מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
מאמרי מערכת
דנה ברנט מארגון מוניטור האקדמיה הישראלית מספרת על מחקר החושף עדויות של חיילים לגבי הלחימה בפלשתינים ומשווה אותם לעדויות של ניצולי שואה

 

מחקר משווה עדויות חיילים במלחמה בפלסטינים לעדות הניצולים

דנה ברנט מארגון מוניטור האקדמיה הישראלית מספרת על מחקר החושף עדויות של חיילים לגבי הלחימה בפלשתינים ומשווה אותם לעדויות של ניצולי שואה.
פרסום ראשון: 29/03/11, 19:31
בני טוקר
 

  להאזנה לראיון http://www.inn.co.il/Radio/Player.htm#2#177009

 

דנה ברנט מארגון מוניטור האקדמיה הישראלית מספרת לערוץ 7 על המחקר החדש שיצא בחסות מכון מינרבה באונ' ת"א, החושף עדויות של חיילים ומשווה אותם לעדויות של ניצולי שואה.

"מדובר פה על החוקרת ד"ר מיכל גבעוני שכתבה מאמר באנגלית שמדבר על המושג עדות. במחקר שלה היא עוסקת בעדויות שנחשפו על ידי ארגון שוברים שתיקה. ד"ר גבעוני משווה את העדויות לעדויותיהם של ניצולי השואה ובעצם נותנת הכשר אקדמי לארגון שוברים שתיקה", מספרת ברנט.

ברנט טוענת כי ד"ר גבעוני היא מרצה בכירה שחולשת על השיח האקדמי במספר אוניברסיטות חשובות בישראל "המאמר הזה יצא בימים האחרונים, כחלק מהלקסיקון הפוליטי של מכון מינרבה באונ' תל אביב. היא מלמדת גם באונ' בן גוריון ובאוניברסיטה העברית. במאמר היא לא מציינת שהיא בעד שוברים שתיקה, אלא מסתתרת תחת שם המחקר "עדות", כאילו זה מחקר על עדויות של ניצולי שואה, אבל בפועל הוא עוסק בארגון שוברים שתיקה".

לדבריה, זהו ניצול ציני של מרצה ישראלית שמנצלת את הבמה שניתנת לה כדי לנגח את ישראל, "מכון מינרבה ממומן על ידי גרמניה. לגרמנים יש תמיד רגשות אשם והם מנסים להקים מכונים שיעודדו חשיבה ביקורתית. אבל כאן הגרמנים נוצלו לרעה על ידי אנשי מכון מינרבה בראשותו של פרופ' עדי אופיר, שמצטרפים למקהלת אוהדי פלשתין. אותם מרצים כנראה חושבים שאהדת הפלשתינים תאפשר להם לקבל יותר הזמנות לכנסים בחו"ל".

חזרה ל "מאמרי מערכת"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 257038099שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb