מוניטור האקדמיה הישראלית
English
חיפוש
למה משמש המוניטור?
מאמרי מערכת
מי אנחנו
אוניברסיטת בן גוריון
האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
מוסדות אחרים
חרם בשיתוף עם אקדמאים ישראלים
חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות
מאמרים כלליים
פורום קוראים
צור קשר
מי אנחנו
מעריב 05.12.11

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/313/028.html

בשיחה עם סטודנטים הודה ד"ר מרדכי קידר שמרצים עם אג'נדה שמאלנית לא זוכים לקידום. "אלה שגורמים נזק, לא מחדשים להם את החוזה"

עמרי מניב | 5/12/2011 8:03הוסף תגובה
מרצה בכיר באוניברסיטת בר אילן, ד"ר מרדכי קידר, הודה בשיחה עם סטודנטים כי מרצים בעלי אג'נדה שמאלנית לא זוכים לקידום ולקביעות במוסד האקדמי שבו הוא מועסק, אלא רק מי שלא "גורמים נזקים".
ד''ר מרדכי קידר
ד''ר מרדכי קידר צילום: אלי דסה


בשיחה עם סטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון בנושא הדה-לגיטימציה של ישראל בעולם, נשאל המרצה אם זה נכון שבבר-אילן "לא מחדשים חוזים למרצים על רקע דעה פוליטית". לכך השיב ד"ר קידר: "יש לך עובד בחברה שלך שגורם לך נזקים. תחדש את ההסכם איתו?".

אז ניסה אחד הסטודנטים להקשות: "אוניברסיטה זה לא חברה, זה לא גוף פרטי", אבל ד"ר קידר התבצר בעמדתו והתייחס למקרה שבו הוחלט לא לחדש את החוזה של ד"ר אריאלה אזולאי, פעילת שמאל מוכרת, שנקבע כי לא תקבל קביעות גם לאחר 11 שנות הוראה במוסד.

"אוניברסיטה צריכה לשרוד כמו כל חברה שצריכה לשרוד. לכן הייתה מרצה אחת שהייתה בהעסקה שנתית בלי קביעות. בלי קשר לאמנות שלה, היא הלכה והשמיצה את המדינה - אז האוניברסיטה לא חייבת לחדש לה הסכם כי היא פוגעת במוסד".
"כמו פיזיקאי שמפוצץ את החברים שלו"

לדבריו של ד"ר קידר, פגיעה במדינה גורמת נזק למוסד האקדמי. "אתה כמו פיזיקאי שמייצר חומרים מפוצצים, שמפוצץ את החברים שלך. האם אני רשאי לפוצץ את העמיתים שלי במעבדה? לא". המרצה הבכיר הוסיף: "אין שום קשר בין קולנוע לבין הדעות הפוליטיות של אותה גברת. לכן אם יש לה אג'נדה פוליטית, תואיל לעבור לפוליטיקה ולקדם בשמחה רבה כל אג'נדה פוליטית".

ד"ר קידר הוא מנהל המרכז לחקר המזרח התיכון והאיסלאם באוניברסיטת בר אילן ואחד המרצים המוכרים בתקשורת הישראלית. הוא משמש כיו"ר "מוניטור האקדמיה הישראלית", גוף העוקב אחר מרצים המוגדרים אנטי-ציוניים או פוסטציוניים במטרה לפרסם את פרסומיהם והצהרותיהם.

בשיחה עם הסטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון תקף ד"ר קידר מרצים המתבטאים נגד מדינת ישראל והבהיר: "החירות האקדמית מוגבלת בנזק. אותם אלה שגורמים נזק למוסד, לא מחדשים להם את החוזים, בעיקר אם הם חוזים זמניים". לדבריו , "הקריטריון האקדמי הוא - אם אתה מביא נזק למוסד אקדמי".


מאוניברסיטת בר-אילן נמסר: "ועדות הקידום בבר-אילן דנות בקידום מרצים על פי אמות מידה אקדמיות בלבד". ד"ר קידר מסר בתגובה: "השם של אריאלה אזולאי עלה בהקשר של דיון שהתפתח אם ראוי שמוסדות לא יעסיקו מרצים המסתובבים בעולם וקוראים לחברות ולמוסדות אקדמיים למשוך השקעות ולהחרים את המוסדות בארץ שמהם הם מקבלים את משכורתם. ייתכן שחלק מהשומעים קישרו את הקטע הזה עם המרצה שהחוזה שלה בבר-אילן לא חודש, ויש להצטער על כך".
__,_._,___חזרה ל "מי אנחנו"שלח תגובה
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
    מבקרים: 255200368שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
    blueweb