מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
האוניברסיטה העברית
הבהרה - בעקבות מחול השדים שמתרחש בימים האלה סביב החוג לפילוסופיה באוניברסיטה העברית


 הבהרה

בגלל מחול השדים שמתרחש בימים האלה סביב החוג לפילוסופיה באוניברסיטה העברית, פרופסור אלחנן יקירה מבקש להסביר לקוראים מה קרה: 

"אין בדברים שנאמרו על החוג לפילוסופיה אפילו שמץ שמצו של בדל של אמת. אם בכלל, ההיפך הוא הנכון: כאשר היה, לפני שנה, נסיון להפסיק את העסקתו של רן ברץ כמורה מן החוץ, שנראה לחברי החוג כבלתי-סביר, נעמדו מורי החוג על רגליהם האחוריות ומנעו את הדבר הזה. בניגוד גמור, אגב, למה שהוא אומר, לא הסטודנטים מנעו אז את הפסקת העסקתו (ולא את פיטוריו), אלא מורי החוג, ואני בכללם. מה שקרה עכשיו הוא דבר אחר לגמרי – היה מכרז למשרת הוראה תקנית וזכה בו, בהליך תקין לחלוטין, ששוב הייתי שותף בו, המועמד שכל חברי החוג, וחבריהן של וועדות אחרות, תמכו בו פה אחד. גם אני. רן עצמו איננו יכול כלל להיות בשלב הזה מועמד למשרה תקנית מפני שאין לו ולו גם פרסום מדעי אחד. כל העניין הוא שילוב של  תמימות ובורות עם מניפולציה מכוערת ונסיון לכופף את ידי החוג והאוניברסיטה בשיטות של בריונות פוליטית. יש כאן ניצול לרעה של הרעש שהתעורר בעקבות המודעות הגוברת לבעייה אמיתית שאנו נתקלים בה  – אבל הם רק ייגרמו להחלשת יכולתנו להלחם במנוולים האמיתיים. יתר על כן – מעניין לציין שמי שנחלץ הראשון ל"הגנתו" של רן ברץ הם דווקא סטודנטים מן השמאל הרדיקלי, וכפי שהסתבר למשל אמש בראיון לטלוויזיה שנתן אחד מהם, ההגנה על איש ימין רדיקלי למדי היא בשבילם אליבי. עכשיו, כשכולם עוסקים בחוג לפילוסופיה שאין בו תופעות של פוליטיזציה, ייקל לשכוח את המקומות באקדמיה שבהם יש באמת השתלטות או לפחות נוכחות מסיבית של אנטי-ציונים.

אני חוזר ואומר – פעולה אדמיניסטרטיבית או קריאה לפעולה מסוג זה רק מחזקת את יכולתם של הקיצונים משני הצדדים (שכורתים עתה ברית נגד המדינה ובעד הקמתה של מדינה דו-לאמית או כיוצ"ב) להזיק – לאקדמיה, למדינה ובאופן כללי."

בברכה, אלחנן יקירה

 

חזרה ל "האוניברסיטה העברית"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 256879764שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb