מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
מי אנחנו
השמאל באקדמיה: הסערה. ישראל היום

http://www.israelhayom.co.il/site/newsletter_article.php?a=6763
השמאל באקדמיה: הסערה

בעקבות הכתבה ב"ישראל היום" על השמאל הקיצוני באוניברסיטאות: בימין מאשימים - "הם המקארתיסטים האמיתיים" • בשמאל הודפים: "דו"ח 'אם תרצו' מלא סילופים"
ליאת עזר, כתבתנו לענייני חינוך


הפרסום ב"ישראל השבוע", 28.05.2010

דו"ח חדש של תנועת "אם תרצו" שפורסם שלשום ב"ישראל השבוע" וטוען כי השיח האנטי והפוסט ציוני כבש את האקדמיה, גרר אחריו גל של תגובות סוערות.
"השמאל הקיצוני השתלט על השיח האקדמי בישראל", אומרת הדוקטורנטית דנה ברנט מאוניברסיטת קינגס קולג', העוקבת אחר פרסומים אנטי ציוניים של אנשי אקדמיה שמאלנים. "תמיד האוניברסיטאות נחשבו למעוז השמאל אבל היום השמאל הקיצוני פשוט השתלט עליהן. זה כבר לא סתם שמאל אלא שמאל קיצוני אנרכיסטי", היא מוסיפה.
לטענת פרופ' אלי פולק ממכון ויצמן, התופעה אף חריפה יותר מהאמור בכתבה. "אני למשל הייתי יו"ר חוג הפרופסורים ששייך למחנה הלאומי וכאשר מצטרפים אלינו אנשים שהם בדרגה של מרצה חוקר בכיר אנו דואגים שהזהות שלהם בחוג תישאר בסוד כי אנחנו חוששים שהחברות שלהם תיפגע או שלא יהיה ביכולתם לקבל קביעות במסגרת אקדמית. אנשי השמאל טענו בכתבה ש'אם תרצו' היא תנועה מקארתיסטית, אבל הם בעצמם היו כאלה כל השנים".
מנגד, מרצים המזוהים עם השמאל טוענים כי מדובר בדו"ח מסולף. לדברי ד"ר ניב גורדון מאוניברסיטת בן גוריון, לא מדובר בדו"ח רציני: "גם כתב צריך להיות טיפה ביקורתי לגבי הדברים שאומרים לו".
פרופ' רחל גיורא מאוניברסיטת תל אביב מוסיפה: "זה לא עניין של דעה, זה עניין של עובדות ואם רוצים לקבל את התמונה הנכונה צריך ללכת לעובדות. קודם כל, צריך לוודא שיש נתונים כאלה ולהתחיל לפתח מחקר כזה. מי שימצא מחקר כזה ויוכיח את זה, רק אחר כך ניתן יהיה להגיב על כך ברצינות. אוניברסיטה לא בנויה על דעות אלא על עובדות ובינתיים, כל העניין הזה הוא רק חרושת שמועות. אני מתפלאת ש'ישראל היום' מתעסק בזה כי ראוי שעיתון מכובד יתייחס לעובדות ולא לדעות".

חזרה ל "מי אנחנו"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 256974773שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb