", אמר דרשוביץ. "האקדמיה לא צריכה להיות תלויה מדי בממשלה. אוניברסיטאות המחקר צריכות להתעקש על עצמאות מן המדינה ושמירה על החופש האקדמי שלה. בישראל יש את החופש האקדמי הטוב ביותר", אמר.

 דרשוביץ, שנאם בשם מקבלי תואר הכבוד, המשיך את טיעוניו ואמר כי יש מרצים יהודים בעולם שמשתמשים בחופש האקדמי שניתן להם, ובהיותם יהודים, כדי לבקר את המדיניות הישראלית בכיתות ובמאמרים ואמר כי החופש האקדמי לא כולל רק את הזכות לבקר "אלא גם את הזכות להגן על הממשלה, לעבוד עם הממשלה והזכות להיות פטריוט", וזכה למחיאות כפיים סוערות מהקהל.

"החופש האקדמי שייך גם לסטודנטים", אמר. "יש להם חופש לבטא את הזכויות שלהם. זה כולל גם את הזכות לא לעבור תעמולה בכיתה על ידי המרצים", אמר דרשוביץ. "אם יש פרופ' שמאיים להעניש תלמיד שלא מסכים עם דעותיו הוא אשם בהטרדה", הוסיף והשווה את עבירת ההטרדה במקרה זה להטרדה מינית. "הסטודנטים הם הצרכנים של האוניברסיטה ולצרכנים יש זכויות", הוסיף.

דרשוביץ ביקר בחריפות מרצים מתונים מן המרכז, שאינם מביעים את דעותיהם בפומבי, ומשאירים את הבמה ריקה למבקרים את המדיניות הישראלית. "לסטודנטים יש גם את הזכות לתמיכה של מרצים מתונים מהמרכז שמסכימים עם דעותיהם".

דרשוביץ תקף במיוחד את מרצים פרו ישראלים בארה"ב, שלפי דבריו אינם משתתפים בדיון הציבורי על ישראל. "אני לא יכול לדבר על מה שמתרחש בישראל, אבל אני יכול להגיד שבארה"ב אני נבוך מהשתיקה של פרופסורים פרו-ישראלים, שבשקט ובפרטיות מבטאים את הדעות שלהם, אבל חוששים לבטא אותם בציבור, בגלל חשש לאבד פופלריות".

 

 

חזרה ל "אוניברסיטת תל אביב"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 254095764שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb