הדפס עמוד


אופירה סליקטר תרצה בתא הסטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון על האופן שבו מוצגת ישראל בקמפוס האמריקאי והשפעת ספרו של אדוארד סעיד ?אוריינטליזם? על לימודי המזה?ת.

פרופ' אופירה סליקטר באה לדבר אתכם בקמפוס

 

פרופ' אופירה סליקטר,תתארח ותספר קצת יותר על ישראל והמזרח התיכון בקמפוס האמריקאי.

אופירה סליקטר היא פרופסור למדעי המדינה בגראץ קולג? שבפילדלפיה. היא פרסמה תשעה ספרים, עשרות מאמרים וכן פרקים מתוך ספרים בנושאים שונים, כולל הגישות השונות לישראל באקדמיה האמריקאית. לפרופ? סליקטר ידע נרחב על האופן שבו מוצגת ישראל בקמפוס האמריקאי והשפעת ספרו של אדוארד סעיד ?אוריינטליזם? על לימודי המזה?ת. הפרדיגמה שנוצרה על ידי סעיד ומאמיניו מציירת את ישראל כתוצר קולוניאליסטי מערבי במזה?ת שמנצל ומנשל את האוכלוסיה הפלסטינית הילידית.

ההרצאה תערך על ידי ארגון "מוניטור האקדמיה הישראלית" בנר ראשון של חנוכה, יום ג' ה-20 בדצמבר בשעה 20:00 בניין 28 חדר 301.

מעט מידע על הארגון:

מוניטור האקדמיה הישראלית אוסף מידע על ישראל המתייחס בין היתר לפעולותיהם, פרסומיהם, והופעותיהם של אנשי אקדמיה ישראלים. הוא עוקב אחר פעולות ופרסומים אקדמיים, פעילות למען החופש האקדמי והאמינות המדעית של מוסדות להשכלה גבוהה ולמניעת ניצול לרעה של קתדרות אקדמיות למטרות זרות.


Israel Academia Monitor BGU Chapter

www.israel-academia-monitor.com

Ofira Seliktar is professor of Political Science at Gratz College in Philadelphia.

She is the author of nine books and scores of articles and chapters in books on a range of subjects including the changing approaches to Israel in the American academy.
Professor Seliktar has extensive knowledge of the way Israel is presented on American campuses and the impact of Edward Said's Orientalism on Middle East studies. The paradigm created by Said and his followers depicts Israel as a Western colonial creation in the Middle East that has dispossessed and oppressed the indigenous Palestinian population

 

 
 


מי אנחנו

    הדפס עמוד