Home
Search
עברית
Board & Mission Statement
Why IAM?
About Us
Articles by IAM Associates
Ben-Gurion University
Hebrew University
University of Haifa
Tel Aviv University
Other Institutions
Boycott Calls Against Israel
Israelis in Non-Israeli Universities
Anti-Israel Petitions Supported by Israeli Academics
General Articles
Anti-Israel Conferences
Lawfare
Anti-Israel Academic Resolutions
Lectures Interrupted
Activists Profiles
Readers Forum
On the Brighter Side
How can I complain?
Contact Us / Subscribe
Donate
General Articles
Israel Academia Monitor Friday Special

 

בריחת המוחות יכולה להתרחש גם אצל מי שנשאר פה
כמה הם עולים לנו
ו
Ben Gurion University's response in relations to the Dr. Leavitt affair
What do boycotts have to do with academic freedom?
אשר מעוז | זה חופש אקדמי?
ועדת החינוך תדון בפרשת המרצה שפוטר
Right Wing Hebrew University Professor Fired

 

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?QUID=1056,U1279821501277&did=1000576517

בריחת המוחות יכולה להתרחש גם אצל מי שנשאר פה
פעם חופש אקדמי היה החופש לשמוע מגוון של דעות, ובעיקר לא להיגרר לקיצון כזה או אחר. אבל נדמה שעבור חלק מאנשי האקדמיה הנאורות החדשה היא העיוורון. חוסר היכולת לראות את התמונה כולה
22/07/2010, 13:33    מאת לילך סיגן, גלובס 

 
אתמול פורסם ב"מעריב" סיפור על מרצה לפילוסופיה באוניברסיטה העברית, שהודח מתפקידו בגלל שדעותיו ימניות. לפי עדויות של סטודנטים ומרצים שצוטטו בכתבה, ד"ר רן ברץ היה מרצה אהוב ונערץ, סיים דוקטורט בהצטיינות וקיבל את המקום הראשון בסקרי משוב הסטודנטים, ולמרות זאת הוחלט להחליפו. האוניברסיטה כמובן מסרה בתגובה, שחברי הסגל האקדמי שלה נבחרים רק על-פי מצוינות אקדמית, אבל עם יד על הלב, גם אם זה נכון - האם מישהו מתקשה להאמין שדבר כזה יכול להתרחש במציאות הנוכחית?
אני, לצערי, ממש לא מתקשה להאמין. האקדמיה הישראלית היא סוג של נשמה תאומה של התקשורת הישראלית: במקום להוות במה אמיתית למגוון של דעות, במקרים רבים היא הפכה לאוהדת מוגזמת של קצה אחד ובוחלת בקצה אחר. מי שמשמיץ את המדינה מעל כל במה אפשרית - הוא נאור. אם הוא קיצוני בטירוף, הוא נחשב לאינטליגנטי בטירוף. הקיצוניים של צד אחד הם פנאטיים, ואילו הקיצוניים של הצד האחר נקראים "פעילי שמאל", ואפשר לקבל אותם בהבנה גם כשהם מרססים כתובות נאצה על קירות בשטח גטו ורשה או משתתפים בפעולות עוינות נגד ישראל. אבל מי שמביע דעות לאומניות, או חלילה פטריוטיות? הוא נתפס כסובל ממחסור חריף באיי.קיו ואין הרבה חשק להקשיב לו.

מתי איבדו חלק ניכר מאנשי האקדמיה את הסובלנות שלהם או את היכולת לבחון דברים במידתיות? קשה קצת לשים את האצבע על אותה נקודה בציר הזמן שבה זה קרה, אבל ברור למדי שאת נקודת האל-חזור המסוכנת הזאת כבר עברנו מזמן.

בריחת המוחות, אולי, היא של אלה שכבר לא רואים דבר פרט לדעה הקיצונית שלהם, שנותנת משום מה לגיטימציה לכרות את הענף שעליו הם יושבים, לירוק לבאר שממנה הם שותים, לגרום לנזק מתמשך למדינה שבה הם חיים, לבטל דעות מנוגדות לשלהם, ולהרגיש מה זה נאורים, שחבל על הזמן.


בשבועות האחרונים עלתה גם בכנסת הסוגיה של בכירי אקדמיה שלקחו את הפעילות הקיצונית לדרגות חדשות. לא ניתן להכליל ולומר שכל האקדמיה מתנהגת כך, כמובן, אבל השאלה היא מהו ה"טרנד". וכרגע ה"טרנד" הוא לנצל את מעמדך ואת הבמה שניתנת לך כאיש אקדמיה כדי לספר לעולם איזו מדינה איומה היא ישראל, ולקרוא להחרים אותה. הדוגמאות הולכות ומתרבות, עד כדי כך שקמו עמותות שעוקבות אחרי המקרים ומדווחות עליהם, ובואו נאמר שלא משעמם להן (ראו לינק למטה).
דווקא מאנשי אקדמיה הציפייה היא שיהיו אחראים יותר, אבל בקרב לא מעטים מהם נראה שאבדה היכולת לביקורת עצמית, או היכולת להביט במראה ולשאול אם קצת איבדת כיוון, ולהיות מסוגל לענות את האמת. הנה דוגמה לכנס שהתקיים היום ומדווח עליו באתר של מוניטור האקדמיה הישראלית: הכותרת שלו היא מאבק משותף נגד ישראל, והוא יציג אנשי אקדמיה יהודים וערבים, אבל ממבט מהיר על רשימת הדוברים, לא כל-כך ברור בשביל מה בעצם צריך כנס אם כל המשתתפים בו יאמרו את אותו הדבר.

לא יודעת מה אתכם, אבל בעיניי שימוש בסיסמאות צרות בלי להראות את התמונה כולה, וגרימת נזק בלי להבין שזה מה שאתה עושה, הם לא בדיוק סימן לבינה. האג'נדה של הכנס היא להפסיק את הגזענות נגד הפלסטינים, להפסיק את המצור על עזה, ולהפסיק את הכיבוש, אבל האמירות האלה לא מאוזנות על-ידי השאלה הפשוטה, למה זה בכלל קורה.

האם בכנס כזה אין מקום, למשל, לציין חמש שנים להתנתקות מעזה, שלא ממש רצתה להתנתק בחזרה? או הצגת השאלה איך מתמודדים עם הבעיה "השולית" שכרגע כל מה שמעניין את ההנהגה בעזה זה להתחמש כדי שתוכל להרוג ישראלים? או להתייחס לכך שהשבוע אבו מאזן שוב נוקט טקטיקה מוצלחת של סירוב להיכנס לשיחות ישירות עם ישראל, כי הוא מעדיף שיוותרו לו עוד לפני שהוא בכלל נכנס למשא ומתן, שאמור להיות הכלי להידברות על ויתורים?

רוב הסיכויים שאם מישהו יבוא בטענות למארגני כנס חד-צדדי קיצוני כזה, מיד תוטח בפניו התשובה הניצחת שהוא מאיים על חופש הביטוי או על החופש האקדמי. אבל על איזה חופש אקדמי מדובר בדיוק? החופש לא להקשיב להיגיון של מי שחושב אחרת ממך? או אולי החופש להזיק למקום העבודה שלך? או החופש להסית להחרים את המדינה שלך וללבות את האנטישמיות הגואה בעולם שמערערת את האמונה בזכותה של ישראל להתקיים?

פעם חופש אקדמי היה חופש לחקור, לבדוק עובדות, לשמוע מגוון של דעות, ובעיקר לא להיגרר לקיצון כזה או אחר. אבל נדמה שחלק מאנשי האקדמיה קצת התבלבלו, ושאצלם, הנאורות החדשה היא העיוורון. חוסר היכולת לראות את התמונה כולה. הסובלנות, הליברליות, הפלורליזם - כל אלה טובים בעיני ה"נאורים" רק כדי לקדש מעשים קיצוניים של השמאל. זה הפלורליזם האמיתי.

תחי הנאורות החדשה. נראה כמה זמן היא תחזיק מעמד, ואם היא תמות לפני שתהרוג את כולנו, או להפך.

לדוגמאות נוספות: http://tinyurl.com/37rxet2

===============================

 

Editorial by Israel Academia Monitor associate. An English translation will be published shortly

כמה הם עולים לנו – מאמר מערכת מאת מוניטור האקדמיה הישראלית

 

נניח שאתה מנהל עסק או ארגון. אתה מעסיק 10 עובדים. יש לך מתחרים. יש לך לקוחות. אתה בונה את המוניטין

של העסק/ הארגון לאט, לאט. רוכש את אמון ציבור הלקוחות  בהתמדה ובעבודה קשה. 

ואז מתברר לך ששניים מעובדיך מסתובבים עם שלטים: "הארגון מבצע פשעים. להחרים את הארגון"

הלקוחות מודאגים. המתחרים צוהלים.

מה היית עושה? מה היה עושה כל מנהל שפוי?  קורא לשני העובדים ומברר את העובדות. אם אמנם מתברר שהם מפיצים את דיבתך ברבים – מראה להם את הדלת החוצה.

 

אבל באוניברסיטאות הציבוריות בישראל, לכל עובד אקדמאי יש זכות לא רק לבקר את המוסד שבו הוא עובד, אלא גם להפיץ דברי שקר, להתחבר לארגונים עוינים לישראל, להופיע על במה משותפת עם טרוריסטים, לפעול להטלת חרם

על מוסדות ההשכלה הגבוהה ומכוני המחקר בישראל.

 

האם עובד אוניברסיטה החותם על עצומה להחרים את מדינת ישראל ואת מוסדות ההשכלה הגבוהה שלה חותם כאזרח פרטי? לא. הוא מציין את דרגתו האקדמית ואת האוניברסיטה שאליה הוא משתייך. האם הוא מציין את תחום התמחותו? לעיתים נדירות. אם יציין שהוא פיסיקאי המביע דעה נחרצת בסכסוך הישראלי-פלסטיני, איזה יתרון יהיה לו על אזרח מן השורה. איזה משקל יהיה למאמצים להחרים את האוניברסיטה שלו אם לא יזדהה כפרופסור באותו מוסד?

 

 איש סגל אקדמי העושה את כל אלה, איננו בוחל במשכורת הנאה שהוא מקבל מן האוניברסיטה שלו, גם לא בשבתון, גם לא בקרן ההשתלמות, וגם לא ביתר התנאים המאפשרים לו לפתח קריירה של  איש מדע היכול להציע את

כישוריו בשוק הבינלאומי.

 

עלות העסקת פרופסור מלא באוניברסיטה ציבורית היא 600,000 שקל מדי שנה. פרופסור חבר עולה לאוניברסיטה 490,00 שקל בשנה. עלות מרצה בכיר היא 420,000 שקל בשנה, ואילו מרצה עולה 340,000 שקל בשנה. לפי הערכת מוניטור האקדמיה הישראלית,  360 אנשי סגל אקדמי ישראלים, העובדים בישראל, היו מעורבים בדרגה זו או אחרת, בפעילות נגד ישראל. עלות העסקתם מדי שנה 17 מיליון שקל.

 

ומה זה נוגע לנו, אזרחי ישראל? אם האוניברסיטאות  ממשיכות להעסיק את האנשים האלו, האם זה נוגע בנו?

 זה נוגע לנו בראש ובראשונה, משום שפגיעה במוניטין של מוסדות ההשכלה והמחקר היא פגיעה בנו. חסימת הדרך לפרויקטים מדעיים משותפים עם מוסדות בחו"ל היא פגיעה בנו. ביטול הזמנות לישראלים לכנסים מדעיים בינלאומיים הוא פגיעה בנו. אפליית  מדענים ישראלים במענקי מחקר מקרנות בינלאומיות היא פגיעה בנו. התרחקות תורמים יהודים מהאוניברסיטאות הישראליות היא פגיעה בנו. וגם לא נשכח את הצד הכספי – אנחנו משלמי המיסים מממנים  60%  מתקציבי האוניברסיטאות הציבוריות. מימון המחרימים גם הוא פגיעה בנו.

 

מה עושים המנהלים השפויים של האוניברסיטאות?  הם שותקים. הם מ-פ-ח-ד-י-ם.

 

 

 

     

 

======================================================================

 

 Ben Gurion University's response in relations to the Dr. Leavitt affair:

 
 
I would like to clarify that just because something is published on the Internet and written in blogs does not make it true. The writers often failed to check the facts.
 
Dr. Leavitt is a retired academic who was hired to teach one course. He has not been invited to teach this course again, not for his comments on homosexuality but because he made sexually lewd remarks about his attraction to the female students. All the students refused to attend the five remaining classes and BGU was forced to cancel the class and has to provide a make-up class at its expense. He was given a chance to hear the complaints and apologize, but chose not to do so and reinforced his lecherous comments.   Given that this was a part-time, adjunct lecturer, BGU was under no obligation to renew Leavitt's contract. 
 
BGU prides itself on having been selected  as the number one choice of undergraduate students by the National Student Union in 2010 based on its deep commitment to excellence in teaching and research.
 
 
Faye Bittker
Director
Department of Publications and Media Relations
Ben-Gurion University of the Negev
Phone: 972-8-646-1753
Cell: 972-52-879-5863
fbittker@bgu.ac.il
 

====================================================

 

 

http://www.haaretz.com/print-edition/opinion/what-do-boycotts-have-to-do-with-academic-freedom-1.303132


What do boycotts have to do with academic freedom?


The pretension of wrapping political critique in academic garb will end up curtailing the right to criticize - as if people who do not enjoy academic freedom should not express their opinions.
By Asher Maoz
A university lecturer calls the naval commandos who raided the Mavi Marmara cold-blooded murderers. Another lecturer refuses to permit a student returning from reserve duty to enter the classroom in uniform. A third tells his students that he does not believe reserve duty in the territories justifies absence from class - but he is prepared to excuse the absence of students who attend a protest at a checkpoint.

Yet another lecturer calls for a boycott of Israel because of the occupation. His colleague calls for an academic boycott of Israeli universities, including the one that employs him. Another lecturer's students claim he silences them when they disagree with him.

Or the details could be changed: Perhaps one lecturer calls soldiers who evacuate settlers "Nazis." Another forbids a Muslim student from entering the classroom because she is wearing a veil. A third gives no special consideration to a student called up for reserve duty to evacuate a settlement outpost, but does so for a student who is absent because he went to help thwart an evacuation. And a fourth calls for a boycott on Israel or its universities because the "treasonous" government is prepared to give up parts of the homeland.

What all these scenarios have in common is the pretension that they are protected by academic freedom. But their true common denominator is that they have nothing at all to do with academic freedom. Some of these incidents are protected by freedom of speech, not academic freedom. Others contravene academic freedom.

Let's take criticism of the government: In a democracy, freedom of expression and criticism must be zealously guarded. But what does this have to do with academic freedom?

Indeed, the claim of academic freedom in these matters is somewhat arrogant, as if the faculty were above the people. After all, in a democracy, the voice of a professor is equal to the voice of every other citizen, and rightly so. The pretension of wrapping political critique in academic garb will end up curtailing the right to criticize - as if people who do not enjoy academic freedom should not express their opinions.

Academic freedom goes beyond freedom of expression, and is intended to respond to the needs of the academic community. It is the freedom to study, publish and teach. This is the only way the search for scientific truth can be protected. That is how academics differ from employees of any other institution.

But no one has a monopoly on truth. Thus to protect the search for truth, academics must not suppress the opinions of others, whether students or colleagues - because they too are entitled to academic freedom. Neither may academics force their opinions on others or do harm those whose opinions differ from theirs. The power of academic discourse lies in persuasion, not coercion.

But the greatest threat to academic freedom is the academic boycott. This weapon - even if those who preach it are trying to target government policy - strikes a mortal blow at the freedom to research and develop, because it cuts the scholar off from sources of funding for his research and from colloquy with colleagues, which is essential to academic research.

Nor can we ignore the fact that those who call for a boycott will not be harmed by it themselves. They will enjoy the best of both worlds - both the rights conferred by belonging to the boycotted university and the right to exemption from the very boycott they advocate.

 

The writer is a professor of constitutional law at Tel Aviv University

 

 

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1180758.html

21/07/10

אשר מעוז | זה חופש אקדמי?

מרצה באוניברסיטה מצהיר, כי חיילי השייטת שפשטו על הספינה "מרמרה" הנם רוצחים בדם קר; מרצה אחר מסרב לאפשר לסטודנט ששב משירות מילואים להיכנס לשיעור במדים; שלישי מודיע לתלמידיו, ששירות מילואים במחסום אינו מצדיק בעיניו היעדרות מן השיעור. לעומת זאת, הוא מוכן לקבל היעדרות של מי שילך להפגין במחסומים; מרצה נוסף קורא להטיל חרם על מדינת ישראל במחאה על הכיבוש; ואילו חברו קורא להטיל חרם אקדמי על האוניברסיטאות בישראל לרבות זו שבה הוא מועסק; תלמידיו של מרצה אחר טוענים שהוא משתיק אותם כאשר הם חולקים על דעותיו.

ניתן לשנות את פרטי האירועים: מרצה מכנה חיילים המפנים מתנחלים "נאצים"; מרצה אוסר על כניסתה של תלמידה מוסלמית משום שהיא עוטה רעלה; מרצה אינו מתחשב בתלמיד שגויס למילואים כדי לפנות מאחז, אך מתחשב במי שנעדר מן השיעור משום שיצא לסכל את הפינוי; ולבסוף, מרצה קורא להטיל חרם על ישראל או על האוניברסיטאות שלה משום שהממשלה "הבוגדנית" מוכנה לוותר על חבלי מולדת.

הצד השווה בכל האירועים הללו הנו היומרה לטעון שהם חוסים תחת כנפיו של החופש האקדמי. המכנה המשותף שלהם הוא, שאין להם דבר וחצי דבר עם חופש אקדמי. חלק מן האירועים חוסים תחת כנפיו של חופש הביטוי ולא של החופש האקדמי. אחרים עומדים בסתירה לחופש זה.

ניטול את הביקורת על השלטון: במשטר דמוקרטי יש לשמור מכל משמר על חופש הביטוי והביקורת. אך מה לאלה ולחופש אקדמי? בטיעון של חופש אקדמי בעניינים אלה יש משום התנשאות, כאילו הסגל האקדמי מורם מעם. והרי במשטר דמוקרטי קולו של פרופסור שקול לקולו של כל אזרח אחר, ובדין. היומרה לעטות את הביקורת הפוליטית במחלצות אקדמיות סופה שהיא מקצצת בזכות לבקר - כאילו מי שאינו נהנה מחופש אקדמי אל לו להשמיע את דעותיו.

החופש האקדמי משתרע מעבר לתחומו של חופש הביטוי, ונועד להשיב על צרכיה המיוחדים של הקהילה האקדמית. זהו החופש לחקור, לפרסם וללמד. רק בדרך זו תובטח החתירה לאמת המדעית. בכך שונה איש האקדמיה ממי שמועסק בכל מוסד אחר. ואולם, לאיש אין מונופול על האמת. כדי להבטיח את החתירה לאמת שומה על איש האקדמיה שלא לדכא דעות של האחר, עמית או תלמיד, שכן החופש האקדמי חל גם עליהם. דבר הלמד מעניינו הוא שאיש האקדמיה לא ינצל את הכוח שניתן לו בשם החופש האקדמי, כדי לכפות את דעותיו או לפגוע במי שדעותיו שונות משלו. כוחו של השיח האקדמי הנו בשכנוע לא בכפייה.

התופעה שפוגעת יותר מכל בחופש האקדמי הינה החרם האקדמי. נשק זה - גם אם המטיפים לו מכוונים אותו כלפי מדיניות הממשלה - פוגע פגיעה אנושה דווקא בחופש לחקור ולהתפתח, זאת משום שהוא מנתק את החוקר הן ממקורות המימון למחקריו והן משיג ושיח עם עמיתיו, שהוא כה חשוב במחקר האקדמי. לא ניתן אף להתעלם מכך, כי דווקא מי שקורא לחרם לא ייפגע ממנו. הוא נהנה משני העולמות - גם מן הזכויות כחבר האוניברסיטה המוחרמת וגם מכך שעליו לא יחול החרם שהוא מטיף לו.

הכותב הוא פרופסור למשפט חוקתי באוניברסיטת תל אביב

=================================

 http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/135/840.html?hp=1&loc=2&tmp=3429

 ועדת החינוך תדון בפרשת המרצה שפוטר
הסערה בעקבות הפרסום במעריב על הדחתו של ד"ר רן ברץ מגיעה לכנסת. ועדת החינוך תתכנס לדיון בטענות כי פוטר בשל דעותיו הימניות
אפרת זמר-ברונפמן ואריק בנדר | 22/7/2010 8:18     NRG
סערה בעקבות הטענות להתערבות פוליטית בהחלטה על המשך העסקתו של ד"ר רן ברץ בפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה העברית - טענות שנחשפו אתמול (ד') במעריב. בעקבות הפרסום תתכנס ועדת החינוך של הכנסת לדיון מיוחד בפרשה.
ד''ר רן ברץ .

הנהלת החוג לפילוסופיה שבו לימד ברץ בשנים האחרונות הודיעה לו כי הוא אינו משובץ להוראה בשנת הלימודים הקרובה.

ההחלטה עוררה ביקורת מצד סטודנטים רבים שטענו כי ברץ הוא מרצה מצטיין. לטענת סטודנטים ומרצים בחוג, נגד ברץ פעל "לובי" שהתנגד לפעילותו בפקולטה בשל דעותיו הפוליטיות הימניות.

מנגד, גורמים בכירים באוניברסיטה שבו ודחו אתמול בתוקף את הטענות. לדבריהם, ברץ לא הצליח להתקבל במכרז על תקן אקדמי קבוע שהוקצה למחלקה מפני שלמועמד אחר היו נתונים אקדמיים טובים יותר.

"החלטה שנגועה בנימוקים לא ענייניים"
"ברגע שהתקבל מרצה קבוע, אין סיבה להעסיק את ברץ שהוא מרצה מן החוץ", אמרו באוניברסיטה והדגישו כי בניגוד לטענות שהועלו על ידי סטודנטים ומרצים, לא היו השפעות פוליטיות על ההחלטה.

יו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי) הגיב על פיטורי המרצה ואמר: "לאחר ששוחחתי וביררתי


את העניין עם המרצה ועם חלק מהנוגעים בדבר באוניברסיטה, עולה חשד כבד שמדובר בהחלטה שנגועה בנימוקים פוליטיים לא ענייניים.
 
"חובת ההוכחה להבהיר את ההחלטה המוזרה מוטלת על האוניברסיטה. ההחלטה התמוהה מטילה עננה כבדה על האוניברסיטה. בדעתי לכנס ישיבה מיוחדת של ועדת החינוך כדי לברר את העניין".

 

====================================

http://www.worldofjudaica.com/jewish-news/jewish-community/right-wing-hebrew-university-professor-fired-suspect-denied-lawyer/445/43/

Right Wing Hebrew University Professor Fired

Posted by RafiF on Jul 21, 2010 |

 

Discrimination against the right wing in Israel? Popular philosophy professor rated #1 by students is notified he will not return to Hebrew University this coming school year.

A storm is brewing in the humanities faculty at the Hebrew University in Jerusalem due to the cessation of the employment of a popular philosophy professor. Dr. Ran Baratz will not return this coming academic year because of his association with the right side of the political map. This, at least, is what fellow lecturers and students are convinced of at the university.

Baratz is considered a highly talented and valued lecturer in Greek philosophy. According to student evaluations, he’s actually number one, and students call him the “admired lecturer”. But Baratz, a resident of the Kfar Adumim settlement, is a bit different from some of his fellow lecturers as far as political affiliation goes.

He has written several articles in right wing nationalist publications, he is a member of the Shalem Institute, a right wing think tank, and his name has made the headlines regarding two media-hyped reports that caused a storm among the left wing flank of academia: The report that criticized the connections that the New Israel Fund has with extreme left wing organizations that Baratz wrote part of, and the Im Tirzu organization’s report on anti Zionist tracks in academia for which Baratz served as an academic advisor.

These activities, which were done outside the University jurisdiction, aroused criticism and antagonism from veteran lecturers on the faculty. Recently, a year after he taught the introductory course in Greek philosophy and other courses, Baratz announced that he will be replaced by another lecturer.

“Where’s the common sense?”

Students as well lecturers are strongly claiming that the reason for the end of Baratz’s employment at Hebrew University is his right wing political affiliation and opinions.

According to one lecturer in the faculty, “Specifically in philosophy, which teaches the basics of ethics, a man is removed because he does not belong to the “correct” political guild, so to speak. During the last year, as his success with students rose and his popularity grew, the lobby against him increased.”

Another lecturer in the faculty said that “it seems today that to be Zionist in academia is illegitimate, and it’s clear that we’re dealing with a planned action to stop him. A lecturer who is truly a genius in his subject, a philosopher dedicated to his academic work and a valued teacher, is replaced with another lecturer who is not more veteran or experienced, and as opposed to Baratz did not finish his doctorate with high honor, so where is the university’s common sense?”

Students are not intending to sit quietly and see their beloved professor removed, in their opinion, for no legitimate reason. They are currently preparing for an exceptional battle against his firing. They claim that it is unacceptable that a lecturer that earned first place in student evaluations and completed a doctorate with high honors be removed.

The students have opened a special email account where they are collecting emails of support for Baratz and they are planning to flood the faculty administration with the letters. Additionally, they are currently organizing a protest petition that will be sent to the head of the University.

 

 
Back to "General Articles"Send Response
Top Page
    Developed by Sitebank & Powered by Blueweb Internet Services
    Visitors: 246149604Send to FriendAdd To FavoritesMake It HomepagePrint version
    blueweb