מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
אוניברסיטת בן גוריון
הפרופ' ניב גורדון, ראש המחלקה היוצא לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת ב"ג, קיבל מכתב איום על חייו. "גורדון אתה בוגד! אני אגיע לבן-גוריון להרוג אותך!", נכתב במכתב. השולח האנונימי חתם: "אם תרצו".

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1175324.html

21/06/10

איום על חייו של מרצה שתמך בהטלת חרם אקדמי על ישראל

מאת אור קשתי

הפרופ' ניב גורדון, ראש המחלקה היוצא לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת ב"ג, קיבל מכתב איום על חייו. "גורדון אתה בוגד! אני אגיע לבן-גוריון להרוג אותך!", נכתב

הפרופ' ניב גורדון, ראש המחלקה היוצא לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן-גוריון, שהביע בעבר תמיכה בהטלת חרם אקדמי על ישראל, קיבל בשבוע שעבר מכתב איום על חייו. "גורדון אתה בוגד! אני אגיע לבן-גוריון להרוג אותך!", נכתב במכתב. השולח האנונימי חתם: "אם תרצו".

לדברי הפרופ' גורדון, בניגוד לאיומים קודמים שקיבל דרך הדואר האלקטרוני, המכתב האחרון הגיע בדואר שנשלח לאוניברסיטה. "מישהו קנה בול והלך לדואר, הוא עשה כבר מאמץ כלשהו", אמר. היום יגישו גורדון והאחראים על הביטחון באוניברסיטה תלונה במשטרה.

"יש אווירה של אלימות כלפי כל מי שמותח ביקורת על מדיניות הממשלה, ובמסגרת הזו יש גם התקפה ממוקדת על האקדמיה", אמר אתמול ל"הארץ" הפרופ' גורדון, "האם גדעון סער מבקש להכניס נהלים, לפיהם מי שתומך בחרם אקדמי לא יוכל לעבוד במוסד
ציבורי? אלה דברים שנעשו בדרום אפריקה בתקופת האפרטהייד".

הפרופ' גורדון, הוא פעיל שמאל שביקר במוקטעה ברמאללה במבצע חומת מגן ונפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית אז, יאסר ערפאת. במאמר שפירסם בלוס אנג'לס טיימס בשנה שעברה, קרא גורדון להחרים את ישראל מבחינה כלכלית, תרבותית ופוליטית על רקע היותה "מדינת אפרטהייד". "המלים והגינויים של ממשל אובמה והאיחוד האירופי לא הניבו תוצאות", כתב אז גורדון, "לחץ בינלאומי מסיבי על ישראל זו הדרך היחידה להבטיח שהדור הבא של ישראלים ופלסטינים לא יגדלו במשטר אפרטהייד".

מ"אם תרצו" נמסר: "הדברים אינם ראויים לתגובה".

מכתב האיום שנשלח לפרופ' גורדון

 

חזרה ל "אוניברסיטת בן גוריון"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 257039399שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb