הדפס עמוד


ד"ר פפה: ישראל נוהגת כמו הנאצים

http://www.nfc.co.il/Archive/001-D-121039-00.html?tag=08-55-33
מאת: יהונתן דחוח-הלוי   |     |  www.Nfc.co.il     Nfc 

 
 
 
 
 
ד"ר פפה. משמיץ את ישראל 
 

--------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
 

"הפתרון לסכסוך - מדינה דו לאומית" - ד"ר אילן פפה, מרצה באוניברסיטת חיפה ופעיל בכיר בשמאל הישראלי, אמר השבוע בהרצאה בנצרת, כי לא יתכן שלום בפלשתין אלא בהכרה של ישראל באחריותה ליצירת בעיית הפליטים, לטיהור האתני כנגד הפלשתינים ובמתן אפשרות לפליטים הפלשתינים לשוב לבתיהם ולאדמותיהם.

ד"ר פפה נשא דבריו בהרצאת אורח באגודה להגנה על זכויות המגורשים לרגל ההוצאה לאור בלונדון של ספרו החדש באנגלית: "הטיהור האתני בפלשתין". לדבריו, הדרך היחידה לסיום הסכסוך הינה אך ורק בהקמתה של מדינה דו-לאומית בפלשתין ההיסטורית ומימוש זכות השיבה של הפלשתינים. מדינת ישראל, ציין פפה, לא הייתה ולא תהיה דמוקרטית אם לא תכיר בזכויות הפלשתינים.

בהרצאתו התמודד פפה גם עם שאלת האחריות לפרוץ מלחמת העצמאות, אותה הטיל באופן מלא על ההנהגה הציונית, אשר תכננה מלכתחילה לטענתו את הטיהור האתני בפלשתינים. להוכחת טענותיו אמר פפה, כי התוכנית הציונית אושרה בפגישה של 11 מנהיגים ציונים ב-10 במרס 1948 לאחר ההודעה על סיום המנדט הבריטי, בה החליטו בדם קר לבצע טיהור אתני באותו חלק של פלשתין אותו הם הגדירו כמיועד למדינה היהודית. ישראל מכחישה עד עתה את הפשע שלה של טיהור אתני וגרוש הפלשתינים מבתיהם וזה מה שמונע משני העמים להגיע לפתרון, אמר.

עוד טען פפה, כי בעת בה דרכה כף רגלו של החייל הערבי הראשון בפלשתין (הצבא הערבי שנקרא לסייע לפלשתינים ב-48) יותר ממחצית מתושבי פלשתין היו פליטים או עקורים. "עובדה" זו, הינה לדבריו ההוכחה, כי גרוש הפלשתינים תוכנן מראש, וכי המלחמה הייתה תוצאה של הטיהור האתני ולא להיפך.

בהרצאה באוניברסיטה בבוסטון בנובמבר 2006 טען ד"ר פפה, כי ההנהגה הציונית גיבשה תפיסה של עליונות אתנית הבאה לידי ביטוי בכל מערכות החיים. רוב היהודים מאמצים אותה ויוצרים דה הומניזציה של הפלשתינים, מציגים אותם כפצצות אנושיות וכאיום אנושי. לדבריו, "הם מרשים לכל מי שבא במגע עם הפלשתינים לעשות בהם כל דבר כולל הדברים האיומים שהגרמנים עשו ליהודים במלחמת העולם השנייה".
 


אוניברסיטת חיפה

    הדפס עמוד